Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Bariery zatrudnienia - konferencja BCC

06.11.17

 

Zapraszamy na konferencję „Bariery zatrudnienia: dziś i w przeszłości”, która odbędzie się 27 listopada 2017 w siedzibie Business Centre Club w Warszawie przy Placu Żelaznej Bramy 10. Początek o godzinie 11.00.

Podczas konferencji przedyskutujemy wieloaspektowo kwestie barier w rekrutacji właściwych pracowników. Dla Business Centre Club nie jest to problematyka nowa. Zajmujemy się nią od szeregu lat, między innymi prowadząc sondaże, związane z trudnościami w pozyskiwaniu pracowników.

Ostatnie takie badanie przeprowadziliśmy w październiku bieżącego roku. W przeszłości analogiczne sondaże prowadziliśmy w latach 2005, 2008 i 2013.

Podejmujemy tę tematykę, gdyż często, zbyt często przedsiębiorcy oskarżani są o to, że mimo dobrej sytuacji finansowej swoich firm oraz rosnących rezerw kapitałowych - nie inwestują a tym samym nie tworzą nowych miejsc pracy dobrej jakości. Nie wchodząc w polemikę z tym krzywdzącym i niesprawiedliwym oskarżeniem, ponownie postanowiliśmy wnikliwie przyjrzeć w się problemom, na jakie natrafiają poszukujący pracowników przedsiębiorcy, szczególnie Członkowie Business Centre Club.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Parlamentarzystów. Przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a także innych ministerstw oraz instytucji w tym Państwową Inspekcję Pracy. Zapraszamy organizacje pracodawców i związki zawodowe. Dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Przedstawicieli świata nauki, studentów, oraz inne osoby, zainteresowane problematyką zatrudnienia i bezrobocia w Polsce.

Ocena:
1 2 3 4 5