Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Prasa
Wyświetl na stronie:
25.04.17

W maju Komisja Europejska ma przedstawić propozycję na osobny budżet strefy euro. Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji to nowy fakt, który wzmacnia opcję większej integracji Unii Europejskiej na bazie strefy euro i strefy Schengen. Jeśli osobny budżet eurolandu stanie się rzeczywistością, będzie to dla Polski bardzo niekorzystne i może oznaczać marginalizację naszego kraju.

więcej

18.04.17

BCC sprzeciwia się nieprzemyślanej zmianie przepisów, która nadaje Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych niezwykle szerokie uprawnienia w zakresie ustalenia osoby płatnika składek oraz możliwość arbitralnego ustalenia rzekomych zaległości w składkach ubezpieczeniowych praktycznie w każdym przypadku tzw. zbiegu tytułów umów zleceń. Chodzi o Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw [druk sejmowy 1306], przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

więcej

18.04.17

Siedmiu znanych i cenionych szefów firm z Opolszczyzny zadeklarowało, że podzieli się swoją biznesową wiedzą w ramach pilotażowego Program Mentoringu Biznesowego w województwie opolskim. Trwa właśnie nabór tych, którzy z bogatego doświadczenia mentorów chcieliby skorzystać.

więcej

Marek Goliszewski, fot. Dariusz Golik/Rzeczpospolita
11.04.17

Zgłoszona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego propozycja, aby wynagrodzić przepracowanie dodatkowych lat osobom, które uzyskały uprawnienia emerytalne, zasługuje na wsparcie ze strony pracodawców.

więcej

Robot Weegree One, fot. archiwum
29.03.17

W salach Teatru im. Jan Kochanowskiego w Opolu odbyło się premierowe spotkanie Zespołu HR w nowej „odsłonie”, według nowego projektu w teatralnych klimatach i z nowym opiekunem Zespołu - firmą Weegree (członek Loży Opolskiej BCC). Temat dyskusji brzmiał: "Dlaczego rekruter powinien być handlowcem”.

więcej

17.03.17

Główny Urząd Statystyczny podał, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym br. wzrosło o 4% względem lutego 2016 r., a zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 4,6% w porównaniu sprzed rokiem.

więcej

16.03.17

W salach Idei Przestrzeni dla Biznesu Bydgoskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego spotkali się przedstawiciele środowiska biznesu, nauki i władz samorządowych, aby rozmawiać o wyzwaniach współczesnego rynku pracy, szukać innowacyjnych rozwiązań i praktycznych metod budowania relacji biznesowych między pracodawcą a pracownikiem.

więcej

28.02.17

28 lutego w salach Hotelu-restauracji STARKA w Opolu odbyła się tradycyjna kolacja „ostatkowa” Loży Opolskiej BCC.

więcej

27.02.17

Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, która wchodzi w życie 1 marca, zmieni na pewno strukturę organizacyjną skarbówki. Nie przewiduje jednak nowych, specjalnych, dotąd nieprzysługujących fiskusowi uprawnień. Zbiera natomiast w jednym akcie prawnym kompetencje urzędów skarbowych, celnych i urzędów kontroli skarbowej, pozostawiając przy tym procedury kontrolne bez zasadniczych zmian. Ustawa powiela więc ułomności dotychczasowych rozwiązań prawnych, dodatkowo sankcjonując nie zawsze pożądaną praktykę stosowania prawa przez organy skarbowe. (…)

więcej

17.02.17

Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać każdy członek Business Centre Club - przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział. Może być to mała, średnia lub duża firma. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Laureaci konkursu „Firma Dobrze Widziana”, którzy w kolejnych latach kontynuują działania oparte na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, mogą ubiegać się o tytuł w następnych edycjach konkursu.

więcej

1
2 3 4 5 6 7 8 9
Wiadomości
Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Naczelny Super Expressu chciałby parkować na miejscach dla niepełnosprawnych. Odpowiedź je...
Sławomir Jastrzębowski, dziennikarz i redaktor naczelny Super Expressu publicznie narzeka, że na parkingu przed supermarketem są wolne miejsca dla...
Wałęsa ostro o Kaczyńskim: mały, zawistny człowiek
Były prezydent Lech Wałęsa uważa, że na całym świecie demokracja przeżywa kryzys. W "Kropce nad I" w TVN24 nie oszczędził też rządu i prezesa PiS...
Grzegorz Schetyna: tylko prezes PiS mógł to wymyślić
To Donald Tusk będzie musiał podjąć decyzję, czy chce być kandydatem na prezydenta. Ja będę go do tego namawiał - powiedział Grzegorz Schetyna....
W Norwegii zatrzymano bus z Polski. Celnicy nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli
W norweskim Kongsvinger skontrolowano bus na polskich tablicach rejestracyjnych. Pomimo tego, że pojazd był upoważniony do przewożenia jedynie...
Platforma dialogu społecznego Business Centre Club