Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Prasa
Wyświetl na stronie:
07.06.17

Zdaniem Business Centre Club, propozycję zobowiązania przedsiębiorców do przekazywania dobowo wyciągów z rachunków bankowych lub z rachunków w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, jak też wyłączenia spod zakresu tajemnicy skarbowej danych udostępnionych kontrahentowi podatnika, należy przekazać do dalszych prac. W szczególności, w celu ustalenia dotychczasowego poziomu wykorzystania przez organy Krajowej Administracji Skarbowej informacji pozostających w dyspozycji Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

więcej

Spotkanie Loży Gdańskiej z ministrem Jerzym Kwiecińskim, fot. archiwum
29.05.17

W Sky Club na terenie kompleksu biznesowego Olivia Business Centre w Gdańsku odbyło się wyjątkowe spotkanie z Jerzym Kwiecińskim – sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Kilkunastu prezesów strategicznych firm z regionu pomorskiego wzięło udział w otwartej dyskusji, będącej swoistą kontynuacją spotkania z wicepremierem Morawieckim, który przybył w czerwcu 2016 roku do Gdańska na specjalne zaproszenie Loży Gdańskiej. Debatując przy wspólnym stole, członkowie Klubu poruszyli z ministrem Kwiecińskim wiele znaczących kwestii dotyczących rozwoju ich firm – zarówno ścieżek sukcesu, jak i problemów, z jakimi się borykają.

więcej

17.05.17

W opinii Komisji Rynku Aptecznego BCC oraz innych organizacji pracodawców, podpisana wczoraj przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne spowoduje wzrost cen leków oraz zahamuje rozwój aptek prowadzonych przez polskich przedsiębiorców. Na „aptece dla aptekarza” stracą polscy obywatele płacąc więcej za leki. Najbardziej dotkliwie odczują to osoby najczęściej odwiedzające apteki, czyli seniorzy, przewlekle chorzy i niepełnosprawni. A właśnie dla tych grup oszczędności mają szczególne znaczenie, bo wydatki na leki stanowią bardzo poważną pozycję w ich miesięcznym budżecie. Nowe prawo uderza bowiem w sieci apteczne, a według szacunków na wydatkach w tych właśnie aptekach polscy pacjenci oszczędzają średnio około 2 mld zł rocznie.

więcej

Przedsiębiorcy w Muzeum II Wojny Światowej, fot. archiwum
16.05.17

Zwiedzaniu Muzeum II Wojny Światowej poświęcone było kolejne spotkanie członków Loży Gdańskiej Business Centre Club.

więcej

12.05.17

Zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o niepodpisywanie projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw [druk sejmowy 1306], przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zawarte w projekcie zmiany są niezgodne z Konstytucją RP oraz szkodliwe społecznie, zarówno dla przedsiębiorstw, jak i zatrudnianych przez nie pracowników. Business Centre Club, na kolejnych etapach procesu legislacyjnego (w Sejmie i w Senacie), zgłaszał stosowne uwagi i poprawki. Taką propozycję przedstawiamy również w liście Panu Prezydentowi.

więcej

1
2 3 4 5 6 7 8 9
Wiadomości
Platforma dialogu społecznego Business Centre Club