Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Prasa
Wyświetl na stronie:
04.10.17

Z roku na rok dynamicznie rośnie liczba cudzoziemców mieszkających w Polsce. Znaczną ich część stanowią migranci przyjeżdżający w celu podjęcia pracy lub studiów. Jednocześnie, zjawisku temu towarzyszy rosnące zapotrzebowanie firm na pracowników. W związku z tym temat migracji w coraz większym stopniu dotyczy sektora biznesu. Business Centre Club, we współpracy z Międzynarodową Organizacją do spraw Migracji (IOM), przeprowadził pod koniec sierpnia badanie ankietowe wśród przedsiębiorców – członków BCC, aby poznać perspektywę pracodawców związaną z zatrudnianiem pracowników zza granicy.

więcej

Eugeniusz Budniok, Dorota Szczyrbowska, fot. archiwum
12.09.17

Liczba uprawnień, które w ostatnich miesiącach uzyskała skarbówka, jest niepokojąca. Z jednej strony projektowane ustawy mają chronić uczciwych przedsiębiorców, ale z drugiej - te przepisy niosą za sobą bardzo duże ryzyko, ponieważ niejednokrotnie ingerują w konstytucyjne prawa i wolności przedsiębiorców. Jedynie subiektywne przekonanie urzędnika decyduje o uruchomieniu potężnej machiny kontrolnej. Możliwość w pełni obiektywnej weryfikacji podjętych działań podatnik uzyska dopiero przed sądem administracyjnym - powiedział kanclerz Eugeniusz Budniok otwierając spotkanie z dyrekcją Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, którą reprezentowała Dorota Szczyrbowska - zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach kierująca Pionem Kontroli, Cła i Audytu.

więcej

Goście spotkania, fot. archiwum
06.09.17

Członkowie Loży Katowickiej BCC spotkali się z Markiem Koplem, kandydatem na szefa metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej. Było to już drugie spotkanie z kandydatem na szefa metropolii, po czerwcowym z Kazimierzem Karolczakiem.

więcej

16.08.17

Business Centre Club oraz pozostałe trzy reprezentatywne organizacje pracodawców wystosowały do ministra rozwoju, premiera Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów, ministra Henryka Kowalczyka listy w sprawie przyspieszenia prac nad „Konstytucją biznesu” oraz szczególnego znaczenia rozdziału dotyczącego zasad stanowienia prawa dla przedsiębiorców.

więcej

01.08.17

Business Centre Club w ramach konsultacji podatkowych ws. listy przesłanek należytej staranności kupieckiej w VAT przekazało do Ministerstwa Finansów opinię wraz z rekomendacjami odnośnie zakresu Listy, jej charakteru oraz poszczególnych przesłanek dochowania przez przedsiębiorców należytej staranności kupieckiej w VAT.

więcej

1
2 3 4 5 6 7 8 9
Wiadomości
Platforma dialogu społecznego Business Centre Club