Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Grupy zakupowe BCC

Od 2017r. w BCC funkcjonują Grupy Zakupowe w zakresie kupna energii elektrycznej i gazu. Inicjatywa ta przyczynia się do obniżenia kosztów w obszarze energetyki, a tym samym podniesienia rentowności przedsiębiorstw należących do grupy.

Dzięki wprowadzeniu Rynku Energii, każdy ma prawo do swobodnego wyboru sprzedawcy energii poprzez wybór najtańszej oferty na rynku. Zagadnienie negocjacji cen wymaga jednak wiedzy w zakresie Rynku Energii oraz zasad rozliczenia się za energię elektryczną, którą zapewniają specjaliści w tej dziedzinie. Dokonują oni analizy parametrów zużycia energii członków grupy, przygotowują zapytania ofertowe do dostawców oraz przeprowadzają proces wyboru najlepszej oferty.

Inicjatywa Grup Zakupowych jest dedykowana w szczególności dla firm, dla których koszty mediów energetycznych są znaczącą pozycją w całkowitych kosztach operacyjnych tj., które zużywają energię elektryczną w ilości od ok. 1.000 MWh do ok. 25.000 MWh w skali roku, a paliwo gazowe w ilości powyżej 500 MWh (50.000 m3) w skali roku.

Zapytania w sprawie udziału w grupach zakupowych prosimy kierować na adres e-mail: bcz@bcc.org.pl