BCC z Charakterami  

Business Centre Club po raz kolejny dołączył do grona Partnerów Nagrody Teofrasta.  

Nagroda Teofrasta została ustanowiona i przyznana po raz pierwszy przez redakcję miesięcznika „Charaktery” w 2009 roku. Redakcja honoruje w ten sposób autorów najlepszych polskich książek psychologicznych w dwóch kategoriach – książek naukowych i popularnonaukowych. Publikacje zgłoszone do rywalizacji poddawane są ocenie Konsylium Doktorów, zaś na podstawie rekomendacji jego członków, redakcja „Charakterów” dokonuje wyboru najlepszych. Trzecią kategorię Nagrody Teofrasta stanowi najpopularniejsza książka psychologiczna roku, wybierana przez czytelników w głosowaniu internetowym.  

Książki, kandydatki do Nagrody Teofrasta, zgłaszane są przez wydawnictwa i uczelnie wyższe. Cała machina rusza w maju każdego roku. Od tego momentu książki poddawane są wnikliwej ocenie jury oraz Czytelników magazynu. Uroczysta gala wręczenia Nagrody Teofrasta odbywa się w październiku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

- Nagroda Teofrasta jest wyrazem wdzięczności całego grona przyjaciół i czytelników „Charakterów” za trud, wysiłek i hojność w dzieleniu się talentem i wiedzą. Pomysł na tę nagrodę wziął się z poczucia, że polska książka psychologiczna jest niedoceniana. Naszym zadaniem, zadaniem tej nagrody, jest wyłonienie wartościowych publikacji polskich autorów – mówi Bogdan Białek, redaktor naczelny magazynu „Charaktery”.  

Strona nagrody