Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Wyświetl na stronie:
Posiedzenie Konwentu BCC, fot. M. Szymanek
21.06.17

Gościem Konwentu BCC był Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Z gościem rozmawiano o sposobach efektywnej współpracy samorządu z przedsiębiorcami i inwestorami. Mówiono też o konstruowanych przez rządzących zagrożeniach dla samorządów, a w drugiej części spotkania – o zagrożeniach dla przedsiębiorców, wynikających z kreowanego obecnie politycznego podporządkowania władzy sądowniczej.

więcej

Tomasz Pisula, Wojciech Warski, fot. M. Szymanek
19.05.17

Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, był gościem Konwentu BCC. Rozmawiano o instytucji, którą prowadzi, zasadach jej działania, finansowaniu oraz o zastąpieniu sieci WPHI przez Zagraniczne Biura Handlowe. Spotkanie prowadził dr Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC.

więcej

XX posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, fot. R. Baranowski
05.04.17

W siedzibie BCC odbyło się jubileuszowe posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC poświęcone propozycjom na II kwartał i podsumowaniu pierwszych miesięcy 2017.

więcej

Posiedzenie Komisji ds. Spółdzielczości BCC, fot. R. Baranowski
27.03.17

Posiedzenie Komisji ds. Spółdzielczości BCC odbyło się 24 marca br. w siedzibie BCC. Głównym tematem spotkania było omówienie projektu zmian ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz innych projektów zmian dotyczących ustawy Prawo spółdzielcze.

więcej

Wojciech Warski, Jan Truszczyński, Andrzej Kubasiewicz, fot. R. Baranowski
23.02.17

Członkowie Konwentu BCC spotkali się z ambasadorem Janem Truszczyńskim, byłym pełnomocnikiem rządu ds. negocjacji o członkostwo RP w Unii Europejskiej. Gość przypomniał jak wyglądały kulisy negocjacji akcesyjnych Polski z Unią Europejską. Mówił zarówno o problemach, które utrudniały ich przebieg, jak i o efektach, jakie przyniosło Polsce wejście do wspólnoty.

więcej

Marek Goliszewski, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, Irena Ożóg - minister ds. systemu podatkowego Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, fot. R. Baranowski
11.01.17

11 stycznia br., w siedzibie BCC, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. Ministrowie przedstawili rekomendacje działań, które powinien podjąć rząd w 2017 r., aby poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz sytuację społeczno-gospodarczą w kraju. Podsumowany został również IV kwartał ub. roku.

więcej

Posiedzenie Konwentu BCC, fot. M. Szymanek
23.11.16

Głównym tematem posiedzenia Konwentu BCC była jednolita danina – reforma w poborze podatku dochodowego oraz składek emerytalno-rentowych od płac i dochodów z działalności gospodarczej. O tym, czym jest i jak wpłynie na sytuację przedsiębiorców w Polsce, mówił szef prowadzonego przez rząd projektu dr Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS i były minister finansów. Gośćmi Konwentu byli również prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, były wiceminister finansów, dr...

więcej

Posiedzenie Komisji ds. Cyberbezpieczeństwa BCC, fot. R. Baranowski
20.10.16

Komisja ds. Cyberbezpieczeństwa BCC spotkała się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Na posiedzeniu gościł m.in. Krzysztof Szubert, minister ds. cyfryzacji GGC BCC, pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. współpracy międzynarodowej.

więcej

Spotkanie Konwentu BCC prowadzili kanclerz Loży Olsztyńskiej BCC Wiesław Łubiński (pierwszy z lewej) oraz Kaja Kwaśniewska, członkini Konwentu (druga z prawej), fot. R. Baranowski
19.10.16

Październikowe spotkanie Konwentu BCC poświęcono zagadnieniu dialogu społecznego w regionach oraz tematom ważnym dla codziennego funkcjonowania przedsiębiorców. Spotkanie prowadzili kanclerz Loży Olsztyńskiej BCC Wiesław Łubiński oraz Kaja Kwaśniewska, członkini Konwentu.

więcej

Posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki BCC, fot. R. Baranowski
17.10.16

W dniu 14 października br. odbyło się posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki BCC poświęcone podsumowaniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio. Prowadził je przewodniczący Tomasz Tyc. W interesujący i profesjonalny sposób podsumowania igrzysk dokonał dwukrotny mistrz świata, olimpijczyk i zarazem wielokrotny szef polskiej misji olimpijskiej, b. sekretarz stanu Zbigniew Pacelt.

więcej

1
2 3 4 5 6 7 8 9