Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Wiadomości fundacji Moje Stypendium
Aktualności portalu Odpowiedzialne Inwestowanie
Informacje portalu organizacji pozarządowych
NGO „dożywotnio finansowane z FIO"? To przykre i krzywdzące słowa
DYMEK: Minister Rafalska wspomniała, że niektóre NGO przez osiem lat korzystały ze środków FIO, a finansowanie z tego Programu nie jest „dożywotnie”. Fundacja Schumana natomiast po raz ostatni korzystała z FIO… w latach 2009-2010, a ze środków któregokolwiek z ministerstw w roku 2011.
Ostatni moment na 1% – masz czas do 2 maja!
Jak co roku w formularzach PIT zaznaczamy, której organizacji pożytku publicznego chcielibyśmy przekazać 1% swojego podatku. W 2017 r. mamy na to trochę więcej czasu niż zazwyczaj. Termin dla większości podatników mija 2 maja. Zobacz, jak skutecznie i z pożytkiem (pozytek.ngo.pl) dokonać alokacji.
Norweski dziennik: „Negocjacje w sprawie funduszy norweskich utknęły w miejscu”
Norwegia ma dać Polsce miliardy koron. A Polska sama chce zdecydować, co dalej zrobić z tą sumą. Tego Norwegia nie może zaakceptować.
Poznaj kandydatów do WRP, cz. 3
Chcesz mieć wpływ na to, kto będzie zasiadać w Warszawskiej Radzie Pożytku, a tym samym reprezentować także Twoją organizację przy konsultacjach strategicznych miejskich dokumentów oraz interweniować w przypadku konfliktów na linii Urząd m.st. Warszawy-NGO? Zagłosuj na kandydatów organizacji! Serwis warszawa.ngo.pl zadał pytania tegorocznym kandydatkom i kandydatom.
Zapytaj prawnika... O odpowiedzialność małoletnich w stowarzyszeniu zwykłym
Osoby małoletnie mogą należeć do stowarzyszeń, choć nie zawsze mają te same prawa co pełnoletni członkowie. Dodatkowo członkostwo to nie tylko prawa – to również obowiązki i odpowiedzialność. Jak odpowiedzialność wygląda w przypadku małoletnich członków stowarzyszeń zwykłych? Przeczytaj wyjaśnienia kancelarii CMS Cameron Mc Kenna w ramach cyklu ngo.pl i Centrum Pro Bono!