Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Wiadomości fundacji Moje Stypendium
Aktualności portalu Odpowiedzialne Inwestowanie
Informacje portalu organizacji pozarządowych
Bat na węgierskie organizacje
Na Węgrzech propaganda od roku przygotowywała grunt pod ustawę. Praca nad tym, żeby pokazać organizacje jako wrogi element, podważyć ich uczciwość, nastawić ludzi do nich agresywnie, trwała od dawna. Media mówiły: "Jest ktoś, przez kogo masz odebrany zasiłek i płacisz wysokie podatki, niebawem poinformujemy, kto to". A teraz można wskazywać w różnych kierunkach – na przykład na węgierskie organizacje zajmujące się prawami człowieka, korupcją, transparentnością. O sytuacji węgierskich organizacji ngo.pl rozmawia z Arkadiuszem Karskim, aktywnym uczestnikiem węgierskiego życia społecznego.
PILNE! Czy RM przyjmie projekt Narodowego Centrum jeszcze w czerwcu 2017? [aktualizowane]
W opublikowanym dziś porządku obrad Rady Ministrów 27 czerwca 2017 r. znalazł się projekt ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Czy to oznacza, że ustawa wyjdzie z rządu jeszcze w tym miesiącu? A jeśli tak to w jakim ostatecznie kształcie?
Narodowe Centrum. Rząd się waha?
DOMAGAŁA: Brak nawiązania partnerskiej współpracy ze środowiskiem organizacji, brak uzasadnienia oraz brak strategii rozwoju społeczeństwa obywatelskiego jest zapewne powodem narastania wątpliwości w samym rządzie.
Anna Zielińska. Głos zwierząt
Jest pełną energii, ciepłą osobą, z ogromną empatią wobec zwierząt. Często się śmieje, a jej śmiech po prostu zaraża. Anna Zielińska, wiceprezes fundacji Viva! i – od niedawna – członkini Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Dziesiąte posiedzenie RDPP. Wakacje z Narodowym Centrum?
W czerwcu 2017 r. na posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego wrócił temat projektu ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. I pytanie, kiedy Centrum ruszy. Losy ustawy są ściśle powiązane z losami Rady, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już dawno miała pożegnać resort pracy i przeprowadzić się bliżej pani premier.