Wydarzenia Aktualności
Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Porozumienie BCC i SLD dla polskiej gospodarki

08.08.11

 

Grzegorz Napieralski i Marek Goliszewski, fot. M. Dąbrowska
Grzegorz Napieralski i Marek Goliszewski, fot. M. Dąbrowska

Sojusz Lewicy Demokratycznej, jako pierwsza partia, podpisał z Business Centre Club porozumienie o współpracy w 77 punktach, zawierające najważniejsze działania do realizacji, po wyborach, na rzecz gospodarki i ułatwień dla przedsiębiorców.

BCC, zwyczajowo, od 20 lat przedkłada partiom politycznym, kandydatom do Sejmu i Senatu oraz pretendentom do objęcia urzędu Prezydenta RP, postulaty przedsiębiorców. Pierwszy tego rodzaju Pakt dla gospodarki, podpisał z BCC Jacek Kuroń.

BCC proponuje zawarcie identycznego zobowiązania Platformie Obywatelskiej, Prawu i Sprawiedliwości, partii Polska Jest Najważniejsza i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.

Zdajemy sobie sprawę, że po wyborach politycy mogą podchodzić do swoich deklaracji różnie, czego przykładem są niestety działania rządu. Ale podpisane słowo pisane jest publicznym zobowiązaniem i presją, aby dotrzymać słowa danego wyborcom.

Z satysfakcją odnotowujemy, że lewicowe ugrupowanie jakim jest SLD, opowiada się publicznie za gospodarką rynkową oraz małymi i średnimi przedsiębiorcami, jako gwarantami postępu gospodarczego – tak, jak BCC i członkowie organizacji, za koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, stanowiącą drogowskaz Unii Europejskiej dla przedsiębiorców.

Ze strony SLD porozumienie podpisali Grzegorz Napieralski – szef SLD, Marek Wikiński
– członek sejmowej Komisji finansów i Sergiusz Najar – b. wiceminister spraw zagranicznych; ze strony BCC – Marek Goliszewski, prezes zarządu, prof. Stanisław Gomułka – główny ekonomista BCC, b. wiceminister finansów i Zbigniew Żurek – sekretarz Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, przewodniczący Zespołu Rozwoju Dialogu Społecznego w Polsce.            

Treść Paktu poparł obecny na spotkaniu Andrzej Arendarski, szef Krajowej Izby Gospodarczej.

Zarządowi BCC nie są wiadome jakiekolwiek przypadki kandydowania członków BCC z listy SLD. Kierownictwo BCC nie prowadziło i nie prowadzi w tej mierze żadnych rozmów z SLD. Porozumienie ma wyłącznie charakter merytoryczny.

Treść porozumienia w załączniku.

 

Ocena:
1 2 3 4 5