Sonda

Czy uważa Pan/Pani, że dialog społeczny pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera otrzymasz zawsze świeże informacje.

Wyświetl na stronie:
22.09.17

Radosław Płonka w Superstacji o poszerzeniu granic obrony koniecznej

więcej

Dyskusja o RDS, fot. BCC
22.09.17

Przedstawiciele Business Centre Club w Radzie Dialogu Społecznego spotkali się 21 września, aby przedyskutować tematy, którymi zajmie się Prezydium RDS w piątek 22 września. Są to m.in. stanowisko strony pracodawców Rady Dialogu Społecznego w sprawie projektu ustawy budżetowej na 2018 rok, uchwała strony pracowników i strony pracodawców w sprawie konieczności opracowania we współpracy ze stroną społeczną dokumentu „Polityka lekowa państwa”, a także powołanie doraźnego zespołu ds. Kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

więcej

21.09.17

Zapraszamy do czytania niedawno uruchomionego bloga Marka Wołyńskiego, naszego dyrektora Loży Opolskiej. Zapowiada się ciekawie...

więcej

Spotkanie Loży Kanclerskiej, fot. Magdalena Szymanek
21.09.17

Odbyło się posiedzenie Zarządu BCC – Loży Kanclerskiej. Na początku o grupach zakupowych energii elektrycznej i gazu – nowej inicjatywie dla członków BCC – mówił wiceprezes Jarosław Oleksiak. Przypomniał także o roli i zasadach funkcjonowania Rad Lóż Regionalnych, które wspierają kanclerza Loży w realizacji celów i zadań, służą realizacji misji BCC w regionach.

więcej

Marek Piwowarczyk, fot. BCC
21.09.17

Kanclerz Marek Piwowarczyk wziął udział w debacie pod takim tytułem, poświęconej dialogowi społecznemu na poziomie regionalnym, która odbyła się w Krakowie 18.09.17 r. ramach międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez Region Małopolski NSZZ „Solidarność”, Uniwersytet Jagielloński oraz Stowarzyszenie ASEGE. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele administracji, samorządów, świata nauki i partnerów społecznych z kraju i Włoch.

więcej

21.09.17

Zapraszamy do udziału w konferencji pt.: „Dialog społeczny. Kogo to obchodzi?”. Konferencja odbędzie się 9 października 2017 r. w Pałacu Lubomirskich – siedzibie BCC w Warszawie przy Placu Żelaznej Bramy 10. Początek o godz. 11.00.

więcej

21.09.17

Michał Borowski dla Rzeczpospolitej i Parkietu: potrzebny jest bonus za split payment

publikacja w załączeniu

Michał Borowski w Pulsie Biznesu: firmy mogą zyskać na zaświadczeniach o sytuacji podatkowej kontrahentów

artykuł w załączeniu

Joanna Torbé w Home & Market nt. dyrektywy o delegowaniu pracowników

artykuł w załączeniu

Dyskusja w Loży Gdańskiej BCC: w przypadku Polski bilans wprowadzenia euro jest na plus

https://biznes.trojmiasto.pl/Euro-w-Polsce-Tak-ale-w-odpowiednim-momencie-n116677.html#

Anna Janczewska-Radwan: system ochrony zdrowia musi zapewniać równowagę między uczestnikami

https://www.termedia.pl/mz/Janczewska-Radwan-System-musi-zapewniac-rownowage-miedzy-uczestnikami-systemu,27602.html

Michał Borowski o nowej broni skarbówki

http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/prawo-i-podatki/a/nowa-bron-skarbowki-prowokacja-podatkowa-wideo,12473467/

http://www.polskieradio.pl/7/1699/Artykul/1851767,Koniec-handlu-pustymi-fakturami-Sluzby-skarbowe-bede-stosowac-kontrolowana-prowokacje

więcej

20.09.17

Nagroda jest przyznawana prawnikom i osobom zaangażowanym w działalność publiczną za szczególne dokonania na polu krzewienia i podnoszenia kultury prawnej, realizacji idei państwa prawa oraz za działania mające na celu zachowanie i rozwój tak polskiego, jak europejskiego dorobku prawnego, umacnianie demokracji i miejsca Polski w Europie.

więcej

Jerzy Starak, Marek Goliszewski, fot. BCC
20.09.17

Odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Głównej Business Centre Club pod przewodnictwem Macieja Grelowskiego. Na początku spotkania powitano nowych członków Rady: Jana Szynakę, Bogdana Panhirsza i Dariusza Stachurę. Specjalnym dyplomem Rady Głównej uhonorowano Jerzego Staraka za jego wkład w rozwój badań naukowych i powołanie Fundacji Naukowej Polfarmy. Odbierając pamiątkowy dyplom podziękował on BCC za skuteczne wspieranie od lat przedsiębiorców i za bardzo dobrą organizację. Zachęcał innych do wspierania nauki, szczególnie biotechnologii, a także kultury i projektów edukacyjnych.

więcej

Spotkanie doradcze pt.: „Tax compliance, czyli zarządzanie zgodnością w obszarze podatków”, fot. M. Szymanek
19.09.17

W warszawskiej siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Tax compliance, czyli zarządzanie zgodnością w obszarze podatków”. Spotkanie prowadzili: Joanna Stolarek, lider Zespołu Podatku PIT oraz Praktyki Zarządzania Zgodnością oraz Maciej Zborowski, adwokat i doradca podatkowy w Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych z Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

więcej

1
2 3 4 5 6 7 8 9