Angażowanie pracowników – moda czy konieczność?

11.09.2019

Członkowie Loży Wielkopolskiej spotkali się 11 września 2019 r. w firmie Bridgestone w Poznaniu, gdzie byli gośćmi członka Loży Wielkopolskiej Romana Staszewskiego. Było to spotkanie inauguracyjno-szkoleniowe połączone z wycieczką po fabryce. W części oficjalnej kanclerz Loży Wielkopolskiej wręczył nominację na wicekanclerza Loży Wielkopolskiej Romanowi Staszewskiemu. Omawiano także temat „Angażowanie pracowników – moda czy konieczność”.

Kanclerz Zbyszko Pawlak powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił Romana Staszewskiego. Roman Staszewski to członek Loży Wielkopolskiej BCC, wiceprezes Zarządu, dyrektor fabryki, dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań. Firma ta jest jedną z największych firm produkcyjnych i jednym z największych pracodawców działających w stolicy Wielkopolski – zatrudnia obecnie już niemal dwa tys. osób i każdego dnia produkuje ponad 31 tys. opon, które trafiają do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Roman Staszewski zarządza poznańskim zakładem Bridgestone od trzech lat. Zakład Bridgestone Poznań jest jedną z najważniejszych fabryk koncernu, który cały czas stawia na jej dalszy rozwój. Obecnie Bridgestone realizuje inwestycję, w ramach której na rozbudowę oraz automatyzację wielu procesów w poznańskiej fabryce przeznaczy ponad 160 mln euro, zwiększając jej moce produkcyjne do 40 tys. opon dziennie przy jednoczesnym podwyższeniu komfortu pracy zatrudnionych osób. Jako lider przykłada dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa, a także, by wspierać pracowników w realizacji ich inicjatyw i rozwoju ich pasji, bo doskonale wie, że pozytywnie wpływa to na ich kreatywność i zaangażowanie w realizację zadań. Roman Staszewski do tej pory pracował w kilku międzynarodowych korporacjach w Polsce, takich jak Pratt&Whitney, Hamilton Sundstrand, Sumitomo Electric Wiring Systems, w których był odpowiedzialny za produkcję, łańcuch dostaw oraz całościowe zarządzanie dużymi przedsiębiorstwami.
Część merytoryczna, którą prezentował zgromadzonm Roman Staszewski obejmowała wiele aspektów zarządzania pracownikami. Wypowiedź przeplatał praktycznymi przykładami ze zrealizowanych celów, a także przytaczał przykłady obecnych procesów, które dzieją się w organizacji. Firma Bridgestone w sposób szeroki i niezwykle trafiony motywuje swoich pracowników, co skutkuje bardzo niską rotacją pracowników oraz wysokimi wskaźnikami realizacji celów.
Dużą atrakcją dla uczestników było zwiedzanie fabryki, gdzie wszyscy mieli okazję zobaczyć proces produkcji opon. Magazyn opon, w którym znajdowało się ponad milion opon również zrobił niemałe wrażenie. Zwiedzanie fabryki wygenerowało sporo pytań na które uczestnicy otrzymali obszerne odpowiedzi. Jedna z informacji, która zrobiła ogromne wrażenie, to ta iż zakład w chwili obecnej posiada 27 ha powierzchni pod dachem, a jednocześnie nadal się rozbudowuje.

Violetta Adamowicz

Opisy do zdjęć (od góry):

Zdjęcie nr 1,2 – Wystąpienie Romana Staszewskiego, wiceprezesa Zarządu Bridgestone
Zdjęcie nr 3 – Zwiedzanie fabryki
Zdjęcie nr 4 – Zwiedzanie fabryki – zdjęcie wykonano w magazynie, gdzie znajduje się ponad milion opon
Zdjęcie nr 5,6 – Kanclerz Loży Wielkopolskiej BCC Zbyszko Pawlak wręcza nominację na wicekanclerza Loży Wielkopolskiej Romanowi Staszewskiemu

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL