Cyberbezpieczeństwo w firmie

04.09.2019

Członkowie Loży Koszalińskiej BCC spotkali się 4 września 2019 r. w siedzibie Firmy „EkoWodrol” sp. z o.o. w Koszalinie. Celem spotkania było zaprezentowanie tematu „Cyberbezpieczeństwo w firmie – odporność systemów informatycznych na działania naruszające ich poufność, integralność oraz dostępność i autentyczność danych i usług”. Prelekcję przedstawił ekspert firmy „Gawex-Media” sp. z o.o., mgr inż. Jarosław Bieniecki. 
Prelegent objaśnił: czym jest cyberbezpieczeństwo; jak wykrywać i reagować na zagrożenia systemów informatycznych w przesyłaniu i odbiorze poufnych danych (ich integralność, autentyczność oraz dostępność); jak zapewnić ciągłość przetwarzania danych i dostępność usług.
Prelegent swoją prezentację oparł na przykładzie ataku cybernetycznego na firmę „Gawex-Media”, która świadczy usługi dostarczania światłowodem TV i Internetu.
Ekspert mówił również o tym, jak firmy powinny się zabezpieczać przed utratą danych i informacji. Jakie podejmować działania, aby eliminować bądź minimalizować ryzyko i skutki przełamania zabezpieczeń.
Po prezentacji odbyła się dyskusja, w której głos zabierali m.in.: Paweł Dołębski – wiceprezes „Gawex-Media”, Zbigniew Gawroński – prezes „Gawex-Media”, Lech Wojciechowski – prezes EkoWodrol sp. z o.o., Klemens Imioła – właściciel Firmy „Ki”, Piotr Turaj – prezes „TFC” sp. z o.o.

Tadeusz Kaczanowski

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL