Komisja „BCC dla Rodzinnych”

„BCC dla Rodzinnych. Łączymy biznes i pokolenia, integrujemy rodzimą gospodarkę.”

„BCC dla Rodzinnych” to inicjatywa, która wyrosła z potrzeby gospodarki powstałej przez ostatnie dekady wolnej przedsiębiorczości. Dorobek BCC i jej członków zbudowany na bazie wzajemnego wsparcia, obierania wspólnego kierunku w budowaniu polskiej przestrzeni gospodarczej wymaga szczególnej dbałości o rodzinne firmy, których potencjał i wizja budowy wielopokoleniowych przedsięwzięć stanowi siłę rodzimego biznesu. Kontynuując dobre praktyki BCC, chcemy promować rozwój, zaangażowanie społeczne, wartości rodzinnych firm, chcemy być ich głosem zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, chcemy pozostawać platformą wymiany doświadczeń, wiedzy i relacji biznesowych oraz dbać o najlepsze rozwiązania legislacyjne i uwarunkowania gospodarcze, by wzmacniać ich potencjał i rozwój kolejnych pokoleń właścicieli i menadżerów.

Przewodnicząca Komisji. „BCC dla Rodzinnych”

Agnieszka KrysikAgnieszka Krysik
radca prawny
KRYSIKLAW

https://krysiklaw.pl/

Agnieszka Krysik jest racą prawnym, założycielką kancelarii prawnej KRYSIKLAW (Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Krysik) www.krysiklaw.pl. Od wielu lat obsługuje prywatną przedsiębiorczość rodzinną w wyzwaniach dotyczących sukcesji w biznesie i strukturyzacji działalności, projektach reorganizacyjnych, M&A i obsłudze korporacyjnej. Prowadzone przez nią serwisy internetowe oferują firmom rodzinnym planującym sukcesję materiały edukacyjne w sukcesji, wzory dokumentów sukcesyjnych i poradniki sukcesyjne. Jest autorką bloga SUKCESja www.wsukcesji.pl i serwisu dotyczącego fundacji rodzinnych w Polsce www.fundacjerodzinne.pl .

Magazyn Forbes Women (5/2021) w roku 2021 wyróżnił Agnieszkę Krysik jako laureatkę Listy „25 najlepszych prawniczek w biznesie”.

Mec. Agnieszka Krysik jest ekspertką BCC ds. przedsiębiorczości rodzinnej i sukcesji w biznesie. Jest współautorką komentarza do Kodeksu spółek handlowych wydawnictwa CH Beck (SIP Legalis, wydania książkowe od 2009 r.) oraz innych publikacji książkowych, autorką wielu publikacji prasowych (Rzeczpospolita, Forbes, Parkiet, Forum Branżowe, Nowy Kamieniarz), panelistką w wydarzeniach poświęconych tematyce firm rodzinnych i ich wyzwaniom, sukcesji (np. Forum Firm Rodzinnych Forbes).

Aktywnie bierze udział w konsultacjach projektów ustaw dotyczących prawa spółek i przedsiębiorczości rodzinnej. Dwa kluczowe to ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej oraz ustawa z dnia 14 grudnia 2022 r. o fundacji rodzinnej. Ich uchwalenie to krok milowy we wsparciu firm rodzinnych w sukcesji i drodze do wielopokoleniowych przedsięwzięć rodzinnych.

Jest Przewodniczącą Rady Fundacji Woman in Law. Fundacja jest pierwszą w Polsce inicjatywą, która ma na celu integrację środowiska prawniczego. Fundacja od początku działalności realizuje konkursy, program mentoringowy dla młodych prawniczek, powołała Centrum Wsparcia Kariery www.womeninlaw.pl

Jest współzałożycielką LT BOX spółka z o.o., właściciela portalu www.zgromadzenia.online, która prowadzi działalność w segmencie legaltech.

Mecenas Agnieszka Krysik jest pomysłodawczynią inicjatywy i Przewodniczy Komisji BCC dla Rodzinnych od samego początku prac Komisji.

Członkowie BCC, przedstawiciele firm rodzinnych, którzy zadeklarowali wsparcie Komisji:

1. Elżbieta i Andrzej Zecer, A-Z Color
2. Maciej Adamkiewicz, ADAMED
3. Edyta Kwapich-Lenik, ADAMED
4. Władysław Grochowski, Grupa ARCHE
5. Ryszard Pazdan, ATMOTERM
6. Agnieszka Brzezińska, BONA – AGRA
7. Kamil Pruszyński, BLACHY PRUSZYŃSKI
8. Wiesław Łubiński – Centrum Edukacji „OSKAR”
9. Karolina Wiatr, Control Process
10. Tomasz Han, HASCO-LEK
11. Leszek Wąsowicz, HELIO
12. Krzysztof Daniewski, IVY Poland
13. Marek Janczy, Poczta Kwiatowa
14. Marek Zdziebłowski, PWB MEDIA
15. Ignacy Wierzbicki, SAWEX
16. Elżbiety Wojszwiłło-Tarnowska, RE-WO
17. Jerzy Bar, Towarzystwo Inwestycyjne BTA
18. Kazimierz Wierzbicki, TREFL
19. Adriana Stempkowska – TSC
20. Jędrzej Wittchen, WITTCHEN
21. Wojciech Wróbel, Grupa Wróbel
22. Agata Hagno, DPM Sp. z o.o.
23. Adrianna Kilińska, ENGAVE
24. Dominik Żochowski, ENGAVE
25. Joanna Klimas, WWS
26. Łukasz Leśniak, WWS
27. Karolina i Piotr Szyszkowscy, ASPI
28. Piotra Karwat, Polpharma
29. Sławomir Jaworski, ALFA GROUP
30. Małgorzata Rejmer, KF-LEX
31. Grzegorz Krupnik, PROTECH
32. Marzena Piotrowicz, BIAL-MICH
33. Grzegorz Gryń – BORYS COMPANY
34. Randa Ombach – SuperDrob
35. Bożena SKIBICKA – mis²
36. Dawid Piorun – ARINEA
37. Piotr Tyszkiewicz – MATEUS

Periodyk dla Rodzinnych

Periodyk dla Rodzinnych

Legislacja dla Rodzinnych

Wydarzenia dla Rodzinnych

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL