BCC For The Future

BCC FOR THE FUTURE

LIDERZY JUTRA

To wyjątkowe, coroczne wydarzenie, organizowane dla uczczenia pamięci założyciela i długoletniego prezesa BCC – Marka Goliszewskiego.

Jego pierwsza edycja odbyła się 22 września 2023 r.
Zobacz BCC FF `23

Składa się z dwóch części:

  • Konferencji, stanowiącej platformę wymiany doświadczeń i narzędzi służących kreowaniu liderów nowoczesnego, efektywnego biznesu
  • Gali, podczas której przyznawane są nagrody i wyróżnienia „Wizjoner Polskiej Gospodarki” im. Marka Goliszewskiego.

10.10.2024 godz.09:30
11.10.2024 godz. 9:00

Warsaw Presidential Hotel
Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

10.10.2024 godz.09:30
11.10.2024 godz. 9:00

Warsaw Presidential Hotel
Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

Business Centre Club jest prestiżowym Klubem przedsiębiorców i największą w kraju ustawową organizacją indywidualnych pracodawców. Członkowie BCC zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, a ich siedziby rozlokowane są w blisko 250 miastach. Na terenie całej Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne.

KONFERENCJA

POTĘŻNA DAWKA WIEDZY I KONTAKTÓW

Konferencja BCC For The Future 2024 jest dwudniowym wydarzeniem, poświęconym problemom skutecznego, nowoczesnego zarządzania małymi i dużymi firmami, z 20 sesjami tematycznymi dotyczącymi m.in.:

  • skutecznego kierowania przedsiębiorstwem w warunkach nowych wyzwań społecznych i rosnącej konkurencji,
  • innowacyjnych modeli biznesowych,
  • zarządzania ryzykiem wynikającym z coraz szybciej zmieniających się warunków działalności biznesowej,
  • praktycznego wykorzystania w firmie nowych technologii, automatyki, cyfryzacji, dużych zbiorów danych, inteligentnych systemów analityki biznesowej i wspomagania decyzji,
  • zasad i metod skutecznego przywództwa oraz kreowania liderów,
  • funduszy unijnych.

W panelach dyskusyjnych biorą udział osoby o uznanym autorytecie z zakresu zarządzania i gospodarki, liderzy firm, które osiągnęły już sukces rynkowy oraz przedsiębiorcy – członkowie BCC reprezentujący różne branże.

Wykłady

Dyskusje

Rozmowy w kuluarach

Nagrody

Gala

PROGRAM KONFERENCJI

BCC FOR THE FUTURE`24

DZIEŃ I (10.10.2024)

GODZINA SALA WYDARZENIE
09:30 – 10:00

Rejestracja gości, powitalna kawa

Prowadzenie konferencji: Marcin Mroziński (Martin Fitch)

10:00 – 10:05 Otwarcie konferencji: dr Jacek Goliszewski, prezes BCC
10:05 – 11:15

Zarządzanie przedsiębiorstwem: kluczowe czynniki decydujące o sukcesie

Wyzwania dla zarządzania i przywództwa w świecie VUCA i BANI. Co nam mogą podpowiedzieć praktyczne modele zarządzania: metoda krytycznych czynników sukcesu, model 7S McKinseya, strategia błękitnego oceanu itp. Zarządzanie kompleksowością a odchudzone zrządzanie. Jak znaleźć równowagę między długoterminowym planowaniem strategicznym a koniecznością szybkiego reagowania na zmiany rynkowe? W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą skutecznie wdrażać nowe technologie?

Uczestnicy panelu: dr Jacek Goliszewski, prezes BCC, Kasia Kieli, prezes Warner Bros. Discovery i TVN, prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński: założyciel i honorowy prezydent Akademii im. Leona Koźmińskiego i in.

11:15 – 11:30 Przerwa kawowa
11:30 – 12:45

Cyfryzacja: Gospodarka. Praca. Kapitał społeczny. Kogo pożre rewolucja?

Zapoznanie uczestników ze środkami z KPO na cyfryzację oraz wprowadzenie w temat transformacji cyfrowej. Poznanie doświadczenia firm w kontekście wprowadzania zmian oraz ich konsekwencji na rynku pracy dla całej sfery społeczno-gospodarczej? Gdzie widać silne oddziaływania? Czy zauważalne są w pracy zdalnej lub w dezintegracji zespołów? Co oznacza transformacja cyfrowa dla MŚP? Próba kreowania wizji przyszłości.

Dr Liwiusz Laska, dyrektor generalny Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12:45 – 13:30 Lunch i networking
13:45 – 15:00

Dwa panele do wyboru:

1. Neuroprzywództwo i przywództwo służebne: jak wspierać lidera jutra?

Jak być skutecznym przywódcą? Jak wiedza z zakresu neurobiologii może pomóc liderom w skuteczniejszym zarządzaniu zespołami i podejmowaniu decyzji? Rola lidera jako osoby wspierającej rozwój i dobrostan swoich pracowników oraz promującej wartości w organizacji. Na czym polega przywództwo służebne? Jakie kompetencje i umiejętności są kluczowe dla liderów przyszłości i jak je rozwijać? Jak budować relacje z pracownikami i wspierać ich w osiąganiu coraz lepszych wyników?

Uczestnicy panelu: Tomasz Marciniak, partner zarządzający McKinsey Polska, Edi Pyrek, co-founder IMind Institute i in.

2. Lean management: zasady odchudzonego zarządzania

Strategie identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa w procesach biznesowych, aby zwiększyć wartość dla klienta. Co i dlaczego możemy „odchudzić” w naszej organizacji? Jakie są kluczowe zasady i narzędzia Lean Management oraz w jaki sposób wpływają one na efektywność operacyjną? Rola pracowników w implementacji Lean Management i znaczenie ich zaangażowania w proces ciągłego doskonalenia. Jakie są główne wyzwania i bariery w wdrażaniu Lean Management i jak można je skutecznie pokonać?

Uczestnicy panelu: Nina Twardowska, CEO Robotics Smart Solutions-Grupa Impel, Andrzej Jacaszek, wiceprezes i dyrektor zarządzający ICAN Institute i in.

15:00 – 15:20 Przerwa kawowa
15:20 – 16:05

Inwestycje infrastrukturalne z funduszy UE – szansa czy ryzyko dla MŚP?

Zapoznanie uczestników ze środkami z UE na infrastrukturę w tym kategorie inwestycji.
Przedstawienie rodzajów usług jakie będą przedmiotem postępowań. Podsumowanie doświadczeń z budowy infrastruktury na Euro 2012 oraz powodów bankructw podwykonawców. Podniesienie wiedzy na temat sposobów bezpiecznego ubiegania się o zlecenia. Przekazanie wiedzy na temat wartości wynikających z budowy konsorcjów, które stają do postępowań w kontekście budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Uczestnicy Panelu: Marcin Tumanow, ekspert ds. funduszy UE, Marcin Nosiński, przewodniczący Komisji BCC ds. Budownictwa, radca prawny

16:05 – 16:50

Wykorzystanie funduszy europejskich w rozwój neutralnego klimatycznie przemysłu. Zielona transformacja

Zapoznanie uczestników ze środkami z UE na zieloną transformację oraz wyznaczenie kategorii inwestycji. Szans, korzyści, ale również zasad wykorzystywania środków UE na rzecz ekologicznych innowacji. Prezentacja case studies na przykładzie zrealizowanych już inwestycji i z tym związanych wyzwań oraz wytycznych.

16:50 – 18:00

My success story

Rozmowa z osobistością biznesową, dyskusja.

20:00 – 01:00

Gala wieczorna

Gala i wręczenie nagród „Wizjoner Polskiej Gospodarki” im. M. Goliszewskiego. Część artystyczna. Prowadzenie: Martin Fitch.

19: 30 – 20:00 Rejestracja

20:00 – 20:15 Inauguracja wydarzenia

20:15 – 21:00 Wręczenie Nagród Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego

21:00 – 21:45 Kolacja

21:45 – 01:00 Artystyczna część gali

 

Program wydarzenia urozmaicony zostanie występami:

Big Band Orchestra

Duo Focus

Iwona Rapacz

Magdalena Miłaszewska – Delimat

Aleksandra Markowicz i Tancerze.pl

DJ Philippe

DZIEŃ II (11.10.2024)

GODZINA SALA WYDARZENIE
8.30-9.00   Powitalna kawa
09:00 – 10:15

Trzy panele do wyboru:

1. Wyzwania dla zarządzania przedsiębiorstwem w obliczu transformacji cyfrowej

 Nowe technologie: wyzwania i szanse dla przedsiębiorstwa. W jaki sposób transformacja cyfrowa wpływa na redefinicję modeli biznesowych i strategię konkurencji? Sztuczna Inteligencja: rewolucyjne wsparcie w planowaniu i podejmowaniu decyzji. Jak skutecznie wdrażać nowoczesne technologie? Rola zarządzania danymi oraz zapewnienia ich bezpieczeństwa w procesie transformacji cyfrowej. Jakie kroki należy podjąć, aby przygotować kulturę organizacyjną na zmiany związane z transformacją cyfrową?

Uczestnicy panelu: Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding, Jarosław Grzywiński, prezes NASK, Magdalena Kotlarczyk, Country Director Google Poland, Marcin Czyczerski, prezes Zarządu Grupy Modivo, Maciej Zieliński, prezes Zarządu Siemens i in.

2.  Jak przełożyć strategię na działania operacyjne: typowe błędy i pułapki

Jak skutecznie przekształcać strategię na konkretne, mierzalne działania operacyjne na różnych poziomach organizacji? Rola efektywnej komunikacji i zaangażowania zespołów w proces wdrażania strategii. Znaczenie monitorowania postępów i elastycznego dostosowywania działań operacyjnych do zmieniających się warunków. Najczęstsze błędy, które organizacje popełniają podczas wdrażania strategii i jak ich unikać. Metody kaskadowania i pomiaru realizacji strategii.

Uczestnicy panelu:  Bartosz Hojka, prezes Agora i in.

3. Beyond and better budgeting: czy zarządzanie bez budżetów jest możliwe?

Słabości i dysfunkcjonalności budżetowania tradycyjnego. Beyond Budgeting Roundtable. Zasady ulepszonego budżetowania i zarządzania bez budżetów. Jak brak sztywnych budżetów wpływa na zdolność organizacji do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe i nowe możliwości biznesowe? Zasady i korzyści z budżetów nawigacyjnych. Jakie zmiany kulturowe i strukturalne są konieczne do skutecznego funkcjonowania organizacji bez tradycyjnych budżetów?

Uczestnicy panelu: prof. Andrzej Blikle, Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Zarządu Grupy Modne Zakupy, Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK-a i in.

10:15 – 10:30 Przerwa kawowa
10:30 – 11:45

Wykład i panel

Nt. wykorzystania Funduszy Europejskich.

11:45 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 12:30

Podsumowanie i zakończenie Konferencji

dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.

12:30 – 13:30 Lunch i networking

POZNAJ PRELEGENTÓW

WYBITNI NAUKOWCY I PERSONY ŚWIATA BIZNESU

Andrzej Blikle

Prof. Andrzej Blikle

Doradca w obszarze zarządzania jakością (TQM) oraz samoorganizacji turkusowej

Marcin Czyczerski

Prezes Zarządu Grupy MODIVO

Jacek Goliszewski

Prezes Business Centre Club

Jarosław Grzywiński

Prezes NASK, przewodniczący Komisji Rynków Kapitałowych BCC

Bartosz Hojka

Prezes Zarządu Agora

Andrzej Jacaszek, DBA

Wiceprezes i dyrektor zarządzający ICAN Institute

Kasia Kieli

President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN
Magdalena Kotlarczyk

Magdalena Kotlarczyk

Country Director w Google Polska

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński

Założyciel Akademii Leona Koźmińskiego

Aleksander Kutela

CEO Ringier Axel Springer Polska

Tomasz Marciniak

Partner Zarządzający McKinsey Polska
Dariusz Mazurkiewicz

Dariusz Mazurkiewicz

Prezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

Marcin Nosiński

Radca prawny, ekspert ds. prawa budowlanego i nieruchomości

Grażyna Piotrowska-Oliwa

Członek Rady Dyrektorów Pepco Group NV, Prezes Zarządu Grupy Modne Zakupy

Edi Pyrek

Co-Founder iMind Institute

Jacek Świderski

CEO Wirtualnej Polski Holding S.A.

Marcin Tumanow

Ekspert BCC ds. funduszy UE, przewodniczący Komisji BCC ds. Funduszy Strukturalnych

Nina Twardowska

Chief Transformation Officer w Grupie Impel, Prezes spółki Robotics Smart Solutions

Maciej Zieliński

Prezes Zarządu Siemens Polska

wizjoner
polskiej gospodarki

nagroda im. Marka Goliszewskiego

Celem Konkursu „Wizjoner Polskiej Gospodarki” jest nagradzanie firm – członków BCC, którzy działają w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworząc bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług, ekologii, lecznictwa i produkcji żywności. Dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna, bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym i przyjazna dla środowiska naturalnego oraz skuteczniejsza w realizacji potrzeb społecznych.

Według bliskich Marka Goliszewskiego i Zarządu BCC to przesłanie jest najlepszą formą uczczenia Jego pamięci.

Autorem statuetki, którą otrzymały nagrodzone firmy, jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta. Projekt powstał w innowacyjnej technologii FiDU.

REJESTRACJA

BĄDŹ CZĘŚCIĄ TEGO WYDARZENIA

Wypełnij formularz zgłoszeniowy,
spotkajmy się na BCC For The Future.

 

KONTAKT

DO ORGANIZATORÓW

Zapraszamy do współpracy:

kontakt dla Partnerów i Uczestników:

ROBERT JACKIEWICZ
Dyrektor Biura Projektów
(+48) 693 854 646

robert.jackiewicz@bcc.pl

kontakt dla Mediów:

RENATA STEFANOWSKA
Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji
(+48) 662 137 350

renata.stefanowska@bcc.pl

PARTNERZY

MEDIALNI

PARTNER

INSTYTUCJONALNY

PARTNERZY

TECHNICZNI

 

COPYRIGHTS BCC CREATED BY 2SIDES.PL

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL