Język biznesu i służby celne
16.03.2012

Przedsiębiorcy z Loży Białostockiej gościli Edwarda Kosakowskiego, skarbnika zarządu głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Mirosława Sienkiewicza, pełnomocnika szefa Służby Celnej ds. zewnętrznych UE, dyrektora Izby Celnej w Białymstoku.

Mówiono o rachunkowości jako języku biznesu. W okresie globalizacji zarządzanie przedsiębiorstwem bez czytelnej rachunkowości staje się niemożliwe. Rachunkowość jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Ze sprawozdań rachunkowych można dowiedzieć się o firmie wszystkiego. Musi być ona prowadzona choćby na wypadek awarii systemów komputerowych. Przedsiębiorcy wysłuchali również informacji o zmianach w podatkach obowiązujących od 1 stycznia br.

Przedstawiono także kompendium wiedzy o uproszczeniach dla biznesu wprowadzonych przez służby celne. Mirosław Sienkiewicz szczegółowo poinformował o wielu ułatwieniach istniejących w obrocie towarowym z zagranicą. Występuje tu wiele form procedur korzystnych dla przedsiębiorców. Jedną z nich jest instytucja upoważnionego przedsiębiorcy – AEO. Firmy należące do Loży Białostockiej przodują w korzystaniu z tych najnowocześniejszych.

Spotkanie z Edwardem Kosakowskim i Mirosławem Sienkiewiczem, fot. archiwum

Spotkanie z Edwardem Kosakowskim i Mirosławem Sienkiewiczem, fot. archiwum

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL