Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny w BCC

15.03.2023

Jest nam niezmiernie miło powitać nową firmę członkowską w Klubie. Do naszego grona dołączyła Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny, którą w Klubie reprezentuje Michał Kwiecień, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz. Rekomendacji przystąpienia do BCC udzieliła Kanclerz Lóż Małopolskiej i Częstochowskiej oraz Wiceprezes BCC, Katarzyna Woszczyna.

Michał Kwiecień – dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz Krakowskiego Instytutu Technologicznego od 2020 roku. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Karierę zawodową rozpoczął w Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmował się badaniami nad materiałami biodegradowalnymi dla medycyny. Następnie pracował w sektorze prywatnym doradztwa w zakresie B+R, po czym trafił do Instytutu Odlewnictwa w Krakowie, gdzie był najpierw zastępcą dyrektora ds. badawczych a następnie dyrektorem Instytutu. Na przestrzeni ostatnich trzech lat przeprowadził proces konsolidacji Instytutów, czego rezultatem jest interdyscyplinarna jednostka badawcza, którą w chwili obecnej zarządza. Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz to jednostki pracujące dla polskiego i międzynarodowego biznesu, poprzez realizacje badań aplikacyjnych oraz prac wdrożeniowych i komercjalizacyjnych. Michał Kwiecień jest również przewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Innowacyjnego Odlewnictwa SPECODLEW Sp. z o.o., którego Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny jest udziałowcem. Prywatnie jest mężem Iwony oraz ojcem Franciszka, interesuje się ekonomią behawioralną oraz nowymi technologiami.

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny jest jednostką wchodzącą w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz, jednej z największych sieci naukowych w Europie, będącej zintegrowanym graczem rynkowym dostarczającym atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe. Kluczowe kierunki rozwoju o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki to inteligentna i czysta mobilność, transformacja cyfrowa, zdrowie oraz zrównoważona gospodarka i energia.

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe i wdrożeniowe w ramach trzech Centrów Badawczych w których skupiony jest kluczowy zespół pionu badawczego odpowiadający za generowanie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu: Centrum Materiałów i Technologii Wytwarzania, Centrum Technologii Inspirowanych Naturą oraz Centrum Inżynierii Biomedycznej. Instytut oferuje również usługi komercyjne realizowane w głównej mierze w Dziale Laboratoriów (w tym w Laboratoriach Akredytowanych), a także przez Dział Certyfikacji. W Instytucie funkcjonuje również Dział Produkcji skupiający się na projektowaniu i wytwarzaniu wyrobów medycznych, głównie dla kardiologii, położnictwa i geriatrii oraz linii pakujących dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego i spożywczego. Odbiorcami rozwiązań opracowywanych w Instytucie są przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, odlewniczego, narzędziowego, energetycznego, medycznego oraz wielu innych.

 

Centra Badawcze Łukasiewicz – KIT:

Centrum Materiałów i Technologii Wytwarzania (CMW) specjalizuje się w projektowaniu, technologiach wytwarzania, kształtowania, obróbki oraz badaniach materiałów, w następujących obszarach: stopy żelaza, kobaltu i niklu, stopy metali nieżelaznych, technologie formy, komputerowe wspomaganie technologii, technologie wytwarzania addytywnego, techniki spiekania, obróbka skrawaniem i narzędzia, badania wysokotemperaturowe i badania korozji.

Centrum Technologii Inspirowanych Naturą (CTW) koncentruje się na badaniach naukowych i pracach rozwojowych w ramach następujących obszarów: technologii odnawialnych źródeł energii, technologii biopaliw, technologii magazynowania energii, implantów i biokorozji, zaawansowanych biomateriałów i prototypowania lab-on-chip oraz biosensorów i urządzeń biomedycznych.

Centrum Inżynierii Biomedycznej (CBI) prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w następujących obszarach: techniki diagnostyczne, analiza sygnałów biomedycznych, systemy telemedyczne, informatyka medyczna, mechatronika i biomechanika. Projektuje i wytwarza unikatową aparaturę badawczo-diagnostyczną, terapeutyczną i rehabilitacyjną.

Witamy w gronie BCC!

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL