19. spotkania Klubu HRBP za nami

21.04.2021

Dziewiętnaste spotkanie Klubu HRBP przy Olivia Business Centre, któremu Loża Gdańska BCC partneruje już drugi rok, odbyło się 15 kwietnia br. Temat spotkania brzmiał: „Powrót czy początek nowego – komunikacja i współpraca w 2021 r.”

Główni prelegenci tej edycji spotkania to: Askaniusz Sawicki i Stanisław Pieczara z firmy Ricoh, Marta Moksa z O4 Coworking oraz Paweł Alicki z infoShare Academy. Zagadnienia poruszane podczas spotkania to m.in.: reakcje firm na pandemię, możliwości dostosowania infrastruktury dla pracowników, problemy, które pandemia pogłębiła oraz wyzwania, jakie postawiła w obszarze HR. Uczestnicy zostali zachęceni do zapoznania się z raportem firmy Ricoh „Praca zdalna – jak zadbać o motywację?”.

W pierwszej części spotkania, podczas prezentacji firmy Ricoh, omówiono wyzwania, przed jakimi stoi dział HR w obliczu cyfrowej transformacji. Pojawiły się tu kwestie kultury organizacyjnej i komfortu pracy w zetknięciu z pandemią oraz czynników mających wpływ na Employee Experience.

Dużą dawkę wiedzy i inspiracji przekazała również w swym wystąpieniu na temat coworkingu Marta Moksa. Jako rozwiązania z coworkingu polecane firmom przedstawiono: rolę Community Managera, aranżację przestrzeni tworzoną z myślą o użytkowniku, a nie o „dziale”, kilkadziesiąt okazji do starannie przygotowanych i zorganizowanych spotkań w roku.

Finalna część spotkania, przygotowana przez infoShare Academy, została poświęcona zagadnieniom narzędzi ułatwiających pracę zdalną – w zakresie komunikacji wideo, organizacji pracy oraz wsparcia zespołu.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL