Aukcja „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

03.03.2023
80 prac wybitnych artystów na zorganizowanej pod patronatem Business Centre Club aukcji charytatywnej w Centrum Sztuki Współczesnej

23 marca br. o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie  odbędzie się aukcja charytatywna organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Dochód ze sprzedaży 80 prac wybitnych artystów zostanie przekazany na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia przeznaczonego dla pacjentów w chorobie nowotworowej i ich bliskich. Business Centre Club od lat jest partnerem wydarzenia.

Aukcja „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, to cykliczna inicjatywa charytatywna organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Tym razem fundacja zaprasza do licytacji 23 marca 2023 roku o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz on-line na platformie OneBid. Na aukcji zlicytowane zostaną prace znanych polskich Artystów, którzy od lat współpracują i wspierają swoją twórczością Fundację. Plakat promujący aukcję został stworzony przez Andrzeja Pągowskiego, który został uhonorowany tytułem „Złotego Przyjaciela Fundacji” i który już po raz 22. wspiera inicjatywę.

– Sztuka nie tylko cieszy oko, budzi zmysły, porusza emocje i karmi duszę. Ona jest też tym ziarnem, które zasiewa nadzieję na zdrowie, na szczęśliwe, wolne od cierpienia życie dla tych, którzy jej bardzo potrzebują. Jest czułą łączniczką pomiędzy tymi, którzy ją kreują, tymi którzy zapraszają ją do swoich domów i przestrzeni a tymi, którzy chwytają wyciągniętą do nich pomocną dłoń, by odnaleźć w sobie zaufanie, miłość do siebie i uzdrawiającą moc transformacji – mówi Monika Anna Popowicz Fundatorka i Prezes Fundacji Ogród Nadziei.

„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” od lat należy do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych aukcji charytatywnych w Polsce, czego dowodzi III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo.

Kilka generacji Artystów otworzyło swe serca, aby podzielić się najcenniejszym darem – nadzieją na pomoc pacjentom i bliskim osób chorych onkologicznie. Wśród wielu znanych nazwisk znaleźli się tacy Artyści jak Krzysztof Ludwin, Alina Dorada-Krawczyk, Marek Sułek, Anna Lewińska, Łukasz Huculak, Joanna Wiszniewska-Domańska, Tomasz Kawiak, Urszula Wilk, Eugeniusz Minciel, Bożena Kuzio-Bilska, Andrzej Kalina, Anna Nosowicz-Ruiz, Radosław Sowiak, Paulina Leszczyńska, Franciszek Xawery, Joanna Mrozowska, Mikołaj Malesza, Zuzanna Szary, Krzysztof Koniczek i wiele, wiele innych. W katalogu aukcyjnym znajdują się zarówno prace na płótnie i drewnie, jak i autorskie grafiki czy inkografie tzw. fine art print. Zaręczam, że każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie – mówi kurator aukcji Marta Bieniak

Prace wystawione na aukcji można będzie oglądać na wystawie w Sali Kolebkowej budynku Laboratorium w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w dniach 20-23.03.2023.

Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcji i wsparcia działań statutowych Fundacji.

Partnerami wydarzenia są: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, KreacjaPro Andrzej Pągowski, Busieness Centre Club, portal sztuki OneBid, ArtSaas Wirtualny Art Manager.

Katalog aukcji oraz informacje o tym, jak wziąć udział w licytacji >>

Facebook >>

Instagram >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL