BCC i członkowie Klubu wyróżnieni przez Rzecznika MŚP i Prezydenta RP

27.06.2022

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, uhonorował Krzyżami Zasługi oraz Orderami Odrodzenia Polski osiemnastu przedstawicieli świata biznesu.  Jesteśmy dumni, że wśród nich znalazło się aż czworo Członków BCC – twórców i wieloletnich prezesów potężnych polskich firm: Rafał Brzoska (Integer.pl SA), Władysław Grochowski (Grupa Arche), Dariusz Sapiński (Grupa Mlekovita), Stefan Życzkowski (Astor). 

 

Początek uroczystości wręczenia nagród z okazji Dnia Przedsiębiorcy w Białymstoku rozpoczął się od upamiętnienia minutą ciszy bardzo zasłużonego dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości założyciela i prezesa Business Centre Club Marka Goliszewskiego.

Wspomnienie Marka Goliszewskiego podczas uroczystości Dnia Przedsiębiorcy, fot. Artur Radecki

 

Państwowe odznaczenia za codzienne poświęcenie i odpowiedzialność za przyszłość swoich firm oraz pracowników, a także za działalność społeczną wręczał minister w kancelarii prezydenta Andrzej Dera oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w obecności m.in. minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej,
wiceminister, pełnomocniczki Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw Olgi Semeniuk, wiceminister rodziny i polityki społecznej Anity Czerwińskiej oraz b. wicepremiera Jarosława Gowina.

– Ta podniosła chwila uczyni tegoroczne obchody Dnia Przedsiębiorcy niezapomnianymi. Decyzją Prezydenta RP nasza rola w budowaniu potencjału gospodarczego Polski, a tym samym umacnianiu jej bezpieczeństwa i suwerenności, została doceniona i podniesiona do najwyższej, państwowej rangi – mówił Adam Abramowicz.

– Polscy przedsiębiorcy są wyjątkowi – wielu z nas swoje pierwsze biznesy otwierała w trakcie transformacji ustrojowej, gdy, tak jak teraz, musieliśmy zmagać się z galopującą inflacją i geopolityczną niepewnością. Wierzę, że tak jak wówczas, przetrwamy ten niespokojny czas. Pojedynczy przedsiębiorca, choćby nawet nie wiem jak genialny, nie poradzi sobie tak dobrze, jak nasze zjednoczone, solidarne środowisko – powiedział Dariusz
Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita, uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tradycją obchodów Dnia Przedsiębiorcy jest również ogłoszenie laureatów nagród przyznawanych przez Biuro Rzecznika MŚP za miniony rok. Za najaktywniejszą organizację w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP w 2021 roku uznano Business Centre Club. To już kolejny raz, ponieważ nagroda za 2020 rok również trafiła do BCC.

– Bardzo dziękujemy za tę nagrodę! Jest mi niezmiernie miło być tu dzisiaj z Państwem i ją odbierać. Współpracę z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców traktujemy jako strategiczną. Wiele udało nam się wspólnie osiągnąć, ale mamy apetyty na więcej. Paradoksalnie fakt, że otrzymujemy to wyróżnienie drugi rok z rzędu, świadczy o jego obiektywności: liczą się kryteria, a nie “bo tak wypada” – mówił Emil Muciński, wiceprezes Business Centre Club, dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC. – Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie LUDZIE – bardzo zaangażowani w działania naszej organizacji eksperci i członkowie. Ich wiedza, profesjonalizm, pracowitość, chęć zmieniania trudnej, gospodarczej rzeczywistości, pozwala nam wspierać również działania Rzecznika MŚP. Ta nagroda jest dzięki Wam i dla Was! Gratuluję wszystkim nagrodzonym dzisiaj przedsiębiorcom. Jesteście najlepszymi z najlepszych! – podkreślił Emil Muciński.

Uroczystość była głównym punktem obchodów Dnia Przedsiębiorcy. Wydarzenie odbyło się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wzięło w nim udziału wielu samorządowców, działaczy społecznych, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej oraz przedsiębiorców z całego kraju.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL