BCC wyróżniony w rankingu Grant Thornton: Legislacyjne Oblicza Dekady w kategorii Partner społeczny dekady

21.03.2024

Mamy zaszczyt poinformować, że Business Centre Club został wyróżniony za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu Grant Thornton: Legislacyjne Oblicza Dekady w kategorii Partner społeczny dekady za przedłożenie 676 stron opinii do projektów ustaw gospodarczych przesłanych w procesach legislacyjnych w latach 2014-2023.

„Wprawdzie nie jest zasadą, że ilość stron (objętość) przekłada się na wartość merytoryczną, ale BCC zawsze dokładało i dokłada staranności i rzeczowości w opiniowaniu aktów prawnych. A wyróżnienie dowodzi, że niezmiennie i obiektywnie pozostajemy w gronie najaktywniejszych partnerów dialogu społecznego” skomentował wyróżnienie dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.

10. edycja raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton „Barometr prawa” na temat tempa i jakości powstania nowych przepisów w Polsce dostępna jest  TUTAJ.

Kluczowe wnioski z tegorocznego raportu:

• W 2023 roku uchwalono ponad 34 tys. stron nowego prawa. To o 8% więcej niż w 2022 roku i drugi najwyższy wynik w historii.
• W życie weszły 553 nowe przepisy dla firm, a 1051 zmieniło swoje brzmienie. W tym samym czasie jedynie 41 przepisów straciło moc.
• Vacatio legis w ustawach gospodarczych skróciło się w 2023 roku do rekordowych 31 dni.
• Odkąd 10 lat temu GT zaczął mierzyć zmienność prawa w Polsce, w życie weszło 249 tys. stron przepisów.
• 20 najważniejszych ustaw gospodarczych przez dekadę zmieniało się łącznie 1189 razy, a ich objętość liczona liczbą stron wzrosła o 53%.

 

Kontakt: Elżbieta Glapiak, dyrektor Departamentu Analiz i Inicjatyw Gospodarczych BCC, elzbieta.glapiak@bcc.pl

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL