Bezpłatny webinar z Grant Thornton: Praktyczne aspekty kontroli w cenach transferowych

09.05.2024

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego eksperci z Grant Thornton omówią podstawowe kwestie związane z kontrolami podatkowymi cen transferowych oraz przedstawią ich praktyczny wymiar na wybranych case study.

W ostatnim czasie znaczenie obszaru cen transferowych nieustannie rośnie, co jest efektem większego nacisku podatników na zarządzanie ryzykiem w ramach tego obszaru oraz zwiększonego zainteresowania organów podatkowych tym tematem, przede wszystkim w kontekście weryfikowania rozliczeń stosowanych przez podmioty działające w grupach kapitałowych.

W związku z rosnącym zainteresowaniem organów podatkowych rośnie liczba kontroli cen transferowych i jednocześnie mają one coraz bardziej restrykcyjny charakter. Podstawowym narzędziem do typowania podatników do kontroli cen transferowych jest formularz TPR, w którym podatnicy ujawniają kluczowe dane oraz wyniki osiągnięte na realizacji transakcji z podmiotami powiązanymi. Dla organów podatkowych to nieocenione źródło informacji o rozliczeniach pomiędzy podmiotami powiązanymi, które dzięki swojej strukturze może stanowić szeroką bazę danych dotyczącą wszystkich podatników raportujących ceny transferowe.

 

Agenda webinaru:

  1. Kontrole podatkowe cen transferowych – co każdy podatnik wiedzieć powinien?
  • Omówienie przebiegu kontroli podatkowej
  • Trendy w kontrolach cen transferowych – najczęściej kontrolowane transakcje
  • Typowanie podmiotów do kontroli
  • Omówienie statystyk dotyczących kontroli cen transferowych w Polsce
  1. Praktyczny wymiar kontroli cen transferowych – omówienie wybranych przykładów

 

Prelegenci:

Elżbieta Ślusarczyk – menedżer, doradca podatkowy, Grant Thornton

Marcin Żmuda – partner w Zespole Cen Transferowych Grant Thornton

 

Termin:

23 maja, godz. 10.00-11.30

Bezpłatna rejestracja >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL