Biznes w kulturze – kultura w biznesie 2024

29.05.2024

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu już po raz trzeci organizuje pod patronatem Business Centre Club debatę Biznes w kulturze – kultura w biznesie. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2024 roku.

Pierwsze dwie odsłony debaty przyniosły inspirujące dyskusje, poszerzyły nasze rozumienie funkcjonowania światów biznesu i sztuki oraz dały asumpt do wypracowania sposobów współpracy między sektorem prywatnym a instytucjami sztuki, korzystnych zarówno dla przedstawicieli tych dwóch środowisk, jak i dla obywateli chcących uczestniczyć w życiu kulturalnym na wysokim poziomie. Prelegenci omawiali także zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i uczestnictwem przedsiębiorstw prywatnych w życiu kulturalnym.

Budowanie nowoczesnego i otwartego społeczeństwa sprzyjającego innowacyjnym biznesom nie może obejść się bez stworzenia między przedsiębiorcami a instytucjami kultury nici porozumienia opartej na najlepszych praktykach współpracy. Dlatego też ponownie stwarzamy przestrzeń do dyskusji. Niezmiennie zależy nam bowiem na kształtowaniu wspólnoty dbającej o kulturę i dobro wspólne.

W tym roku chcielibyśmy skupić się na przykładach dobrych praktyk współpracy kultury i biznesu w skali lokalnej i krajowej, nowoczesnych modelach mecenatu, pozawizerunkowych korzyściach dla biznesu płynących z inwestowania w kulturę oraz na zagadnieniach związanych z administracyjnymi aspektami współpracy między sektorem prywatnym i publicznym. Zastanowimy się wspólnie nad czynnikami motywującymi do inwestowania w sztukę i znaczeniem mecenatu dla lokalnych społeczności. Ponadto spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, co stoi na przeszkodzie w nawiązywaniu współpracy między sektorem kultury i prywatnym biznesem oraz jakie praktyki administracyjne mogą zachęcić inwestorów do wspierania kultury.

„Istnieje wiele badań pokazujących, że uczestnictwo w kulturze i dostęp do sztuki wpływa znacząco na dobrostan, także psychiczny, ludzi, na ich zadowolenie z życia. A to z kolei ma wpływ na ich skłonność do uczestnictwa w życiu ekonomicznym. Dlatego tak ważne jest budowanie trwałych relacji między biznesem i instytucjami kultury oraz wspólne opracowywanie długofalowych programów wsparcia rozwoju sztuki i artystów.” – mówił Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM w rozmowie z „Nowym Marketingiem”.

Wśród uczestników pojawią się przedstawiciele kultury, biznesu oraz administracji. W debacie udział wezmą:

→ Ewa Folta – kolekcjonerka sztuki,

→ Krzysztof Folta – prezes zarządu TIM SA,

→ Andrzej Kosendiak – dyrektor Narodowego Forum Muzyki,

→ Maciej Tomaszewski – rzecznik prasowy STRABAG Sp. z o.o.,

→ dyskusję poprowadzi Jarosław Sroka, członek zarządu KI INVEST, gospodarz audycji „Firmament” w Radiu 357.

Po debacie zapraszamy na koncert Beczała & Radvanovsky – Gala operowa, podczas którego znakomici śpiewacy wystąpią z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą maestra Gianluki Marcianò. Wieczór zwieńczy uroczysty bankiet.

 

Więcej >>

Kontakt: Klaudia Iwanek,  +48 71 715 97 60,  +48 728 447 055, klaudia.iwanek@nfm.wroclaw.pl

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL