Caritas Dzieciom

05.04.2024

 

Business Centre Club objął patronatem program Caritas Dzieciom – kompleksowy, oparty na wieloletnich doświadczeniach, program wsparcia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. 

Caritas Polska niesie profesjonalną, wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju deficytami. Będąc ich głosem i rzecznikiem, odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: zasadę dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności i miłości społecznej. Za granicą Caritas Polska realizuje szereg programów pomocowych, od wsparcia finansowego po pomoc medyczną w Jemenie, w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Iraku, Gazie, Libanie (program Rodzina Rodzinie), Wenezueli, Ukrainie oraz Afryce.

W 2023 roku 835.000 osób w kraju i za granicą uzyskało pomoc dzięki różnorodnym projektom skierowanym do najbardziej potrzebujących.

Zarówno firma audytorska Grand Thorton sprawdzający przejrzystość finansowania jak i specjaliści badający rozpoznawalność brandu w plebiscycie Top Marka dla magazynu „Press” docenili rozwój instytucjonalny Caritas Polska. Zaawansowany rozwój kompetencji organizacyjnych z zachowaniem transparentności działań jest istotnym elementem oceny opinii publicznej. Caritas Polska odlat wspiera najmłodszych, którzy na swój los  nie mieli żadnego wpływu. Program parasolowy Caritas Dzieciom zawiera szereg akcji  odpowiadających na ich aktualne potrzeby (szczegóły w ikonografice).

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak). Śmiech jest w dzieciństwie fundamentem zdrowego i bezpiecznego rozwoju – wesprzyj program Caritas Dzieciom i daj najmłodszym nadzieję na lepszą przyszłość.

Więcej >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL