Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

15.04.2022

Działające pod patronatem BCC Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 to unikatowy w skali kraju demonstrator znajduje się w Gliwicach. Jego zadaniem jest pokazywanie w czasie rzeczywistym zintegrowanych technologii czwartej rewolucji przemysłowej. Firmy członkowskie BCC będą mogły korzystać z Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 w celach edukacyjnych oraz realizując badania R&D.

Jesteśmy zaszczyceni z objęcia patronatem naszej inicjatywy przez Business Centre Club. Jednocześnie ta kooperacja jest kolejnym dowodem na to, że transformacja cyfrowa nierozerwalnie wiąże przemysł, naukę i biznes w jednym procesie – mówi Artur Pollak, prezes zarządu APA Group, firmy członkowskiej Loży Katowickiej BCC.

Stacja produkcyjna w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 pozwoli zaproszonym gościom zarówno na miejscu w Gliwicach (na terenie Centrum Szkoleniowego EMT Systems w gliwickiej Cechowni) , jak i w pełni przez Internet wybrać przykładowy produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie wytworzyć go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego z zastosowaniem takich elementów jak IoT, Big Data, machine learning. Po zakończonym cyklu użytkownik (manager, pracownik utrzymania ruchu, planista) otrzyma przyjazny raport z oznaczeniem wskaźników jakości, wydajności, kosztów czy zużycia energii i CO2. Pozwala to na precyzyjne oszacowanie, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie jednego komponentu. Tak szybka analiza danych i w tak szerokim zakresie nie była do tej pory dostępna dla sektora MŚP w Polsce.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL