Czerwcowe spotkanie w Loży Gdańskiej

09.07.2021

Dwudzieste pierwsze spotkanie Klubu HRBP było okazją do świętowania jubileuszu 3 lat istnienia klubu. Dla uczczenia tej szczególnej rocznicy na spotkanie zaproszono również specjalnych gości: Ewę Ewart oraz Renatę Kałużną.

Ewa Ewart – dziennikarka i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych, specjalizująca się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy, podczas spotkania opowiadała o współpracy z działem HR w telewizji BBC oraz o własnych HR-owych zadaniach w pracy producentki filmów. Ta wybitna dokumentalistka związana również z TVN 24, jedna z najwybitniejszych Polek, kobieta, która zmienia świat, podczas spotkania podzieliła się wieloma ciekawymi historiami, w których przewijał się wątek zawodowych relacji z ludźmi. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać, w jaki sposób Ewa Ewart kompletuje zespół do poszczególnych projektów oraz na jakich zasadach buduje z nim współpracę.

Ta niezwykle inspirująca wypowiedź bardzo zaciekawiła uczestników spotkania. Dzięki Renacie Kałużnej, CEO & Founder, Chief Happiness Officer, HR & Happiness at Work Consultant, która była drugą prelegentką spotkania, uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca Chief Happiness Officera. Dyrektor ds. Szczęścia w Pracy, bo tak brzmi jedna z wersji polskiej nazwy stanowiska to osoba, której zadaniem jest zwiększanie poczucia szczęścia pracowników w firmie, dzięki czemu z chęcią angażują się oni w pracę. Prezentacja Renaty Kałużnej zawierała informacje na temat tego, gdzie plasuje się miejsce takiej osoby w strukturach firmy oraz jakie praktyczne sposoby prowadzą do podniesienia zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy. Wśród materiałów przekazywanych uczestnikom po spotkaniu był specjalnie na tę okazję nagrany materiał Perrye’go Timmsa – dobrego ducha Klubu HR. Tym razem nie mógł on uczestniczyć w spotkaniu osobiście ze względu na obowiązki związane wydaniem swojej ostatniej książki The Energized Workplace.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL