Elżbieta Glapiak nową dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC

09.01.2023

Elżbieta Glapiak objęła funkcję dyrektora Instytutu Interwencji Gospodarczych Business Centre Club.Nowa dyrektor będzie nadzorować współpracę z ekspertami organizacji oraz kierować pracami komisji branżowych. Elżbieta Glapiak odpowiadać będzie także za podejmowane przez BCC na rzecz firm członkowskich interwencje gospodarcze oraz zarelacje z interesariuszami publicznymi. Elżbieta Glapiak zastąpiła na stanowisku dyrektora IIG Emila Mucińskiego, który po 13 latach pracy w Business Centre Club w styczniu br. podejmie nowe wyzwania zawodowe.

– W obliczu wojny na Ukrainie, kryzysu energetycznego i wysokiej inflacji, w świecie, który jeszcze nie otrząsnął się po pandemii, niezwykle ważna jest nasza wspólnota i klubowe wartości. Dzięki naszym wspólnym działaniom, wielokrotnie zmieniane były niekorzystne dla przedsiębiorców przepisy, a firmy członkowskie uniknęły bankructwa i ciągnących się latami procesów. Przygotowywane przez nas eksperckie publikacje i wydarzenia służą upowszechnianiu aktualnej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego zarządzania przedsiębiorstwem. Jestem przekonany, że duże doświadczenie biznesowe Elżbiety Glapiak w połączeniu z jej warsztatem dziennikarskim wniesie do naszego zespołu kolejne cenne doświadczenie. – uważa Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

Instytut Interwencji Gospodarczych tworzy ponad 100 ekspertów specjalizujących się w dziedzinach życia gospodarczego takich jak: makroekonomia, prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, podatki, zamówienia publiczne, przedsiębiorczość, innowacje, własność intelektualna i przemysłowa, regulacje i ryzyka środowiskowe czy system opieki zdrowotnej.

– To bardzo wymagający czas dla firm w Polsce, chcemy wspierać naszych członków dostarczając im fachową wiedzę i być głosem przedsiębiorców w relacjach z przedstawicielami władz i mediów. Cieszę się, że dołączam do Business Centre Club by kontynuować tę ważną misję. – mówi Elżbieta Glapiak.


Elżbieta Glapiak ukończyła studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studium podyplomowe poświęcone finansom publicznym i bankowości centralnej w Polskiej Akademii Nauk. Prowadziła wiele szkoleń dla instytucji finansowych z zakresu komunikacji z klientami. Przez wiele lat pracowała w redakcji Gazety Wyborczej – w dziale ekonomicznym w Poznaniu i Warszawie. Była także szefową działu Promocji Gazety Wyborczej w Poznaniu. Współpracowała z redakcjami Profit (później Forbes) oraz Newsweek Polska. W latach 2005-2006 pracowała w pierwszym polskojęzycznym kanale telewizyjnym o zagadnieniach gospodarczych – TV Biznes prowadząc rozmowy z zakresu ekonomii i makroekonomii z wybitnymi specjalistami, ekonomistami i politykami. W 2006 roku rozpoczęła pracę w Rzeczpospolitej, gdzie specjalizowała się w tematach makroekonomicznych (budżet, finanse publiczne, PKB, finanse państwa, podatki, giełda itp.) oraz ubezpieczeniowych. Pracowała także w Dzienniku Gazecie Prawnej, miesięczniku Forbes oraz portalu Business Insider Polska.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL