ESG – szansa czy zagrożenie dla przedsiębiorstw?

17.11.2023

9 listopada 2023 roku odbyło się spotkanie Loży Dolnośląskiej BCC, współorganizowane z mBankiem, poświęcone tematowi „ESG – szansa czy zagrożenie dla przedsiębiorstw?”.

Główną prelegentką była pani Magdalena Andrejczuk, dyrektor ds. ESG mBanku. Jej prezentacja dostarczyła uczestnikom wiele wartościowej i aktualnej wiedzy. Pani Andrejczuk skoncentrowała się na kluczowych regulacjach Unii Europejskiej związanych z ESG, takich jak CSRD, ESRS, Taksonomia UE i CSDDD. Przedstawiła także strategie dekarbonizacji oraz omówiła koncepcję śladu węglowego i zrównoważonego finansowania i wyjaśniła nam aspekty konsekwencji braku działania ze strony firm.

Cenna była także możliwość uczestnictwa w dyskusji po prezentacji. Uczestnicy aktywnie zadawali pytania, co sprzyjało lepszemu zrozumieniu tematu i wymianie poglądów.

Po części merytorycznej spotkanie przeniosło się w kuluary. Nieformalna atmosfera sprzyjała ciekawym rozmowom oraz nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.

W rezultacie, spotkanie z Lożą Dolnośląską BCC i mBankiem było nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom członków Loży, a także okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz refleksji nad rolą ESG w dzisiejszym biznesie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL