„Etykieta biznesu” nowością Studia Emka

03.09.2020

Jak komunikować się w biznesie? Jakie są zasady precendencji? Co składa się na wizerunek biznesmena? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela Irena Kamińska-Radomska w swojej książce „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”. To nowość wydawnictwa Studio Emka.

Autorka książki, wykładowczyni, trenerka i założycielka firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland, zaczyna od sprawdzenia wiedzy czytelników. Na pierwszych stronach „Etykiety biznesu” Irena Kamińska-Radomska zamieściła quiz składający się z 20 pytań. Jeśli w czytelniku pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości albo udzielił nieprawidłowej odpowiedzi – wszystko stanie się jasne po przeczytaniu książki ekspertki od etykiety.

Sama Irena Kamińska-Radomska wspomina jedną z wizyt w studiu radiowym. „Kiedy weszłam, prowadzący audycję zapytał mnie, o czym dzisiaj będziemy rozmawiali. Odpowiedziałam: „O zupie”. Dziennikarz zdziwił się i dopytał: „Przez pół godziny?”. Odpowiedziałam: jak zwykle nie zdążymy wyczerpać tematu. Prowadzący jeszcze bardziej się zdziwił, ale było, jak przypuszczałam. Nie dało się odpowiedzieć na wszystkie pytania słuchaczy związane z zupą. I oczywiście nie rozmawialiśmy o różnych przepisach kulinarnych, tylko o zasadach etykiety. Przecież inaczej się je zupę czystą i zawiesistą. Inaczej krem z jarzyn i zwykłą jarzynową. Potem trzeba było rozwikłać dylematy związane z łyżką – gdzie ją odłożyć w trakcie jedzenia i po zjedzeniu zupy, a jak ją wkładać do buzi: czy przodem, czy może bokiem. Trzeba było też wspomnieć o zupie już wyporcjowanej i o takiej, którą podaje się w wazie. Ktoś mógłby powiedzieć, że życie przed audycją wydawało się takie proste”.

Życie stanie się na powrót proste po przeczytaniu książki Ireny Kamińskiej-Radomskiej. Autorka poświęca zupie oraz wielu innym potrawom uwagę, by przestrzec czytelnika przed popełnieniem nietaktownego błędu w towarzystwie. Jej rady i wiedza dotyczą zresztą nie tylko sytuacji podczas przyjęć czy spotkań służbowych, o czym mogą się przekonać wszyscy, którzy sięgną po nowość wydawnictwa Studio Emka.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL