FUNDACJA RODZINNA W SENACIE RP

12.01.2023

10 stycznia na Komisji Ustawodawczej Senatu RP odbyła się kluczowa debata, pod przewodnictwem senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego. Podczas debaty opinię wygłosił prof. Adam Mariański, Przewodniczący Komisji Podatkowej BCC, a postulaty prawne przedstawiła mec. Agnieszka Krysik, Przewodnicząca Komisji BCC dla Rodzinnych.

Fundacja rodzinna, jak komentują senatorzy, powinna stanowić wzorowy przykład procesu legislacyjnego, szczególnie w zakresie konsultacji ze stroną społeczną, czyli organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że BCC i Komisja BCC dla Rodzinnych realizują tę rolę od samego początku prac. Po tym jak ustawa o fundacji rodzinnej wyszła z Sejmu, w Senacie poddano ją pod dyskusję i na komisjach senackich przyjęto szereg poprawek, z których wiele w sposób jednomyślny. Część merytorycznych poprawek, głównie w zakresie podatkowym (CIR estoński, powrót polskiego kapitału) oraz w zakresie prawnym, dotyczącym ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, komisje senackie przyjęły większością głosów. Teraz czekamy na głosowanie Senatu, po którym ustawa o fundacji rodzinnej trafi do Sejmu, który przyjmie albo odrzuci poprawki Senatu.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym ekspertom za zaangażowanie i uwagi merytoryczne. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Zespołu Ministerstwa Rozwoju i Technologii za otwartość na dialog i dyskusję. Doceniamy również zaangażowanie i wysoką jakość pracy biura legislacyjnego Sejmu i Senatu. Słowa podziękowania i uznania kierujemy zwłaszcza pod adresem senatorów Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Adama Szejnfelda, którzy wykazali się dużym zrozumieniem problematyki i udzielili stosownego wsparcia.

Więcej na temat niezbędnych zmian w ustawie o fundacji rodzinnej:

Artykuł Pulsu Biznesu

Artykuł Business Insider

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL