

GALA 2018
27 stycznia 2018
Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie
Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki w konkursie “Lider Polskiego Biznesu” firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Finał konkursu, ceremonia wręczenia: Diamentów, Nominacji oraz Statuetek odbędzie się podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie w sobotę 27 stycznia 2018 o godzinie 18:00.

CZĘŚĆ SCENICZNA 18.00
- KONCERT
- WRĘCZENIE DIAMENTÓW DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU
Diamenty otrzymają Laureaci poprzednich edycji konkursu “Lider Polskiego Biznesu”, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku. - WRĘCZENIE NOMINACJI DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU
Nominacje do Złotych Statuetek otrzymają firmy wyłonione przez Jury w procesie konkursowym. - WRĘCZENIE MEDALI SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ
Osoby zaangażowane w działania społeczne i wspierające ideę odpowiedzialności społecznej biznesu zostaną nagrodzone Medalem Solidarności Społecznej. To przedsiębiorcy znani ze swojej działalności charytatywnej i zaangażowania oraz osobistości życia publicznego poświęcające swój czas i energię na pomoc potrzebującym. Organizatorami konkursu są Business Centre Club i Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA. Celem konkursu jest promocja społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności biznesu, wspieranie dobrego wizerunku przedsiębiorcy, edukacja nt. solidarności społecznej i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), zmiana postaw społeczeństwa wobec biznesu, budowanie relacji między biznesem a lokalną społecznością, popularyzacja i wspieranie rozwoju partnerskiej współpracy między biznesem a organizacjami pozarządowymi (NGO) oraz tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Laureaci konkursu otrzymują medal ze srebra z oznaczoną edycją, znaczek-miniaturę medalu oraz certyfikat medalu i dyplom. - WRĘCZENIE ZŁOTYCH STATUETEK LIDERA POLSKIEGO BIZNESU
Spośród firm nominowanych Jury Konkursu “Lider Polskiego Biznesu” wyłania laureatów Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu ( Laureaci poprzednich edycji konkursu 1991-2016).
Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu zaprojektował rzeźbiarz Tadeusz Tchórzewski. Inspiracją dla artysty była rzeźba nieznanego autora z okresu międzywojennego. Statuetka odlana jest w brązie, ręcznie cyzelowana i polerowana. Pokryta 24-karatowym złotem, osadzona na marmurowej podstawie. Wysokość: 37 cm. Waga: 4,3 kg. - WRĘCZENIE NAGRODY SPECJALNEJ BCC
Od 1992 roku Business Centre Club przyznaje Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej ( Laureaci Nagrody Specjalnej BCC 1992-2017).

CZĘŚĆ BANKIETOWA 20.30
- FUNDACJA DZIECIOM “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” (FOYER)Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Otacza opieką chore i niepełnosprawne dzieci z całej Polski. Przekazuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Obecnie ma ponad 33.000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.
Fundacja uruchomiła trzy ośrodki rehabilitacyjne w Warszawie: AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS. Zapewnia zakwaterowanie dzieciom i ich rodzicom we własnych hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusów.
Ośrodki rehabilitacyjne Fundacji tworzą wszechstronną ofertę dla osób z niepełnosprawnością i problemami zdrowotnymi. Podopieczni mogą korzystać z: rehabilitacji ruchowej, terapii kręgosłupa, ćwiczeń w kombinezonach Adeli, Spider Suit i TheraTogs, terapii NDT Bobath, integracji sensorycznej, treningów EEG Biofeedback, terapii psychologicznej i logopedycznej, masażu leczniczego, arteterapii, zajęć w sali doświadczania świata.
Środki na prowadzenie Fundacji pochodzą z ofiarności społecznej, odpisu 1% podatku, wsparcia darczyńców, a także z działalności wydawniczej.
W ciągu 19 lat działalności Fundacja – z niewielkiej placówki, początkowo udzielającej pomocy kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu osobom – stała się jedną z największych tego rodzaju organizacji w kraju. Uzyskała szeroką akceptację i wiarygodność w społeczeństwie. Nie pobiera prowizji ani od darczyńców, ani od rodziców swoich podopiecznych. Stale rozwija zakres świadczeń dla dzieci, młodzieży, osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących szczególnej troski. Jej misja, obejmująca kompleksowo zarówno pomoc w leczeniu, jak i rehabilitacji – cieszy się coraz większym zainteresowaniem i poważaniem. To wszystko niezmiernie zobowiązuje. - FUNDACJA ITAKA (FOYER)
Zaginięcie bliskiej osoby – dziecka, małżonka, rodzica – może zdarzyć się każdemu z nas, w każdej chwili. Początkowy niepokój o osobę zaginioną szybko przeradza się w paraliżujący strach o jej losy, pozbawiając rodzinę w kryzysie możliwości podjęcia racjonalnych działań. W tej niezwykle trudnej sytuacji, kiedy dręczy nas niepewność i łatwo popaść w rozpacz, niezbędna jest profesjonalna pomoc.
Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to organizacja, która zajmuje się poszukiwaniem ludzi zaginionych i kompleksową opieką nad ich rodzinami. Od 1999 roku zarejestrowaliśmy ponad 11 000 przypadków, w których pomogliśmy poszukiwać osoby zaginionej, oraz udzieliliśmy wsparcia psychologicznego, bądź prawnego. Przy telefonach zaufania dyżurujemy przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu codziennie można w ITACE uzyskać wsparcie w kryzysowej sytuacji, pod numerami:22 654 70 70 – linia wsparcia fundacji ITAKA
116 000 – Telefon w sprawie zaginionego dziecka i nastolatkaPoza poszukiwaniem osób zaginionych i udzielaniem wsparcia bezpośredniego, zrealizowaliśmy wiele projektów i przeprowadziliśmy liczne kampanie społeczne ukierunkowane na zapobieganie zaginięciom, wzrost świadomości w społeczeństwie oraz wprowadzenie niezbędnych zmian prawnych w tym zakresie. Coroczna konferencja ekspercka dotycząca zaginięć cieszy się niezmiennie dużą popularnością wśród specjalistów mających w codziennej pracy styczność z tematyką zaginięć.Zapraszamy Państwa gorąco do zaangażowania się w działalność Fundacji ITAKA. Wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS 000 012 6459 pomagają Państwo przekazując nam 1% podatku. Dzięki temu możemy razem zminimalizować ryzyko związane z zaginięciami i zmaksymalizować szanse na szybkie odnalezienie osób zaginionych. Więcej informacji na www.zaginieni.pl - AUKCJA DZIEŁ SZTUKI BCC (FOYER PRZED SALAMI WYSTAWOWYMI)
Podczas Gali odbędzie się aukcja dzieł sztuki organizowana przez BCC. Poniżej katalog aukcyjny:
- 1. Andy Warhol, Jane Holzer, 50×40 litografia, sygn. PD
- 2. Salvador Dali, The Turbie, 42×28 litografia, sygn. PD
- 3. Francisco Goya, Tauromaquia, 35×45 aquatinta, sygn. brak
- 4. Oskar Kokoschka, Apollo Tempel, 40×50 litografia, sygn. brak
- 5. Wojciech Cieśniewski, Maska z Piastowa, 30×40 collage, sygn. na odwrocie
- 6. Roman Opałka, Zaproszenie, 50×70 tusz, bristol, sygn. na odwrocie
- 7. Mikołaj Dziekański, Red Cross, 36×36 akryl, płótno, sygn. na odwrocie
- 8. Iga Leontieva, Abstrakcja, 38×30 akryl, płyta, sygn. brak
- 9. Zofia Makowska, Jabłuszka, 54×47 akryl, płyta, sygn. brak
- 10. Joanna Yoart, Machiavelli, 60×70 akryl, płótno, sygn. na odwrocie
- 11. Jerzy Wawrzyn, Cierpienie, 30×24 olej,płyta, sygn. brak
- 12. Adam Koryciński, Architektura, 22×14 olej, płyta, sygn. brak
- 13. Wilhelm Kotarbiński, Pejzaż wiejski, 28×26 gouache, papier, sygn. PD
- 14. Wincenty Wodzinowski, Zaloty, 52×41 olej, płyta, sygn. PD
- 15. Fryderyk Pautsch, Wiejski Jarmark, 44×36 olej, płyta, sygn. PD
- 16. Władysław Jarocki, Młoda wieśniaczka, 50×34 olej, płyta, sygn. PD
- 17. Janina Molenda, Zagajnik, 28×34 olej, płyta, sygn. brak
- 18. Alfred Bartycki, Sianokosy, 34×30 olej, płyta, sygn. brak
- 19. Guido Tonelli, Alpejskie jezioro, 64×54 olej, płyta, sygn. PD
- 20. Witold Fadomski, Leśny strumyk, 20×30 olej, płyta, sygn. PD
- 21. Joanna Wirska, Pejzaż wiejski, 28×35 olej, płyta, sygn. na odwrocie
- 22. Roman Opałka, Skamieniały Statek, 26×30 akryl, ołówek, bristol, sygn. na odwrocie
- 23. Sylwia Podlaska, Liście, 24×33 akryl, płótno, sygn. na odwrocie
- 24. Monika Dymek, Plotka, 80×60 akryl, płótno, sygn. PD
- 25. Gottart, Absinthe Robette, 24×32 litografia, sygn. brak
- 26. Salvador Dali, Les Trompeurs, 24×30 xylograwiura, sygn. brak
- 27. Salvador Dali, Les Blasphemateurs, 24×30 xylograwiura, sygn. brak
- 28. Longina Wysocka, Lilie wodne, 50×70 olej
- 29. Longina Wysocka, Strumyk, 50×60 olej