GALA

Liderów Polskiego Biznesu

Gala `22

GALA LIDERÓW POLSKIEGO BIZNESU

W sobotę wieczorem odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Lider Polskiego Biznesu 2020. Najlepsi polscy przedsiębiorcy zostali uhonorowani Nominacjami i Złotymi Statuetkami. Laureaci z lat ubiegłych, którzy utrzymali swoją pozycję rynkową odebrali Diamenty do Złotej Statuetki.

Wydarzenie miało formę hybrydową – dla Nominowanych i Laureatów stacjonarnie w Pałacu Lubomirskich, pozostałych gości zaprosiliśmy na transmisję telewizyjną w Biznes24 oraz transmisje online – na Facebooku BCC oraz YouTube BCC.

Galę rozpoczął punktualnie o godz. 18:00 Roman Młodkowski. Przywitał gości i zainaugurował pierwszą część uroczystości, którą było wręczenie pierwszej kategorii nagród – Diamentów do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Głos zabrała Grażyna Majcher-Magdziak, Członek Rady Dialogu Społecznego z ramienia przedsiębiorców, Założyciel BCC, Członek jury konkursu: – Na ocenę firm ubiegających się o tytuł Lidera Polskiego Biznesu składają się nie tylko parametry finansowe, chociaż to jest kluczowe. Jest oceniana polityka zatrudnienia, to, jak firmy sobie radzą w realiach, w jakich funkcjonują. Oceniamy politykę rozwojową, czy rozwój idzie w kierunku innowacyjnych technologii, a może w kierunku znanych rozwiązań. Oceniamy politykę środowiskową i politykę socjalną. Suma tych ocen decyduje o nominacjach i wreszcie o przyznaniu samych nagród. W tym roku firmy aplikujące o ten tytuł miały jeszcze jeden istotny czynnik, z którym musiały sobie radzić – pandemia Covid-19. Dlatego to nie liderzy polskiej gospodarki – to herosi polskiej gospodarki – mówiła Grażyna Majcher-Magdziak. Diamenty nagrodzonym wręczyli Założyciel BCC gen. Leon Komornicki oraz Wiceprezes BCC, Dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC Emil Muciński. Tematem drugiej części Gali Liderów Polskiego Biznesu była teraźniejszość, czyli ostatnie dwa lata naznaczone pandemią COVID-19, czas transformacji technologicznej i cyfryzacji. Nagrody w drugiej kategorii – Statuetki dla Liderów Polskiego Biznesu wręczyli Założyciel BCC, Członek jury konkursu Grażyna Majcher-Magdziak i Wiceprezes BCC, Dyrektor Generalny Maciej Owczarek. Zdobywcy Statuetek Lidera Polskiego Biznesu Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów „Nominacji” (dla tych firm, które były Nominowane do Statuetki, ale jej nie otrzymały). W finałowej części Gali prowadzący oddał głos założycielowi i prezesowi Business Centre Club Markowi Goliszewskiemu. Zobaczyliśmy i wysłuchaliśmy fragmentów przemówień Prezesa z kilku historycznych Gal. W czasie tegorocznego wystąpienia Marek Goliszewski podkreślał, że od momentu założenia BCC minęło 30 lat, czyli cała epoka. – Misja BCC pozostała ta sama – prywatny przedsiębiorca ma być numerem jeden w gospodarce rynkowej. Ciągle o tym przypominamy. Walka opiera się na was, przedsiębiorcach, dziękujemy za to. Dziś Polski Ład, który rodzi bezwład, konflikty z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi – wszystko to, stawia nam nowe wyzwania, podołamy im, bo przyszłość należy do nas – zapewnił Prezes BCC Marek Goliszewski. 

Do pobrania:

Zdjęcia z Gali BCC 2022 cz. 1

Zdjęcia z Gali BCC 2022 cz. 2  

Dla prasy: 

Materiały prasowe>>

Lista Liderów Polskiego Biznesu>>

Złota Statuetka LPB (grafika)>>

Banner Gali (grafika)>>

 

O Konkursie

Business Centre Club popierając przedsiębiorczość i gospodarkę rynkową organizuje ogólnopolski konkurs „Lider Polskiego Biznesu”, którego zadaniem jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: w pierwszym firmy starają się o Nominację i Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, w drugim Laureaci Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu z lat ubiegłych starają się o Diament do Złotej Statuetki.
Konkurs ma charakter ogólnokrajowy, cieszy się nieprzerwanie od 1991 roku zainteresowaniem przedsiębiorców, a dzięki zainteresowaniu mediów otrzymanie nagrody koncentruje uwagę opinii publicznej na firmie i jej produktach. Udział w konkursie jest przywilejem Członków Business Centre Club.

Kontakt:

Karolina Woszczyna
Project Manager
tel. +48 664 408 055
karolina.woszczyna@bcc.pl

Milena Kowalska
dyrektor ds. operacyjnych
Biura Członkowskiego i Lóż Regionalnych
(+ 48 22) 582 61 48, 600 35 17 68
milena.kowalska@bcc.pl

UCZESTNICY

Tegorocznej Gali

O firmie ANKOL

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Ankol to firma zajmująca się handlem wyrobami i usługami dla lotnictwa cywilnego i wojskowego. Od ponad 30 lat prowadzi działalność handlową o międzynarodowym zasięgu. Posiada licencje i uprawnienia pozwalające na współpracę z jednostkami rządowymi w kraju i na świecie. Posiada koncesje MSWiA zezwalającą na obrót towarami, usługami i technologiami o znaczeniu strategicznym, oraz uprawnienia do uczestnictwa w przetargach państw grupy NATO. Wypracowana marka firmy utożsamiana jest z wiarygodnością, rzetelnością, szeroko rozumianą odpowiedzialnością w biznesie i etyką. Firma wyróżnia się profesjonalizmem, wiedzą, kompetencjami i najwyższą jakością zarówno w odniesieniu do samego przedmiotu wykonywanej działalności jak i do relacji biznesowych i społecznych. Działając w oparciu o najwyższe standardy zarządzania firma koncentruje się na rozwoju, skuteczności i efektywności podejmowanych działań. Jest Liderem wśród firm działających branży lotniczej. Potwierdzeniem wysokich standardów, nowoczesnego zarządzania, zajmowanej pozycji i rozpoznawalności są prestiżowe nagrody w wielu dziedzinach w biznesie.

Wypowiedź Anny Kolisz, Prezes Zarządu ANKOL sp. z o.o., Dyrektor Zarządzająca

Prowadzenie działalności w okresie pandemii Covid-19 było i jest nie lada wyzwaniem dla firm, a szczególnie dla tych z branży lotniczej, które jak wiemy zostały jej skutkami dotknięte najdotkliwiej. Trudności dotyczą utrzymania płynności w sferze finansowania, logistyki, dynamiki zakupów i sprzedaży, łańcucha dostaw a przede wszystkim organizacji pracy. Pandemia zwiększyła ryzyko biznesu do niewyobrażalnych wcześniej w sytuacjach kryzysowych rozmiarów. Firma nasza weszła na poziom zarządzania kryzysowego. Ten szczególny czas stał się dla nas wyzwaniem i niejako wymusił wprowadzenie zmian w każdym obszarze naszej działalności a najwcześniej w sposobie organizacji pracy, jak chociażby praca zdalna czy wykorzystywanie nowoczesnych technologii w kontaktach pomiędzy pracownikami, biznesem, a nawet administracją. Optymalizacja działalności ANKOL polega na przeniesieniu koncentracji z działań rozwojowych, inwestycyjnych na działania związane z minimalizacją kosztów, zapewnieniem pracownikom stabilności zatrudnienia, a kontrahentom w miarę możliwości jak najlepszego wypełnienia zobowiązań. W pokonywaniu ogromnych trudności pomaga nam doświadczenie i umiejętność zarządzania ryzykiem oraz przygotowane scenariusze na wypadek sytuacji kryzysowych opracowane w związku z systemem zarządzania jakością w ANKOL.

O firmie Austrotherm Sp. z o.o.

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Austrotherm to czołowy producent materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa w Polsce. Od prawie 30 lat firma buduje zaufanie klientów, dostarczając produkty najwyższej jakości. Przez ten czas przedsiębiorstwo uplasowało się na pozycji lidera polskiej branży styropianowej, a jego potencjał gwarantuje dalszy rozwój. Firma oferuje bogaty asortyment w postaci najwyższej jakości styropianu i polistyrenu ekstrudowanego do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji obiektów budowlanych oraz sztukaterii do oryginalnego kształtowania elewacji. Produkty oferowane przez Austrotherm od lat cieszą się ogromnym uznaniem i zaufaniem odbiorców, ponieważ z uwagi na wysoką wytrzymałość i doskonałe parametry, pomagają uzyskać długoletnie korzyści finansowe w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Austrotherm jest częścią austriackiego koncernu Schmid Industrie, który od blisko 70 lat dostarcza styropiany najbardziej wymagającym odbiorcom. Zakłady produkcyjne rozlokowane są w 11 krajach w Europie i zatrudniają łącznie 1100 pracowników. Firma Austrotherm w Polsce to trzy prężnie działające zakłady produkcyjne - w Oświęcimiu, Skierniewicach i otwarty w zeszłym roku oddział w Grodkowie na Opolszczyźnie. Zwiększenie potencjału produkcyjnego pozwoli na zaspokojenie potrzeb jeszcze większej grupy odbiorców, a sama inwestycja to dodatkowe miejsca pracy oraz istotny wkład w rozwój całej gospodarki.

Wypowiedź Anny Śpiewak, Prezes Zarządu

2021 był kolejnym bardzo trudnym rokiem nie tylko dla branży styropianowej, ale również dla wszystkich uczestników życia gospodarczego w Polsce. Wszystkie nasze działania i podejmowane decyzje wiązały się z szeregiem obaw i niewiadomych. Zmagaliśmy się z brakiem surowca i szalejącymi podwyżkami jego cen, nieterminowymi dostawami, wzrostem cen energii oraz wszelkich innych zakupów. Pandemia, a właściwie spowodowane nią ograniczenia pracy urzędów, wpłynęły również na opóźnienie produkcji w nowo uruchomionym zakładzie w Grodkowie na Opolszczyźnie. Jednak mimo tych wszystkich trudności, podsumowując miniony rok, możemy pochwalić się bardzo dobrą sytuacją ekonomiczną. Firma Austrotherm osiągnęła lepsze wyniki finansowe, niż zakładaliśmy na początku roku. Myślę, że ogromny wpływ na naszą aktualną sytuację miała polityka firmy i zaangażowanie wszystkich pracowników. Zbudowaliśmy solidne fundamenty, dzięki czemu firma okazała się być odporna na wszelkie rynkowe wstrząsy. Zawsze powtarzam, że kluczem do sukcesu jest uczciwość, inwestycja w jakość oraz w ludzi, którzy stanowią bezcenny kapitał firmy. To dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu oraz dzięki naszym klientom, którzy darzą nas zaufaniem, co roku odnosimy kolejne sukcesy.

Na nowy rok życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, sukcesów oraz powrotu do normalności. Business Centre Club pragnę serdecznie podziękować za cenne wyróżnienie, jakim jest Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Nagrodę dedykuję pracownikom firmy Austrotherm oraz wszystkim naszym odbiorcom.

O firmie BJ Sp. z o.o.

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Firma BJ Sp. z o.o. prowadzi szeroką działalność na wielu płaszczyznach. Powstanie grupy spółek datujemy na 1995 rok. Początkowo główną aktywnością spółki były działania deweloperskie na rynku warszawskich nieruchomości biurowych. Firma odpowiadała za wszystkie etapy realizacji – od pomysłu po gotowy obiekt, jak również po oddaniu inwestycji zajmowała się ich zarządzaniem. Spółka zawsze stawiała nacisk na wysoki standard realizowanych inwestycji, dzięki czemu firmie udało się oprzeć różnego rodzaju przeciwnościom czy wahaniom rynkowym.
Poza biurową działalnością deweloperską spółka realizuje również mniejsze projekty, obecnie jest na finiszu inwestycji w Józefosławiu.

Kolejnym, ważnym obszarem działalności grupy jest pięciogwiazdkowy hotel Pałac Sulisław. Położony na Opolszczyźnie kompleks o powierzchni około 300ha jest perłą regionu i jedynym obiektem o tak wysokim standzie w województwie. Firma zakupiła zespół pałacowo-parkowy w 2006 roku i zainwestowała w jego odrestaurowanie. Obecnie resort wykorzystywany jest do organizacji różnych eventów oraz konferencji, a goście mogą podziwiać wewnątrz antyki oraz dzieła sztuki, w tym muzeum porcelany ze słynnej fabryki w Tułowicach. Na terenie znajdują się sale szkoleniowe oraz sala konferencyjna, zewnętrzna profesjonalna scena plenerowa, pełnowymiarowa hala sportowa, stawy z piaszczystą plażą oraz park, gdzie mogą odbywać się różnego rodzaju imprezy w otoczeniu zieleni. Na terenie znajdziemy również prywatną hodowle danieli.

Działalność firmy wielokrotnie spotykała się z uznaniem społeczeństwa, czego wyrazem są otrzymywane liczne nagrody. Spółka była laureatem m. in. nagrody Polskiego Klubu Biznesu - Heros Polskiej Gospodarki 2014, Złotego Lauru 2016 oraz otrzymała w 2018 wyróżnienie miesięcznika Forbes - „Diamenty Forbesa”.

Wypowiedź Jerzego Bara, właściciela firmy

Rok 2020 przyniósł szereg zmian zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Były to zmiany, które nastąpiły w błyskawicznym tempie i były ciężkie do przewidzenia. Ich wpływ jest odczuwalny do dziś i możemy zauważyć go w każdej dziedzinie gospodarki.

Wiele firm stanęło przed trudnymi, biznesowymi decyzjami. My również, aby zaadaptować się do panujących warunków, musieliśmy dokonać pewnej restrukturyzacji. Jak widać po wynikach finansowych za rok 2020, decyzje te wpłynęły bardzo pozytywnie na obraz ekonomiczny spółki.

Dywersyfikacja działalności pozwoliła nam osiągać przychody w różnych sektorach. Część naszych biznesów z racji wprowadzenia obostrzeń pandemicznych ucierpiała, inne za to mogły nadal funkcjonować i generować stały przychód.
Drugim ważnym elementem naszej strategii to interdyscyplinarny kapitał ludzki oraz model zarządzania oparty o filar jakim jest Firma Rodzinna. Dzięki mniej skomplikowanej strukturze jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na sytuacje kryzysowe. Podejmowanie decyzji i ich wdrażanie jest u nas dużo sprawniejszym procesem niż w przypadku bardziej złożonych grup kapitałowych.

I na koniec oczywiście kwestia zasobów. Długoterminowe planowanie i wieloletnie doświadczenie pozwoliły nam wypracować własny kapitał inwestycyjny. Zagwarantowało nam to stabilność i nadpłynność finansową. Posiłkowanie się kredytami w dobie pandemii byłoby bardzo ryzykowne, ponieważ sytuacja gospodarcza nadal nie jest ustabilizowana na rynku kapitałowym. Sprawdził się mój sposób zarządzania, gdzie najważniejszy jest pomysł, następnie ludzie, którzy go zrealizują oraz chemia między nimi, która jest bezcenna.

O firmie Bridgestone

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Bridgestone Poznań to fabryka będąca częścią japońskiego koncernu Bridgestone Corporation, która od ponad 20 lat funkcjonuje w stolicy Wielkopolski. Jest to jeden z największych zakładów produkcyjnych na lokalnym rynku, który oferuje różnorodne i liczne miejsca pracy. Fabryka obecnie zatrudnia niemal dwa tysiące pracowników – zarówno załogę pracującą przy produkcji, jak i zespół specjalistów zatrudnionych na stanowiskach technicznych, inżynieryjnych oraz administracyjnych. Załoga poznańskiej fabryki Bridgestone wytwarza dziennie ponad 32 tysiące opon. Na liniach produkcyjnych zakładu powstaje prawie 500 rodzajów opon. Produkty następnie trafiają do największych producentów samochodów marek premium w ponad 40 krajach na świecie. W opony wytwarzane w stolicy Wielkopolski wyposażane są m.in. auta BMW, Audi, Mercedesa czy Lamborghini, w tym najnowszy model tego superauta – Huracán STO. Bridgestone to firma odpowiedzialna społecznie. Poznańska fabryka aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, wspierając różnorodne akcje związane z ochroną środowiska, a także angażując się w przedsięwzięcia charytatywne. Ponadto, Bridgestone Poznań od kilkunastu lat edukuje zarówno dzieci, jak i dorosłych w temacie bezpieczeństwa na drodze.

Wypowiedź Romana Staszewskiego, Prezesa Zarządu, Dyrektora Fabryki i Dyrektora Zarządzającego

W Bridgestone Poznań na pierwszym miejscu zawsze stawiamy Pracowników. Obecnie zatrudniamy niemal dwa tysiące osób, co czyni nas jednym z największych pracodawców w regionie. Priorytetem jest dla nas dbanie o bezpieczeństwo w fabryce oraz zapewnienie załodze stabilnego zatrudnienia. Głównym celem, który przyświeca nam od początku działalności, jest dokładanie starań, aby utrzymać wszystkie miejsca pracy. Zadanie to stało się dla nas jeszcze bardziej priorytetowe w trakcie wyjątkowo trudnego dla wszystkich czasu pandemii. Pomimo trudnego okresu spowodowanego sytuacją epidemiczną w Polsce, w ostatnich miesiącach nie tylko uniknęliśmy zwolnień, ale także wprowadziliśmy podwyżkę wynagrodzeń oraz podtrzymaliśmy i rozszerzyliśmy dotychczasowy pakiet benefitów pozapłacowych z których korzystają nasi pracownicy. Dzięki temu, że zachowaliśmy wszystkie miejsca pracy, fabryka działa bez zakłóceń i osiąga kolejne dobre wyniki.

O firmie DORADCA Sp. z o.o. w Lublinie

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

DORADCA Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie to polska firma audytorsko-doradcza z ponad 30-letnim doświadczeniem, dysponująca zespołem kilkudziesięciu pracowników, dla których praca w obszarze finansów, rachunkowości i podatków stała się pasją. W skład zespołu wchodzą bardzo doświadczeni biegli rewidenci, doradcy podatkowi oraz radcowie prawni. Zachowując najwyższe standardy jakościowe, badamy sprawozdania finansowe lub świadczymy usługi doradcze i księgowe na rzecz podmiotów gospodarczych o zróżnicowanym profilu i skali działalności oraz zasięgu terytorialnym - m.in. z branży informatycznej, odzieżowej, energetycznej, wydobywczej, spożywczej, motoryzacyjnej, przetwórczej, zbrojeniowej, usług komunalnych, przemysłu metalowego. Wśród naszych klientów są m.in. podmioty prowadzące działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, uczelnie, organizacje non-profit, muzea oraz państwowe instytuty. DORADCA Spółka z o.o. z siedzibą w Lublinie, jako laureat ogólnopolskich i regionalnych konkursów, została wielokrotnie uhonorowana prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. DORADCA Sp. z o.o. jest merytorycznym partnerem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wykonywane przez Spółkę usługi koncentrują się na następujących obszarach:

1. usługi biegłego rewidenta,

2. usługi doradztwa prawno-podatkowego,

3. usługi z zakresu księgowości,

4. usługi eksperckie w obszarze doradztwa finansowego i księgowego.

Wypowiedź Stefana Czerwińskiego, Prezesa Zarządu

2020 rok był szczególny ze względu na okoliczności, w jakich przyszło nam funkcjonować (pandemia). Choć trudności się pojawiły (problemy z należnościami, zmiany w portfelu drobniejszych klientów, istotne zmiany w organizacji pracy) to dzięki podejmowanym decyzjom, udało się nam je przezwyciężyć. Nie przełożyło się to negatywnie ani na jakość pracy, ani efektywność realizacji zadań. Wykorzystaliśmy doświadczenie nabyte podczas pracy zdalnej do usprawnienia kontaktów i wzmocnienia relacji z odbiorcami naszych usług, którymi są podmioty z całej Polski. Działalność naszej firmy oparta jest intelekcie kadry, której trzonem są biegli rewidenci, doradcy podatkowi oraz radcowie prawni. Główną wartością i jednocześnie potencjałem spółki DORADCA jest ich wiedza i doświadczenie. Zdefiniowanie procesów oraz wprowadzenie czytelnych standardów postępowania wraz z odpowiednim nowoczesnym zapleczem informatycznym pozwalają nam szybko dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia. Charakter pracy i realizowanych zadań wymagają od każdego członka naszej organizacji nieustannego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Wynika to z szerokiego i zróżnicowanego zakresu oczekiwań naszych klientów co do zakładanych efektów współpracy. Elastyczność naszego podejścia i poszukiwanie nowych rozwiązań, odważne i logiczne myślenie oraz kreatywność w realizacji zadań, pozwalają nam osiągać zakładane cele i realizować naszą misję – by stanowić realne wsparcie i intelektualne zaplecze dla sektora biznesu w Polsce.

O firmie Elektro-BUD

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Elektro-BUD Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem szczecińskim, z wieloletnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku. Firma oferuje usługi w szeroko rozumianej branży elektrycznej, od audytu i doradztwa, poprzez projektowanie, wykonawstwo i serwis zaawansowanych instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Firma zatrudnia najlepszych specjalistów w branży, posiadających pełen zakres uprawnień i kwalifikacji, co umożliwia realizację najbardziej zaawansowanych technicznie zadań. Dynamicznie rozwijający się rynek wymaga nieustannego dostosowywania się do oczekiwań klientów oraz nieustannego rozwoju w każdym zakresie funkcjonowania firmy. Elektro-BUD to przedsiębiorstwo gotowe na wszelkie wyzwania, czego dowodem są realizacje największych inwestycji budowlanych w regionie i nie tylko.

Wypowiedź Roberta Woźniaka, Prezesa Firmy

Ostatnie dwa lata z pewnością zapadną nam na długo w pamięci jako czas pełen wyzwań i niepewności. Sytuacja z jaką przyszło się wszystkim mierzyć nie była łatwa a dostosowywanie się do zmieniających się realiów nieraz było i nadal jest wyzwaniem. Kondycja gospodarcza wielu firm uległa drastycznemu pogorszeniu, co ma swoje odzwierciedlenie na rynku pracy. Dlatego obserwując obecnie panującą sytuację niezmiernie się cieszę, że nasz​a firma w tym trudnym czasie nie tylko uniknęła kryzysu, ale notuje stały wzrost. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że zawdzięczam to pracownikom i współpracownikom naszej firmy, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizm​owi ze spokojem i optymizmem patrzymy w przyszłość i przygotowujemy się do realizacji nowych projektów. Nie sposób też nie dostrzec naszego otoczenia biznesowego, w postaci zleceniodawców, dostawców i pozostałych partnerów, dzięki którym mamy szansę realizować te wspaniałe projekty i brać udział w wielu inicjatywach m.in. z zakresu CSR.

O firmie ERBET

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

ERBET sp. z o.o. to uznany Generalny Wykonawca Inwestycji. Sprawnie prowadzi cały proces inwestycyjny, również w systemie zaprojektuj i wybuduj, z uwzględnieniem uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych.
Precyzyjnie definiuje i minimalizuje ryzyko finansowe, techniczne oraz administracyjne, dzięki czemu nadzorowane przez spółkę procesy budowlane przebiegają terminowo i zgodnie ze sztuką budowlaną. W ciągu 30 lat spółka zrealizowała ponad 300 poważnych zadań inwestycyjnych i stała się sprawdzonym partnerem cieszącym się zaufaniem szerokiego grona inwestorów. Swój rozwój zawdzięcza ciągłemu doskonaleniu zarówno procesów zarządzania, jak i produkcji w celu zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie jakości i terminowości świadczonych usług. Wykwalifikowana kadra, szeroka i nowoczesna baza sprzętowo-materiałowa tworzą podwaliny osiągniętego sukcesu i stanowią solidny fundament dalszego rozwoju. Zakres możliwości spółki obrazują liczne realizacje obiektów użyteczności publicznej, kompleksów przemysłowych, budynków infrastruktury turystycznej (hotele, pensjonaty), centrów handlowo-usługowych, budowli muzealnych i sakralnych, ochrony zdrowia oraz sportowych, a także klasycznych inwestycji mieszkaniowych i wysoce specjalistycznych prac renowacyjnych obiektów zabytkowych. Obiekty zrealizowane przez ERBET Sp. z o.o. są doceniane za najwyższą jakość wykonania. Szerokie uznanie zdobyły m.in: Hotel Szczawnica Park Resort & Spa****; Hotel Mercure Krynica Zdrój Resort&SPA****, Zakład Produkcyjny Wód Mineralnych „MUSZYNIANKA”.

Wypowiedź Tomasz Ćwikowskiego, szefa firmy

Osiągnięcie dobrych wyników w czasie pandemii było możliwe dzięki pełnej mobilizacji i zaangażowaniu w pracę całej kadry. Ten czas był dla nas dużym wyzwaniem. Mieliśmy obawy jak rozwijająca się sytuacja wpłynie na naszą działalność, jednak dzięki wprowadzeniu procedur sanitarnych od samego początku trwania pandemii oraz respektowaniu ich przez całą załogę uniknęliśmy sytuacji, w której bylibyśmy zmuszeni do zamknięcia którejś z prowadzonych przez nas inwestycji. Dzięki konkurencyjnym cenom i oferowanym rozwiązaniom pozyskaliśmy nowe kontrakty i tym samym wielkość naszego przerobu pozostała na stabilnym poziomie. W tym trudnym czasie stabilizację zapewniły nam również trwałe relacje biznesowe wypracowane przez okres ponad 30 lat. Kluczowe znaczenie miał powrót inwestorów, dla których budowaliśmy w przeszłości i którzy zlecali nam nowe zadania inwestycyjne. Z perspektywy czasu mogę ocenić, że branża budowlana poradziła sobie z pandemią lepiej niż inne sektory gospodarki. Obserwujemy jednak od dłuższego czasu niepokojące zjawisko w postaci gwałtownego wzrostu cen materiałów budowlanych, który może spowodować wyhamowanie w branży. Realizacja umów zawartych przed skokową zmianą cen na pewno przyniesie firmom budowlanym stratę. Z pozycji przedsiębiorcy nie mamy wpływu na ograniczenie tych strat, dlatego oczekujemy reakcji ze strony rządu mającej na celu wprowadzenie waloryzacji wynagrodzeń wykonawców.

O firmie Grupa Progres

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Grupa Progres świadczy nowoczesne usługi HR dla biznesu. Od 20 lat skutecznie zarządzamy portfelem usług dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb firm. Dzięki doświadczeniu, pasji i odpowiedzialnym decyzjom budujemy trwałe relacje, które pomagają naszym Partnerom skupić się na kluczowych obszarach ich działalności biznesowej. Każdego dnia pomagamy naszym Klientom i Pracownikom osiągnąć to, czym dla nich jest sukces.

Rekrutujemy pracowników z 4 kontynentów. Znaleźliśmy zatrudnienie dla około 250 tysięcy osób i nadal realizujemy naszą misję. Uwzględniając potrzeby i zainteresowania pracowników łączymy ich z przedsiębiorcami kompletującymi kadrę.

W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów, kompleksowo realizujemy usługi poprzez cztery linie biznesowe:
- pracy tymczasowej (Progres HR),
- rekrutacji stałych (Progres Permanent Recruitment),
- doradztwa biznesowego i szkoleń (Progres Consulting),
- optymalizacji procesów i kosztów zatrudnienia (Progres Advanced Solutions)
- usługi legalizacji zatrudnienia pracy cudzoziemców w Polsce (Progres Sevices).

Rocznie zatrudniamy ponad 26 tys. pracowników, w tym ponad 50% cudzoziemców i realizujemy około 1,5 tys. projektów. Mamy kilkadziesiąt oddziałów w całej Polsce i kilka na Ukrainie.

Grupa kapitałowa Progres wielokrotnie była wyróżniana prestiżowymi nagrodami m.in. w 2017 roku została laureatem Diamentów Forbesa, w 2020 roku została uznana w rankingu Gazele Biznesu za drugą najdynamiczniej rozwijającą się firmę w Polsce, a w 2021 roku otrzymała Medal Europejski.

Wypowiedź Cezarego Maciołka, Prezesa Zarządu i Magdy Dąbrowskiej, Wiceprezes Zarządu

Pandemia wstrząsnęła rynkiem pracy. W gospodarce panowały bardzo zróżnicowane nastroje ze względu na sytuację w jej poszczególnych sektorach. Jednak ten trudny czas nie był dla Grupy Progres hamulcem. Stanowił raczej koło napędowe, które pomogło rozwinąć naszą firmę. Doskonale sprawdził się przyjęty przez nas model biznesowy – odporny na dynamicznie zmieniającą się sytuację i wiele niewiadomych. Portfel usług Grupy Progres jest mocno zdywersyfikowany. Covid-19 sprawił, że bardzo szybko przeorganizowaliśmy go w sposób odpowiadający obecnej sytuacji. W naszej branży liczyła się bowiem dynamika oraz elastyczność i my tak właśnie działaliśmy. Nie wszyscy rozumieli zmiany zachodzące na rynku pracy lub nie byli ich świadomi, nie potrafili przeorganizować swoich struktur wewnętrznych i dostosować ich do potrzeb otoczenia. My zrobiliśmy to natychmiast. Co więcej, właśnie nasza elastyczność, dywersyfikacja, optymalizowanie działań i reagowanie na sygnały płynące z rynku pozwoliły zahamować spadek przychodów i – w porównaniu z innymi podmiotami – wyjść z pandemii obronną ręką. Staliśmy się jeszcze silniejsi. Orężem w walce z przeszkodami było nasze wieloletnie doświadczenie, znakomity zespół ekspertów oraz etyka – stanowiąca podstawę wszelkich prowadzonych przez nas działań. Ludzie tworzący Grupę Progres oraz połączeni przez wspólne wartości byli i są siłą naszej organizacji, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. To oni każdego dnia udowadniają, że nasze działania podnoszą jakość życia oraz tworzą rzeczywistość dla dobra wszystkich, zarówno pracowników jak i pracodawców. Z takim zespołem możemy wszystko, a nasze perspektywy na kolejne kilkadziesiąt lat są bardzo optymistyczne.

O firmie Hegelmann

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Hegelmann Poland jest częścią międzynarodowej Hegelmann Group działającej od ponad 20 lat w branży TSL. Spółki naszej grupy obsługują klientów z całej Europy aż po granice Chin. Nasze biura działają w 40 miejscowościach rozsianych po 18 krajach.
Hegelmann Poland rozwija się prężnie od 10 lat oferując naszym klientom wszelkie możliwe rozwiązania transportowe dostępne obecnie na rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu biznesowemu zapewniamy naszym klientom transporty standardowe, specjalne, non-stop oraz ekspresowe. Nasza oferta usług stale się poszerza, dzięki czemu możemy dostarczać różne rozwiązania dla różnych potrzeb naszych klientów.

Jesteśmy nowoczesną grupą, korzystającą z własnej floty, ponad 5000 nowoczesnych ciężarówek jeżdżących po drogach Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Dla zobrazowania potencjału i skali naszych operacji wystarczy wspomnieć, że w 2021 roku ciężarówki prowadzone przez 6500 kierowców Hegelmann Group pokonają łącznie ponad 630 milionów kilometrów.  We flocie tej swój udział zwiększają ciężarówki przyjazne środowisku, napędzane LNG. Dbałość o środowisko to jeden z naszych kluczowych wartości. Ma ona odniesienie do optymalnego wykorzystywania zasobów odnawialnych oraz digitalizacji wszelkich możliwych procesów w firmie. 

Wypowiedź Fedira Yurkevycha, Prezesa Firmy

Mijający właśnie rok, to czas intensywnego rozwoju Hegelmann Poland. Czas naszego dalszego rozwoju, realizacji planów biznesowych i jak w przypadku wszystkich przedsiębiorstw, również czas zmagania się z wyzwaniami rzucanymi nam ponownie przez pandemię.

Przygotowywaliśmy się również na zmiany ustawodawcy europejskiego związane z wprowadzeniem przepisów tzw. Pakietu Mobilności. Od połowy roku w Żarskiej Wsi, nieopodal Zgorzelca powstaje nowoczesna baza transportowa Hegelmann Hub, dedykowana obsłudze naszej floty oraz zewnętrznych podmiotów. Inwestycja ta wychodzi daleko poza wymogi, które już wkrótce będą obowiązywały wszystkich przewoźników UE. Podsumowywany okres, to również czas intensywnej digitalizacji spółki oraz usprawniania procesów, by sprostać zmieniającym się warunkom otoczenia biznesowego i oczekiwaniom naszych klientów.

Dynamiczny rozwój pociąga za sobą również wyzwania związane z zatrudnianiem szerokiego spektrum specjalistów od kierowców poczynając, na wyspecjalizowanej kadrze finansowej kończąc. Wdrożenie nowych pracowników i sprawne zarządzanie naszym personelem, to jeden z kluczowych składników naszego sukcesu. W dużej mierze to zasługa bardzo dobrego zarządzania opartego o zaufaną kadrę menedżerską. Jeden człowiek nie jest w stanie sam sprawnie zarządzać całą spółką. W naszej firmie pracuje 17 kierowników działów, którzy są odpowiedzialni za monitoring, efektywne zarządzanie i szybki przepływ informacji. Stawiamy na otwartą i intensywną komunikację. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko reagować na pojawiające się wyzwania i problemy.

O firmie Inter Europol

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Tajemnicą naszego sukcesu jest fakt, że od samego początku istnienia firmy stawialiśmy na najwyższą jakość produktów w oparciu o naturalne składniki. Początkowo Inter Europol był piekarnią rzemieślniczą, której działalność opierała się niemal wyłącznie na pracy ludzkich rąk. Wraz z biegiem lat oraz dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa wdrażaliśmy nowe technologie, a także przeszliśmy do produkcji w pełni industrialnej, w której robotyzacja ma coraz większy wpływ na procesy produkcyjne. Jesteśmy dumni, że nam jako jednym z nielicznych udało się tego dokonać bez ubytku na jakości naszego pieczywa, której doskonalenie jest naszą codzienną misją. Wszystko to doprowadziło nas do pozycji lidera rynku piekarniczego w Polsce. Jednym z filarów społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanej w Inter Europol jest ochrona środowiska. Wysoka świadomość i odpowiedzialność ekologiczna towarzyszy wszystkim procesom w naszej firmie od lat, o czym świadczy wdrożona w 2010 r. norma ISO 14001:2015. Racjonalne gospodarowanie zasobami, surowcami oraz odpadami stanowi integralną część zarządzania środowiskiem. Działania inwestycyjne i modernizacyjne są zaś ukierunkowane na minimalizację wpływu naszej działalności na przyrodę.

Wypowiedź Bartholomeusa T'Seyena, członka Zarządu

W Inter Europol od początku działalności stawiamy na wysoką jakość produktów, co pozwoliło nam stać się polskim liderem piekarnictwa. Kierowanie się tą zasadą nie zawiodło nas od lat, dlatego wierzymy że również w trudnych czasach pandemii ten aspekt pomógł nam przetrwać. Nasze elastyczne podejście do zmieniającej się z powodu obostrzeń sytuacji gospodarczej pozwoliło sprawnie reagować i dopasowywać do potrzeb Klientów. Staraliśmy się udowodnić, że można na nas liczyć także w tej niepewnej covidowej i post-covidowej rzeczywistości. Co więcej, jesteśmy bardzo dumni, że mimo niepewnej przyszłości i dynamicznych zmian na rynku udało nam się utrzymać nasz Zespół w niezmienionym składzie. Myśląc o bezpieczeństwie naszych Pracowników skupiliśmy się także na ich poczuciu bezpieczeństwa dot. miejsca pracy. Wiemy, że stabilna sytuacja wewnątrz firmy w ogromnym stopniu przyczyniła się do zachowania naszej pozycji na rynku.

O firmie IPOPEMA Business Consulting Sp. z o.o.

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Wiodąca spółka doradcza w Polsce, w zakresie wdrożeń produktów SAP – zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz KOFAX – inteligentnego oprogramowania do automatyzacji procesów. IPOPEMA Business Consulting łączy kompetencje doradztwa biznesowego oraz IT, zapewniając Klientom kompleksowe podejście do realizowanych projektów, uwzględniające wszystkie etapy wdrożenia – od audytu aplikacji biznesowych, poprzez przygotowanie wdrożenia, dostawę licencji, wdrożenie systemu, szkolenia, usługi serwisowe, wsparcie użytkowników, aż po tworzenie oprogramowania.

Od 2009 roku IPOPEMA Business Consulting zrealizowała ponad 200 projektów dla 100 wiodących przedsiębiorstw działających w Polsce i za granicą. Przeprowadziła pierwsze wdrożenie SAP S/4HANA w Polsce, za co została wyróżniona Nagrodą Specjalną przyznaną przez SAP Polska. Wdrożone Klientom rozwiązania zdobywają nagrody i wyróżnienia w kategorii SAP Innovation Award. Firma jest także laureatem nagrody Diamenty Forbesa 2019. W latach 2018, 2019 i 2020 otrzymała tytuł Gazeli Biznesu, a Prezes Spółki, Pani Eliza Łoś-Strychowska została nagrodzona w rankingu "100 Kobiet Biznesu 2017" znajdując się w gronie 10 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

IPOPEMA Business Consulting jest częścią GRUPY IPOPEMA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2009 i obejmuje spółki oferujące usługi brokerskie, doradcze, bankowości inwestycyjnej, usługi analityczne oraz zarządzanie zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi.

Wypowiedź Elizy Łoś-Strychowskiej, Prezes Firmy

Niewątpliwie sytuacja, jaka miała miejsce w marcu 2020 r., czyli całkowite zamknięcie gospodarki, było zdarzeniem, o jakim dotychczas nikt nie mógł nawet pomyśleć, nie mówiąc o możliwości posiadania jakiegokolwiek doświadczenia, w jaki sposób radzić sobie w tak trudnej dla globalnej ekonomii rzeczywistości.

W pierwszej kolejności staraliśmy się zdiagnozować, na ile to, co się wydarzyło, będzie wpływało na sytuację każdego z naszych klientów i innych kontrahentów. Czy operują oni w branżach szczególnie poszkodowanych w wyniku lockdown’u? Czy może ucierpi ciąg ich wzajemnych dostaw lub powiązań? Próbowaliśmy na chłodno i – na ile to było możliwe – precyzyjnie przeanalizować ciąg potencjalnych ryzyk, które mogły bezpośrednio lub niejako rykoszetem, dotknąć firmę wskutek turbulencji w obszarach aktywności naszych klientów. Wyposażeni w taką wiedzę i mapę podjęliśmy bardzo szczere rozmowy z naszymi biznesowymi partnerami, godząc się na czasowe modyfikacje dotychczasowych warunków współpracy, przy jednoczesnej szczegółowej kalkulacji ich wpływu na sytuacje spółki. Myślę, że to podejście wzmocniło szereg naszych relacji biznesowych, wskutek czego wzmocniliśmy też, z wzajemnością, zaufanie naszych klientów.

Tyle mogliśmy i staraliśmy się zrobić. Ale był też czynnik obiektywny, który pomógł nam w tym trudnym okresie – to branża i przedmiot, którym się zajmujemy i jego niezbędność oraz nieodzowność w dzisiejszych realiach działania zdecydowanej większości podmiotów gospodarczych. Okazało się bowiem, że funkcjonowania bez zaawansowanych i nowoczesnych systemów informatycznych, organizujących czy wspomagających prace przedsiębiorstw, niemal nikt już sobie dziś nie wyobraża.

 

O firmie JTI

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

JTI Polska należy do grupy Japan Tobacco International, międzynarodowego producenta wyrobów tytoniowych. W Polsce firma działa od 2008 r. i od tego czasu zainwestowała w kraju ponad 1 miliard dolarów. JTI Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tys. pracowników: w fabrykach w Starym Gostkowie pod Łodzią, w Globalnym Centrum Usług w Warszawie oraz w strukturach handlowych w całej Polsce.

Ponadprzeciętne inwestycje w polską gospodarkę

JTI wybrało Polskę jako miejsce swoich najważniejszych światowych inwestycji. To tutaj firma sprowadza technologie, które do tej pory były wykorzystywane tylko w Japonii. JTI co kilka lat otwiera w kraju nową inwestycję. Nad Wisłą powstały już: nowoczesna fabryka papierosów, fabryka komponentów oraz tytoni do palenia, cygar i cygaretek, a także jedyna poza Japonią fabryka wyrobów nowatorskich, w których tytoń jest podgrzewany. Z kolei w Warszawie powstaje Globalne Centrum Usług Biznesowych, w którym docelowo zatrudnienie znajdzie 850 osób.

Drugi największy gracz na polskim rynku tytoniowym

JTI zajmuje drugą pozycję na polskim rynku tytoniowym, z udziałem 28,5 proc. w rynku papierosów*. W ofercie JTI znajdują się produkty tytoniowe marek Winston, Camel i LD oraz e-papierosy Logic Compact.

Globalne Centrum Usług biznesowych

JTI nie tylko produkuje w Polsce wyroby tytoniowe, firma ulokowała w kraju także ważne centrum biznesowe. W 2019 r. grupa JTI utworzyła w Warszawie Globalne Centrum Usług Biznesowych (GBS – Global Business Services), które obsługuje JTI na całym świecie w obszarze finansów, kwestii prawnych, zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu i sprzedaży czy globalnego łańcucha dostaw. JTI ma trzy takie centra – poza Polską w Rosji i na Filipinach, przy czym polskie centrum jest największe z nich, obecnie pracuje tu ponad 700 z docelowych 850 pracowników.

Najlepszy pracodawca

Firma utrzymuje i wyznacza najwyższe standardy w podejściu do pracowników od 13 lat, rokrocznie otrzymując wyróżnienie Top Employers Polska. Udział w certyfikacji Top Employers oznacza, że firma jest oceniana w zakresie blisko 400 praktyk związanych z zarządzaniem ludźmi. Dotyczą one m.in. przyciągania i rozwijania talentów, utrzymania zaangażowania pracowników, oferty szkoleń czy wynagrodzeń i benefitów. Od 2017 r. firma staje na podium certyfikacji Top Employers, zajmując pierwsze lub drugie miejsce.

*JTI Polska za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Tobacco), Sprzedaż ilościowa w sztukach, w okresie skumulowanym I-XII 2021: kategoria: Papierosy; rynek: Total Poland

Wypowiedź Andrzeja Skubiszewskiego, Prezesa Zarządu

JTI jest drugim największym graczem na polskim rynku tytoniowym. Nasz sukces nie byłby możliwy bez profesjonalizmu i zaangażowania naszych pracowników na wszystkich szczeblach organizacji.

Rok 2021 pokazał nam, jak silną i dojrzałą jesteśmy firmą. Naszą siłą są przede wszystkim wspaniali ludzie, a o dojrzałości świadczą wysokie standardy organizacji.

Pandemia okazała się dla nas i dla wielu firm prawdziwym testem. Musieliśmy niezwykle szybko dostosować swój model funkcjonowania do nowej, kryzysowej sytuacji. Przede wszystkim po to, by chronić swoich pracowników i partnerów biznesowych. Było nam o tyle łatwiej, że już przed pandemią mieliśmy narzędzia, które dzisiaj ułatwiają nam pracę w tych wyjątkowych warunkach.

Zaowocowało też to, że od zawsze stawialiśmy na ludzi – na ich rozwój i dobrostan. Dlatego w tych szczególnych okolicznościach nie tylko dotrzymaliśmy swoich zobowiązań wobec pracowników, ale planowo wprowadziliśmy rewaloryzację wynagrodzeń, nowe benefity i nawet na chwilę nie przestaliśmy zatrudniać. Uruchomiliśmy wiele programów wsparcia dla pracowników – czy to szkolenia ze zdalnego zarządzania zespołem czy też nakierowane na wsparcie zdrowa psychicznego. Nie zapomnieliśmy też o społeczności, w której funkcjonujemy. W najtrudniejszym pandemicznym czasie przekazaliśmy znaczne środki na walkę z COVID-19 instytucjom i służbom w najbliższym otoczeniu fabryk JTI.

O firmie Kancelaria Ożóg Tomczykowski Sp. z o.o.

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Kancelaria Ożóg Tomczykowski to niezależna, polska kancelaria, która dzięki aktywnej działalności i profesjonalnej obsłudze polskich i zagranicznych przedsiębiorstw od lat zajmuje czołową pozycję na rynku, stale potwierdzaną przez przyznawane jej co roku najważniejsze nagrody i wyróżnienia branżowe.
Kancelaria jest firmą rodzinną i działa od niemal 20 lat. Zespół kancelarii tworzy kilkudziesięciu profesjonalistów o wysokim poziomie wiedzy prawnej, podatkowej i ekonomicznej oraz szerokiej znajomości różnorodnych zagadnień branżowych i otoczenia biznesowego. Kluczowe obszary w których kancelaria doradza to krajowe i międzynarodowe planowanie podatkowe, sukcesja w biznesie, spory podatkowe oraz doradztwo transakcyjne. I oczywiście… Polski Ład.
„Jesteśmy doradcą na pokolenia” – tak brzmi pierwsze zdanie misji kancelarii. A to zobowiązuje.

Wypowiedź Pawła Tomczykowskiego, Prezesa Zarządu

Kancelaria długo przed pandemią była przygotowana na pracę zdalną; taka jest bowiem specyfika zawodu doradcy podatkowego, adwokata i radcy prawnego, że musimy zapewniać wsparcie klientom z wielu miejsc i o nietypowych godzinach. Czas pandemii był jednak dla nas wyzwaniem, bo był on wyzwaniem dla naszych klientów – a to o nich, ich bezpieczeństwo i nieprzerwaną działalność dbaliśmy. W obliczu zderzenia z nieznanym, jakim było pojawienie się pandemii, nasi prawnicy stanęli na wysokości zadania. Nieprzerwanie dostarczaliśmy naszym klientom jak najwięcej przydatnych porad i informacji w zakresie wdrażania rozwiązań z tarcz antykryzysowych. Skutecznie proponowaliśmy zmiany podatkowe dopingujące do pomocy na rzecz szpitali i przeprowadziliśmy dużą akcję informacyjną w tym zakresie. Kancelaria brała udział w wielu działaniach pro publico bono, nieodpłatnie świadcząc pracę na rzecz wielu potrzebujących przedsiębiorców i instytucji. Wspieraliśmy merytorycznie i finansowo inicjatywy zorientowane na pomoc dla szpitali, angażując w to również naszych klientów. Jestem dumny z naszych pracowników i klientów. Należą się im duże brawa za okazaną postawę i ponadprzeciętne zaangażowanie w tym trudnym czasie. Za nasze działania w związku z COVID-19 otrzymaliśmy wiele nagród – co zawsze jest miłe, ale nigdy nie było celem naszej aktywności. Wykonujemy bowiem zawód zaufania publicznego.

O firmie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa ŁUCZ-BUD Sp. z o.o.

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

PHUB “ŁUCZ-BUD” Sp. z o. o. jest firmą z 30 letnią tradycją. Lata działalności firmy sukcesywnie owocowały stałym poszerzaniem oferty jak i grona partnerów biznesowych. Główną działalnością Spółki jest budownictwo ogólne związane ze wznoszeniem obiektów budowalnych. Ofertę handlową stanowią usługi w zakresie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa. Spółka podejmuje nowe wyzwania, budując wizerunek w charakterze wykonawcy inwestycji mieszkaniowych, sklepów wielkopowierzchniowych, hoteli, biur oraz obiektów przemysłowych.
W portfolio firmy znajdują się realizacje na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji warszawskiej, miasta Radomia i Kielc. Inwestycje są koordynowane przez biura regionalne działające na terenie Warszawy i Radomia.
Firma Łucz-Bud to przede wszystkim zgrany i szanujący się nawzajem zespół. W chwili obecnej naszą załogę tworzy ponad 120 osób, z czego znacząca większość, to wysoko wyspecjalizowany nadzór budowlany - w tym pracownicy działu handlowego i ofertowania, działu finansowego oraz prawnego.
Kolejne etapy rozwoju firmy na przestrzeni 30 lat funkcjonowania umożliwiają obecnie zaoferowanie klientom kompleksowych rozwiązań w zakresie budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Głównym celem PHUB “ŁUCZ-BUD” jest ciągły wzrost jakości świadczonych usług, przy pomocy wysoko wykwalifikowanej kadry, w oparciu o najwyższe standardy zarządzania, bo tylko wówczas istnieje możliwość zaoferowania usług idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Wypowiedź Krzysztofa Mizery, Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji

Jest mi niezmiernie miło, iż firma PHUB Łucz Bud została nagrodzona przez BCC jako prężnie rozwijające się polskie przedsiębiorstwo- szczególnie, że została doceniona za osiągnięcia inwestycyjne w tym trudnym czasie pandemii Covid- 19. Kluczowe założenia w postaci budowania trwałych i prawdziwych relacji oraz współpracy opartej na solidnych fundamentach zgodności wobec siebie, swoich współpracowników oraz partnerów biznesowych, przyjęte od momentu powstania spółki PHUB Łucz - bud umożliwiają stabilne funkcjonowanie ekonomiczne nawet w trakcie tak dużych zawirowań związanych z pandemią.
Rok 2020 można uznać za nietypowy – wszystkie działania obracały się wokół pandemii. Istniała konieczność szybkiego dostosowania się do konieczności pracy zdalnej, dodatkowo nie można pominąć kwestii kosztów emocjonalnych ponoszonych w tej sytuacji. Naszym motorem napędowym na pewno byli sprawdzeni pracownicy jak również współpraca z zespołem wykwalifikowanych podwykonawców, dzięki którym w sposób elastyczny mogliśmy reagować na stawiane wymagania. W swoich działaniach splatamy dyscyplinę, odpowiedzialność oraz innowacyjność. Każdy z tych aspektów buduje naszą wiarygodność dla naszych pracowników oraz inwestorów.
Na przestrzeni lat zyskaliśmy ogromne doświadczenie, które zaowocowało w tym trudnym czasie przełożeniem na realizacje poszczególnych inwestycji zarówno w obrębie rynku mieszkaniowego jak i przemysłowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

O firmie PW. Mat-Bud

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

PW. Mat-Bud od 1998 roku skutecznie udowadnia, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania, lecz musi temu towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców. Specjalizując się w produkcji betonu towarowego, prefabrykacji, sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów budowlanych i kruszyw z własnej kopalni, firma dostosowuje ofertę do rosnących oczekiwań klientów. Mat-Bud sprzedaje materiały budowlane najlepszych producentów w dobrych cenach na kieszeń każdego klienta oraz inwestora.
Naszą dewizą jest dobry produkt, fachowe doradztwo, sprawna logistyka, dobrze zatowarowane magazyny oraz ciekawe i inspirujące podpowiedzi co do zastosowań a nasza oferta pozwala wykonywać zadania i inwestycje na każdym etapie: od fundamentów, poprzez ściany, dach i wykończenie wnętrz, po zagospodarowanie terenu.
Lata 2016–2018 to okres dynamicznego rozwoju spółki. W tym czasie w Bydgoszczy powstały nowe oddziały spółki o dwukrotnie większym niż dotąd potencjale: zakład produkcyjny – nowa betoniarnia oraz oddział handlowy. Otwarcie na przełomie lat 2017 i 2018 czterech nowych oddziałów w Gdańsku – Kowalach, Gdyni, Łodzi oraz Włocławku w bardzo krótkim czasie podwoiło obroty firmy.
Mat-Bud stawia na nowoczesne budownictwo. Szkoli załogę w zakresie fachowej wiedzy o produktach i technologii. Dysponuje niezbędnym transportem (m.in. HDS). Gwarantuje sprawną, szybką dostawę na plac budowy. Ponadto od lat wspiera finansowo i osobowo różne dziedziny życia: sport, naukę, sztukę, kulturę czy tradycje narodowe. Ta społeczna odpowiedzialność za biznes także przekłada się na dobre wyniki.
Dzięki wysokiej dynamice rozwoju, a także prospołecznej i propaństwowej polityce wspólników i załogi, Mat-Bud zyskał wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. Jest laureatem m.in. konkursu Złotej Setki Pomorza i Kujaw, Złotego Medalu Polskiego Klubu Biznesu, Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club.

Wypowiedź Jacka Rutkowskiego, Prezesa Zarządu Komplementariusza, Komandytariusz

Czujemy się dumni i zaszczyceni uhonorowaniem nas pierwszym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.
Pomimo trudnych czasów, trzeci rok z kolei uzyskaliśmy wysokie oceny ekonomiczne działalności. Jest to efekt mądrych inwestycji poczynionych w latach 2017-2018, kompetencji i pracowitości całej załogi w okresie Covid-u a także dobrych relacji z otoczeniem, klientami i partnerami biznesowymi.
Tajemnica Sukcesu tkwi w zachowaniu zasady złotego środka, która w umiejętny sposób wyważa bezpieczeństwo zdrowotne i otwartość na rynek, dostrzegając przy tym ważną rolę społecznej odpowiedzialności biznesu.
Naszą dewizą jest zarabiać z klientami a nie na klientach. Mat-Bud jest firmą rodzinną, która od 21-lat wyróżnia się nie tylko gwarancją jakości czy niskimi cenami, ale przede wszystkim ścisłym przestrzeganiem warunków umowy i zamówień oraz terminowością ze szczególną dbałością o komfort klienta. Zapewnia indywidualne traktowanie każdego z kontrahentów, świadcząc usługi na niezmiennie wysokim poziomie. Z wyżej wymienionych powodów, Mat-Bud to najlepszy wybór dla klientów ceniących rzetelność i profesjonalizm oraz troskę o detale ustalone z klientem już na początku współpracy. Spółka jest firmą proinwestycyjną, ukierunkowaną na wspieranie i rozwój polskiej gospodarki. Skutecznie udowadnia, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania. Żeby tak było, funkcjonowaniu przedsiębiorstwa muszą towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów, nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców. Mat-Bud ceni profesjonalne doradztwo. klienta. Indywidualne podejście do potrzeb kontrahentów to priorytet firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz szerokiej wiedzy dostarczają klientom kompleks fachowych usług najwyższej jakości. Hurtownia stawia na doradztwo-stąd szereg inwestycji w różnorodne szkolenia pracowników, aby mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania klientów oraz zaproponować najlepszy zestaw usług w zależności od oczekiwań. Dzięki indywidualnemu podejściu, Mat-Bud od lat cieszy się wysokim zaufaniem wśród kontrahentów, którzy często decydują się na dalszą współpracę. Jesteśmy firmą handlową, więc dla nas budowanie relacji ma kluczowe znaczenie.

O firmie Medim

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

MEDIM jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 32-letnim doświadczeniem. Jest jednym z liderów w promocji i dystrybucji innowacyjnego sprzętu medycznego: kompleksowych rozwiązań dla chirurgii małoinwazyjnej, systemów zintegrowanych sal operacyjnych, urządzeń i produktów higieny szpitalnej w tym centralnych sterylizatorni, środków do mycia i dezynfekcji, automatycznych systemów dystrybucji leków w szpitalach i robotów dla pracowni cytostatycznych.

W latach 90-tych uczestniczyliśmy w pierwszych operacjach laparoskopowych w Polsce, wspomagając pionierskich chirurgów sprzętem do zabiegów małoinwazyjnych KARL STORZ. Medim miał ogromny udział w wypromowaniu w Polsce chirurgii małoinwazyjnej, w tym chirurgii robotowej.

Zatrudniamy ponad 80 Pracowników. Są oni największą siłą Medimu, entuzjastami i ekspertami z zakresu techniki oraz medycyny. Medim ma jasno sprecyzowaną wizję i misję oraz standardy pracy. Najważniejsza jest dbałość o Klienta i troska o Pacjenta.

Medim jest współwłaścicielem spółki informatycznej, działającej m.in. w sektorze ochrony zdrowia. Od 2020 r. działa w ramach Grupy Medim. We wrześniu 2020 r. uruchomiony został sklep internetowy Medim24.pl

Firma była wielokrotnie nagradzana za wyniki prowadzonej działalności oraz propagowanie wysokich standardów biznesowych. Prezes firmy Anna Janczewska jest laureatką wielu nagród krajowych i zagranicznych za przedsiębiorczość oraz innowacyjność. Od 2012 roku pełni funkcję ministra ds. systemu ochrony zdrowia w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

Wypowiedź Anny Janczewskiej, Prezes Zarządu

Nasz sukces to zmotywowany Zespół, bardzo dobre relacje międzyludzkie oraz jasno sprecyzowana wizja i misja firmy. Przyświeca nam dewiza -„problem naszego Klienta jest również naszym problemem”. Charakteryzuje nas elastyczny dynamizm i otwartość na zmianę. W firmie funkcjonuje Kodeks Skutecznego Działania – 15 zasad wdrażanych w naszej codziennej pracy, a także 14 zasad komunikacji. Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju pomysły i innowacje, które zgłaszane są przez Pracowników do „Banku Innowacji”.

Stan pandemii nie zmienił szczególnie naszych planów, zweryfikował tylko priorytety. Zdaliśmy na szóstkę sprawdzian z efektywnego zarządzania, a przede wszystkim z dostosowania się do koniecznych zmian. Wdrożona została praca zdalna i najnowsze rozwiązania w zakresie komunikacji on-line. Czas obostrzeń wykorzystaliśmy na szkolenia.

Otworzyliśmy specjalistyczny sklep internetowy Medim24 z profesjonalną dezynfekcją dla ochrony zdrowia i całej rodziny. Sklep działa od ponad roku, poszerza ofertę i cieszy się coraz większym uznaniem wśród Klientów.

Silny Zespół, dbałość o Klienta, troska o Pacjenta, a także elastyczne i dynamiczne podejście do otaczającej nas rzeczywistości to podstawa rozwoju firmy oraz osiągania wysokich wyników sprzedaży, nawet w tak trudnym okresie, jak czas pandemii.

O firmie OPAL sp. z o.o. sp.k.

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Doświadczenie, pasja i wykwalifikowana kadra oraz wysoka jakość oferowanych produktów i usług wyróżniają firmę Opal na rynku nowoczesnych elewacji i fasad.
Od 1991 r., kiedy powstała firma Opal, wykonaliśmy kilkaset elewacji, realizując wizje architektów, wykonawców i inwestorów.
Przez 30 lat istnienia służymy wiedzą i rozwiązaniami technicznymi, nasza oferta obejmuje projektowanie, produkcję i montaż realizowanego zamówienia.
Zakres działalności obejmuje:

 • Fasady aluminiowe i stalowe przeszklone
 • Fasady aluminiowe segmentowe
 • Fasady przeszklone z mocowaniem punktowym
 • Fasady przeszklone na żebrze szklanym
 • Fasady przeszklone na linach nierdzewnych oraz ocynkowanych
 • Elewacje wentylowane – kompozytowe, włókno-cementowe, ceramiczne
 • Okna i drzwi aluminiowe
 • Balustrady całoszklane
 • Elementy architektoniczne wykonane przez Opal znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej tj. nowoczesne biurowce, banki, obiekty dydaktyczno-naukowe, centra handlowe jak również w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.
Wypowiedź Wacława Olejniczaka, Prezesa Firmy

Dobre wyniki to efekt dużego zaangażowania doświadczonego zespołu firmy OPAL, która w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.
Czas COVID-19, a zwłaszcza konsekwencje i efekty pandemii powodują niestabilność na rynku, wzrosty cen energii, materiałów i usług. Powstają opóźnienia w dostawach materiałów.
Dzisiaj skupiamy się na pozyskiwaniu nowych kontraktów w aktualnych warunkach cenowych, a na kontrakty już pozyskane na utrzymaniu cen i terminów dostaw zgodnie z zaplanowanymi budżetami.
Aktualnie Zarząd firmy stawia na prowadzenie zrównoważonej polityki kadrowej w ramach czwartej fali pandemii w celu zrealizowania zawartych kontraktów, tak aby klienci OPAL byli zadowoleni, a firma OPAL osiągnęła swój cel biznesowy.

O firmie Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Podstawową działalność firmy stanowią usługi wspomagające transport lotniczy i zarządzanie Portem. Głównymi zadaniami spółki są rozwój połączeń lotniczych dostępnych z Gdańska oraz efektywne zarządzanie przestrzenią komercyjną i infrastrukturą lotniska w celu stałego podnoszenia standardu obsługi linii lotniczych i pasażerów. W Porcie Lotniczym Gdańsk od 2013 roku liczba obsłużonych pasażerów wzrosła z 2,8 mln do prawie 5,4 mln w 2019 roku. Dobrze rozwinięta siatka połączeń zarówno krajowych jak i międzynarodowych, umożliwia podróż do dowolnego miejsca na świecie.

Pierwszy port lotniczy wybudowany od podstaw został otwarty 2 maja 1974 roku w Gdańsku Rębiechowie. 30 kwietnia 1993 roku Port Lotniczy Gdańsk przekształcił się w spółkę prawa handlowego o strukturze w pełni odpowiadającej strukturom przedsiębiorstw krajów Unii Europejskiej.

Port Lotniczy Gdańsk jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego. Jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Polsce i drugim w kategorii polskich, regionalnych portów lotniczych. Stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie.

W 2012 roku zakończono największy w historii spółki program inwestycyjny, budowę nowego terminalu pasażerskiego T2, nowych magazynów cargo, drogi kołowania, rozbudowę świetlnych pomocy nawigacyjnych i systemów naprowadzania oraz stanowisko do odladzania samolotów. W 2015 oddano do użytku nowo wybudowaną część przylotową Terminalu T2. Od 2019 trwa kolejna rozbudowa terminalu T2 o pirs zachodni, w którym będzie nowa strefa przylotowa. Po oddaniu w 2022 roku do użytku nowego pirsu, pasażerowie będą mogli podróżować z Gdańska w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

Wypowiedź Tomasza Kloskowskiego, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Branża lotnicza to jedna z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa sfer gospodarki. Rok 2021 był gorszy od 2020 dla całej branży i dla gdańskiego lotniska. Przez sześć miesięcy 2021 prawie nie obsługiwaliśmy pasażerów, podczas gdy w 2020 tylko przez trzy miesiące. Dodatkowo w 2020 roku pozyskaliśmy 20 mln złotych pomocy z tarcz rządowych, a w 2021 ani złotówki. Do tego dobiła nas decyzja Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, wspierana przez polski rząd, o podwyżkach opłat dla przewoźników, które będą miały wpływ także na naszą sytuację.

Wychodzę jednak z założenia, że trzeba walczyć. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale trzeba umieć zarządzać w każdej sytuacji. Dlatego cały czas zachowujemy się elastycznie i zmieniamy na bieżąco podejmowane decyzje w zależności od zmieniającego się otoczenia. Od prawie dwóch lat prowadzimy bardzo oszczędną politykę w firmie. Systematycznie będziemy poprawiać swoje wyniki, skończymy rozbudowę terminalu pasażerskiego, oddamy do użytku i skomercjalizujemy pierwszy budynek biurowy Alpha z projektu nowoczesnego centrum biznesowego przy lotnisku Airport City Gdańsk.

Mam nadzieję, że najgorszy czas mamy już za sobą i będzie następować poprawa, że po przejściu kolejnej fali pandemii kraje zamknięte zaczną się otwierać, rządy poszczególnych państw będą znosić obostrzenia, a politycy przestaną wykorzystywać Covid-19 do walki politycznej. Wówczas przewoźnicy i pasażerowie wrócą bardzo szybko do latania.

O firmie Pro Novum sp. z o.o.

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” sp. z o.o. jest firmą inżynierską z 35-letnim doświadczeniem, która oferuje kompleksowe usługi diagnostyczne dla energetyki. Od 2008 r. Spółka posiada status centrum badawczo-rozwojowego przyznany przez Ministra Gospodarki.

Na podstawie badań Pro Novum wykonuje oceny stanu technicznego cieplno-mechanicznych urządzeń elektrowni. Wiedzę o stanie technicznym urządzeń wykorzystuje do prognozowania ich trwałości, optymalizowania warunków eksploatacji i strategii remontowych oraz przeprowadzania modernizacji w celu przedłużania czasu pracy, zapewnienia bezpieczeństwa pracy oraz dostosowania do pracy regulacyjnej.

Wprowadzając nowe metody badań oraz coraz doskonalsze procedury oceny stanu technicznego Spółka rozpoczęła wdrażanie komputerowych systemów diagnostycznych oraz świadczenie usług z zakresu zdalnej diagnostyki. Serwis diagnostyczny pozwalający na wykonywanie zdalnego nadzoru diagnostycznego nad urządzeniami energetycznymi wspierany przez aplikację komputerową LM Serwis PRO® rozszerzony o analizę intensywności regulacji oraz kompleksowy program przedłużania trwałości bloków 100-360 MW do 350 000 godzin to jej flagowe rozwiązanie z ostatnich lat.

Prawie 35-letnie doświadczenie diagnostyczne jest bazą metody uelastycznienia pracy bloków klasy 200 MW realizowanej w ramach prestiżowego Programu Bloki 200+ prowadzonego przez NCBR oraz narzędzia do monitorowania aktualnego stanu technicznego wybranych instalacji rurociągowych – komputerowego systemu kontroli eksploatacji i zarządzania dyspozycyjności i niezawodnością infrastruktury przemysłowej.

Od 23 lat Pro Novum jest organizatorem Sympozjów – poświęconych problemom z zakresu diagnostyki i remontów urządzeń cieplno-mechanicznych elektrowni, a od 30 lat na łamach czasopisma branżowego Energetyka ukazuje się Biuletyn Pro Novum, który jest miejscem prezentacji koncepcji i poglądów technicznych oraz promocji nowych rozwiązań.

Wypowiedź Jerzego Trzeszczyńskiego, Prezesa Firmy

Mówiło się, że epidemia będzie czasem spowolnienia, ale my wykorzystaliśmy ten czas na stworzenie kolejnych innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, za które nawet otrzymaliśmy kilka nagród. Na jakiś czas zmieniliśmy trochę organizację pracy, ale działaliśmy nieprzerwanie, według tych samych zasad etyki biznesowej co wcześniej. Zdalność i nowe rozwiązania, które proponujemy klientom potrafimy wykorzystać także w organizacji naszej pracy w firmie. Można powiedzieć, że testujemy je w pewnym zakresie na sobie tworząc np. wirtualne środowiska pracy. Epidemia to było nasze „sprawdzam”. Teraz ten model pracy rozwijamy. Jesteśmy niewielkim podmiotem, choć jak na inżynierską firmę ekspercką nie takim jednak małym, ale to pozwala na dość elastyczne podejście do zarządzania i do jeszcze większego uwzględniania w codziennej organizacji indywidualnych uwarunkowań naszych pracowników, które w czasie epidemii były szczególne. To był czas nowych wyzwań, ale myślę, że dobrze sobie z nimi poradziliśmy. Do tego stopnia, że mogliśmy kontynuować nasze standardowe działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Wprawdzie zmieniły się niektóre potrzeby naszych podopiecznych i możliwości organizacyjne, ale gdy tylko docierały do nas odpowiednie sygnały to staraliśmy się stanąć na wysokości zadania i pomóc. Podjęliśmy szereg działań zarówno w stosunku do naszych pracowników, jak i do otoczenia, aby okres epidemii był jak najmniej dotkliwy

O firmie REKORD SI

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

REKORD SI to firma o ogólnopolskim zasięgu z ponad 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych. Oprócz centrali w Bielsku-Białej, posiada 2 oddziały: w Krakowie i Szczecinie oraz biura w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Firma jest producentem dwóch autorskich pakietów oprogramowania: RATUSZ® i REKORD.ERP. Pakiet RATUSZ® jest jednym z wiodących systemów na polskim rynku oprogramowania, który w sposób kompleksowy wspiera pracę jednostek administracji publicznej. Swoim zasięgiem obejmuje obszary podatków, opłat, księgowości budżetowej, jak i obsługi wewnętrznej urzędu oraz jednostek organizacyjnych. Oferujemy również pakiet e-usług, bezpośrednio dedykowanych mieszkańcom jednostek samorządu terytorialnego. Z kolei pakiet Rekord ERP to zintegrowany system do wspomagania zarządzania, który jest w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań polskich przedsiębiorstw. Obsługuje wszystkie główne obszary działalności, od produkcji i logistyki, poprzez narzędzia analityczne i finanse, na sprzedaży i zarządzaniu zasobami ludzkimi kończąc. Firma, będąc sponsorem strategicznym i mecenasem Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord, wspiera rozwój kultury fizycznej. Klub sportowy Rekord Bielsko-Biała to wielokrotny mistrz Polski w piłce halowej, a w prowadzonej przez BTS Szkole Mistrzostwa Sportowego uczy się i szkoli ponad dwustu młodych ludzi.

Wypowiedź Janusza Szymury, Prezesa Firmy

W naszej działalności wykorzystujemy atuty elastyczności i doświadczenia w nowoczesnej branży informatycznej. Robimy też bardzo wiele, aby wspierać naszych klientów w pandemicznym okresie i pomóc im w zorganizowaniu zdalnej pracy. Dotyczy to zarówno wsparcia w dostosowaniu ich infrastruktury, jak i szerszego wykorzystania systemów informatycznych naszego autorstwa. Codziennie wkładamy trud w to, aby klienci odczuwali nasze pozytywne wsparcie. Jestem pewien, że wszystko to zaprocentuje jeszcze lepszą współpracą w przyszłości.

O firmie SITECH

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Funkcjonująca do końca 2021 r. SITECH Sp. z o.o. posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. W ramach przyjętej strategii spółka podjęła współpracę z firmą Brose tworząc wspólne przedsięwzięcie.

Nowopowstała spółka Joint Venture Brose Sitech łączy wieloletnie doświadczenie i wysokie kompetencje firmy Sitech w zakresie rozwoju, produkcji, montażu i logistyki kompletnych siedzeń samochodowych i ich konstrukcji metalowych oraz firmy Brose jako wiodącego dostawcy systemów siedzeń.

Od 1 stycznia 2022 r. Brose Sitech działa jako niezależny dostawca systemów siedzeń na rynku światowym. Siedzibą spółki Joint Venture są Polkowice. Grupa zatrudnia obecnie około 5000 pracowników.

Brose Sitech zamierza pogłębiać współpracę z Koncernem Volkswagen i oferowaĆ systemy siedzeń dla innych producentów pojazdów. Oprócz istniejących już biur konstrukcyjnych i zakładów produkcyjnych w Polsce, Czechach, Niemczech i Chinach planowane jest zwiększenie zaangażowania w Europie, Ameryce i Azji. W dłuższej perspektywie oferta spółki ma zostać rozszerzona o innowacyjne rozwiązania dedykowane dla całego wnętrza pojazdów.

Megatrendy związane z elektromobilnością i autonomiczną jazdą zmieniają wymagania dotyczące wnętrz pojazdów. Celem Brose Sitech jest sprostanie obecnym i przyszłym potrzebom w zakresie komfortu, bezpieczeństwa, funkcjonalności i dopasowania wnętrza do indywidualnych preferencji użytkowników. Dla naszych klientów na całym świecie chcemy zostać uznanym partnerem w zakresie mobilnych przestrzeni życiowych w pojazdach przyszłości.

Wypowiedź Tomasza Lewandowskiego, Wiceprezesa Zarządu

Kryzys wywołany pandemią zmienił sytuację rynkową w wielu gałęziach światowej gospodarki znacząco wpływając na ceny i dostępność surowców, jak również na wahania kursów walut.

Osiągniecie dobrych wyników jest zasługą wielu inicjatyw, które wdrożyliśmy w naszym przedsiębiorstwie w czasie trwania pandemii. Jedną z nich jest powołanie sztabu antykryzysowego, do którego zadań należy m.in. opracowanie oraz implementacja procedur bezpieczeństwa dla naszych pracowników, tak aby zminimalizować wpływ Covid-19 na prowadzoną działalność. Dzięki podjętym działaniom zapewniliśmy stabilność zatrudnienia i utrzymanie ciągłości prac we wszystkich obszarach firmy, co umożliwiło nam terminową realizację dostaw do naszych klientów.

Wprowadziliśmy wzmożoną dyscyplinę kosztową i koncentrujemy naszą uwagę na działaniach poprawiających efektywność zarządzania w całym łańcuchu dostaw.

Naszym celem strategicznym jest rozwój, wzrost kompetencji oraz pozyskiwanie nowych klientów poprzez oferowanie rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb. Od początku 2022 r. prowadzimy naszą działalność jako spółka Joint Venture pod nazwą Brose Sitech, która oferuje systemy siedzeń i rozwiązania dla wnętrz pojazdów na rynku globalnym.

Dobre wyniki nie byłyby możliwe bez zaangażowania wszystkich pracowników i ciągłej pracy w zespołach nad ulepszaniem procesów. To dzięki naszej kulturze współpracy stworzyliśmy impuls do zmian, które umożliwią nam realizację naszych celów strategicznych.

O firmie Starmeat

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Firma Starmeat Katowicz, Ignatowicz Sp.J. to jedna z największym firm produkujących mięso mielone, drobiowe w Europie.
Specjalizujemy się w produkcji mięsa drobnego, mięsa typu baader oraz mom z kurczaka oraz indyka. Produkujemy około 1 000 ton tygodniowo.
Krajowi dostawcy surowca, nowoczesny sprzęt oraz własna flota transportowa gwarantują niezawodną jakość oferowanego przez nas mięsa. Posiadamy certyfikaty BRC oraz IFS. Zapewniamy wysoki stosunek jakości do ceny oraz terminowe dostawy.
Swoje produkty sprzedajemy na wszystkie rynki europejskie, a także na kraje trzecie, m.in. na Ukrainę, Mołdawię, Bośnię i Hercegowinę, Macedonię, Gruzję, Kosowo czy Uzbekistan.
W planach naszej spółki jest budowa kolejnej chłodni składowej, która pomieści 25 000 ton mięsa.
We wszystkich naszych poczynaniach towarzyszy nam motto „Naszym sukcesem jest jakość!”

Wypowiedź Daniela Katowicza i Henryka Ignatowicza, współwłaścicieli firmy

W dobie COVID 19 nie zdecydowaliśmy się na żadne działania ograniczające zatrudnienie i zmniejszające wynagrodzenie. Wręcz przeciwnie, oprócz tego, że byliśmy w stanie utrzymać dotychczasowe zatrudnienie to dodatkowo mogliśmy zaoferować pomoc w postaci zatrudnienia tym, którzy stracili pracę w związku z pandemią. Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadziliśmy kilka zmian w strukturze naszej organizacji, natomiast środki ochrony indywidualnej ze względu na dość restrykcyjne standardy jakościowo higieniczne w naszej firmie są dla nas codziennością nie tylko w dobie pandemii.
Biorąc pod uwagę charakter naszej produkcji, gdzie głównymi odbiorcami są zakłady przetwórcze, pandemia spowodowała wzrost zainteresowania mięsem drobiowych. Początkowy chaos i niepewność dalszego rozwoju pandemii przyczyniły się do wzrostu popytu na produkty przetworzone długoterminowe, tak jak konserwy czy gotowe dania w słoikach. Firmy produkujące żywność przetworzoną zwiększyły produkcję swoich wyrobów, co znacząco wpłynęło na ilość zamówień wpływających do naszej firmy, a co za tym idzie na znacznie większą w tym okresie sprzedaż. Istotnym było również zachowanie spokoju, zdrowego rozsądku i dalsze realizowanie swoich planów.

O firmie Taurus Ochrona

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Spółka Taurus Ochrona Group powstała w 2014, jednak jej początki sięgają 1991. Zaczynaliśmy jako mała rodzinna firma oferując głównie usługę ochrony fizycznej. Po 30 latach zatrudniamy ponad 1000 osób w całej Polsce i jesteśmy liderami w zakresie innowacji w branży bezpieczeństwa.

Od początku naszą główną ideą było podnoszenie jakości usług poprzez profesjonalizację i podnoszenie kompetencji pracowników ochrony. Specjalizujemy się w zapewnianiu bezpieczeństwa i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. systemów zabezpieczeń oraz nowoczesnych metod monitoringu. Dzięki temu, oferujemy naszym klientom maksymalną, całodobową ochronę, bez względu na panujące warunki pogodowe oraz infrastrukturę. Wewnątrz firmy tworzymy kolejne wyspecjalizowane działy, które przygotowują kompleksowe usługi, dostosowane do specyfiki i potrzeb branż naszych klientów.

Znajdujemy się wśród niewielu firm wykorzystujących nowe technologie na najwyższym poziomie oraz wiodących prym w zakresie usług zabezpieczenia technicznego.

Posiadamy najnowocześniejsze Centrum Monitorowania Alarmów, znajdujące się w Data Center, gdzie nasze usługi oparte na technologii chmurowej są świadczone na poziomie bezpieczeństwa TIER III.

Stawiamy na uczciwy i sprawiedliwy biznes, dlatego posiadamy najwyższą w Polsce polisę ubezpieczeniową – 30 mln zł oraz aktywnie uczestniczymy w życiu społecznym poprzez udział w różnego rodzaju akcjach kulturalnych i sportowych. Dodatkowo, poprzez aktywne członkostwo w najważniejszych organizacjach branżowych i biznesowych jak BCC dbamy o to, aby systematycznie podnosić jakość naszych usług.

Wypowiedź Krzysztofa Łęckiego, Prezesa Zarządu

Taurus Ochrona od lat dostarcza najwyższej jakości usługi, bez względu na czynniki społeczne, środowiskowe czy kryzysowe np. pandemię. O wysoki poziom wyników finansowych staramy się każdego dnia, konsekwentnie od wielu lat. To efekt jakości naszej pracy, ale także wdrażania innowacyjnych usług i rozwiązań, które coraz bardziej opierają się na automatyzacji. To wszystko pozwala nam uzyskiwać bardzo wysokie wskaźniki bezpieczeństwa i efektywności, a jednocześnie pokazuje, że właśnie innowacje są przyszłością dla branży zabezpieczeń technicznych i ochrony. Szczególnie teraz istotne są rozwiązania, które łączą nowoczesne technologie ze sprawnym zarządzaniem informacją. Takie są też nasze usługi vPatrol Tower i vPatrol, które sprawdzają się szczególnie na budowach, farmach wiatrowych i fotowoltaicznych oraz infrastrukturze kolejowej.

Nasze sukcesy to także zasługa świetnej współpracy wewnątrz firmy. Ciągle udoskonalamy procesy przepływu informacji oraz standaryzacji. Klienci obdarzają nas swoim zaufaniem i powierzają nam bezpieczeństwo swoich biznesów. W tym roku obchodziliśmy 30-lecie działalności Taurus Ochrona, tym bardziej nominacja do tytułu Lidera Polskiego Biznesu jest dla nas szczególnie ważna. Nobilituje i utwierdza w przekonaniu, że to co robimy najlepiej od ponad 30 lat, czyli dbamy o bezpieczeństwo - ma sens i jest dostrzegane. To wielkie uznanie dla pracy całego zespołu Taurus Ochrona, dzięki temu czujemy się jeszcze bardziej zmotywowani do rozwoju naszej innowacyjności.

O firmie TECHNOKABEL

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

TECHNOKABEL SA jest europejskiej klasy producentem kabli elektroenergetycznych, spełniających najwyższe klasy reakcji na działanie ognia. W naszym portfolio znajdują się również kable dla automatyki przemysłowej, sterowania, transmisji sygnałów cyfrowych i analogowych, kable komputerowe (w tym kable strukturalne), kable wielkiej częstotliwości, kable do przewodów audio i video (w tym profesjonalnych) oraz kable specjalne projektowane według wymagań klienta.

TECHNOKABEL został założony w 1982 r. przez grupę inżynierów. W 1986 roku została uruchomiona własna fabryka kabli w Szreńsku k/Mławy. W 1992 r. TECHNOKABEL przekształcił się w Spółkę Akcyjną z całkowicie polskim kapitałem. Obecne zatrudnienie w firmie wynosi 215 osób, w tym w fabryce 170 osób.

Spółka prowadzi we własnym zakresie prace rozwojowe, systematycznie modernizując fabrykę i opracowując rokrocznie około tysiąc nowych wyrobów kablowych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i technologii, wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców. W ostatnich latach została podwojona powierzchnia produkcyjna, zakupione zostały nowe urządzenia, zmodernizowano i skomputeryzowano kilka istniejących linii, co zwielokrotniło możliwości dostaw i poprawiło jakość wyrobów.

Nowoczesne wyposażenie fabryki oraz wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów pozwala na produkcję zaawansowanych technicznie typów kabli spełniających najwyższe wymagania jakościowe odbiorców.

Najwięksi odbiorcy produkowanych przez nas kabli reprezentują różne gałęzie przemysłu (w tym przemysł elektrotechniczny i elektroniczny, petrochemiczny, hutniczy), elektrownie, telekomunikację, radiokomunikację, łączność wojskową, budownictwo oraz setki firm instalacyjnych.

Wypowiedź Anny Germata, Prezes Zarządu

Trudno porównywać wyniki osiągnięte w 2020 r. do poprzednich okresów. Praktycznie wszystkie czynniki wpływające na otoczenie gospodarcze firm zmieniały się – od dostępności i cen surowców, przez brak możliwości prowadzenia działalności w pełnym wymiarze po sytuację zdrowotną pracowników i bezpieczeństwo zdrowotne nas i naszych rodzin.

W obliczu wyżej wymienionych okoliczności oceniamy jednak pozytywnie rok 2020. Wynik finansowy jest tylko jednym z elementów. Utrzymaliśmy wszystkie miejsca pracy, płynność finansową bez potrzeby korzystania ze wsparcia publicznego.

Przyspieszyliśmy w informatyzacji, nauczyliśmy się korzystać z nowoczesnych środków komunikacji. Cały czas kontynuowaliśmy intensywne działania zmierzające do poprawy efektywności i dalszej obniżki kosztów produkcji. Realizowaliśmy wszelkie zamówienia na kable specjalne, zwiększyła się produkcja na magazyn w asortymentach dostępnych natychmiast. Podejmowaliśmy produkcję kabli skomplikowanych, stosując nowe, innowacyjne technologie i nowe materiały. Zwiększaliśmy również produkcję w grupach kabli standardowych. Zmodernizowaliśmy i uzupełniliśmy park maszynowy w Fabryce Kabli Technokabel w Szreńsku.

Kryzysowy strestest na żywym organizmie zdaliśmy bardzo dobrze. Planujemy dalszy rozwój, również na rynkach międzynarodowych. Dzięki mobilizacji i zaangażowaniu wszystkich pracowników Spółki kończymy rok z optymizmem patrząc na pierwszy kwartał 2022.

O firmie Trans Polonia

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Grupa Kapitałowa Trans Polonia to międzynarodowy operator transportowo-logistyczny specjalizujący się w przewozie płynnych surowców w szczególności produktów niebezpiecznych (ADR).

Działa na terenie całej Europy współpracując z powodzeniem z wiodącymi Partnerami w takich sektorach jak chemiczny, paliwowy, bitumiczny czy spożywczy. Potencjał ekonomiczno-organizacyjny firmy umożliwia obsługę największych koncernów na rynku polskim i rynkach zagranicznych.

Firma posiada nowoczesną flotę jednostek transportowych, które dziennie pokonują odległość bliską 4 okrążeniom kuli ziemskiej. Jest liderem przewozu chemii płynnej w Europie Środkowej.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowana od 2008 roku.

W codziennej pracy TPG stawia na spełnianie najwyższych norm i standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa usług, a zespół blisko 500 pracowników jest dla firmy najcenniejszym aktywem, w którego rozwój systematycznie inwestuje. Miarą sukcesu Trans Polonii jest zaufanie stałych klientów i wciąż rosnące portfolio nowych.

Nieodłącznym elementem strategii Trans Polonii od lat są także działania w zakresie CSR. Wspieranie młodych talentów, ośrodków kulturowych i inicjatyw charytatywnych wpisuje się w społeczną odpowiedzialność Spółki. Firma prowadzi także liczne projekty, mające na celu ochronę środowiska, a swoim Kontrahentom zapewnia wykonanie usługi na najwyższym poziome, stosując przy tym zasady otwartej, rzetelnej komunikacji.

Wypowiedź Dariusza Cegielskiego, Prezesa Zarządu

W imieniu swoim i pracowników Grupy Kapitałowej Trans Polonia dziękuję za uznanie i ósmy już Diament do Statuetki Lidera Biznesu BCC. Za nami okres pełen wyzwań i dynamicznych zmian, w którym bieg wydarzeń zdominowała pandemia koronawirusa i związane z nią spowolnienie gospodarcze. Ten trudny czas, w którym - pomimo niesprzyjających czynników zewnętrznych - przychody rosły, a firma prężnie rozwijała swoje struktury, pokazał, że Grupa jest przygotowana do sprawnego funkcjonowania w każdych warunkach.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego okresu jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników. Czynniki niezmiennie warunkujące stabilność i konsekwentny rozwój Grupy to współpraca z przemysłem petrochemicznym, mniej wrażliwym na ewentualne krótkotrwałe spowolnienie ekonomiczne, wysoka specjalizacja i sprawność operacyjna, a także dbałość o relacje i zróżnicowane portfolio klientów. Nie bez znaczenia pozostaje również strategia rozwoju TPG z rekordowymi w ostatnim roku inwestycjami, wzrostem liczby nowoczesnych jednostek transportowych oraz zasobów kadrowych. Grupa wiele uwagi skupiła również na rozwoju technologii i innowacjach w oferowanych usługach logistycznych. Postępująca informatyzacja pomogła uzyskać przewagę kosztową i jakościową.

Naszą ambicją jest konsekwentne umacnianie pozycji rynkowej oraz utrzymanie organicznego wzrostu skali działalności szczególnie na rynkach zagranicznych, na których granice rozwoju są w zasadzie niemożliwe do nakreślenia.

O firmie TSC sp. z o.o.

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

TSC sp. z o.o. działa w branży celulozowo-papierniczej od 23 lat. Spółka oferuje dopasowane rozwiązania dla przemysłu celulozowo-papierniczego, obejmujące wdrożenia technologiczne chemikaliów do produkcji papieru w oparciu o nowoczesne technologie, sprawdzone produkty poprzedzone badaniami laboratoryjnymi i przemysłowymi. Spółka realizuje serwis techniczny oraz szkolenia pracowników służb technologicznych swoich Klientów. Pozostałe dziedziny działalności TSC to recykling makulatury oraz produkcja i sprzedaż produktów z papieru oraz tektury.

TSC została wielokrotnie doceniona za swoją działalność, otrzymując szereg nagród, wyróżnień biznesowych i certyfikatów.

Spółka wspiera fundacje charytatywne i instytucje społeczne. Czynniki ekonomiczne, społeczne i środowiskowe są istotne w działaniu TSC. Spółka dba o środowisko naturalne i prawidłowe relacje z otoczeniem, realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Warszawie. Spółki zależne działają w Rosji w Jarosławiu, na Ukrainie w Dnieprze oraz na Białorusi w Borysowie. TSC współpracuje z firmami europejskimi, a w szczególności z papierniami z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rumunii, Kazachstanu oraz pozostałych krajów ze strefy WNP.

Wypowiedź Adriany Stempkowskiej, Prezes Zarządu

TSC od wielu lat realizuje organiczny wzrost wyników finansowych z dużą dbałością o prawidłowy rozwój organizacji. Na rynkach, na których prowadzimy działalność mamy zorganizowany Zespół oraz przeszkolony serwis techniczny. W pandemii COVID-owej pojawiło się wiele nowych zagadnień natury organizacyjnej, ale również szans rozwoju naszej działalności, które bardzo dobrze wykorzystaliśmy dzięki doświadczonemu Zespołowi, sprawnej komunikacji oraz dużej elastyczności we współpracy z naszymi kontrahentami. Warunki rynkowe w pandemii bardzo szybko się zmieniają, natomiast nasze doświadczenie oraz sprawna reakcja na zmiany, dobre relacje z kontrahentami skutkują kolejnymi wzrostami wyników naszej działalności.

O firmie Vorwerk

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Vorwerk & Co. KG to rodzinne przedsiębiorstwo założone w roku 1883 z siedzibą w Wuppertalu w Niemczech, działające w ponad 70 krajach na całym świecie. Zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego w systemie sprzedaży bezpośredniej. W Polsce działa od 26 lat, oferując klientom wielofunkcyjne urządzenie Thermomix® oraz system do utrzymania czystości Kobold. W tym roku firma świętuje 50. urodziny urządzenia Thermomix®, a w Polsce powitała właśnie milionowego klienta Thermomix®.

Obecnie w Polsce sprzedawany jest piąty model wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego – Thermomix® TM6. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym Thermomix® TM6 odmienia codzienne życie, umożliwiając przygotowanie posiłków w szybki, oszczędny, zdrowy i łatwy sposób. Pozwala też na kreatywne gotowanie, a także planowanie menu, dzięki cyfrowemu dostępowi do kilku tysięcy inspirujących przepisów znajdujących się na Cookidoo® - platformie z przepisami kulinarnymi, dostosowanymi do urządzenia.

Natomiast system do utrzymania czystości Kobold VB100 jest nowoczesnym, bezprzewodowym rozwiązaniem pozwalającym przenieść sprzątanie na wyższy poziom. Ten kompletny system umożliwia dogłębne odkurzanie i czyszczenie na mokro całego domu – od podłogi, przez materac w sypialni i tapicerkę w aucie, po przestrzenie nad podłogą w trudno dostępnych miejscach. To także niezawodność i zastosowanie rozwiązań technologicznych na najwyższym poziomie, za którymi stoi 90 lat doświadczenia specjalistów marki Kobold.

Wypowiedź Wojciecha Ćmikiewicza, Dyrektora Generalnego Vorwerk Polska

Od lat budujemy konsekwentnie pozycję marki Thermomix® na polskim rynku, dzięki czemu stała się ona symbolem najwyższej jakości i profesjonalnej obsługi, a Thermomix® jest jednym z najpopularniejszych w Polsce wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych. Potwierdzeniem renomy marki jest nagroda Superbrands Polska 2021, którą zostaliśmy wyróżnieni po raz trzeci w historii firmy.

Właśnie w czasie pandemii, gdy zostały zamknięte restauracje, wiele osób powróciło do domowego gotowania posiłków, wypiekania  chleba i przygotowywania przetworów odkrywając i doceniając możliwości, jakie daje urządzenie. To cenna pomoc pozwalająca na gotowanie bez wysiłku dań z kuchni całego świata. Model TM6, który oferujemy łączy w sobie ponad 20 funkcji różnych sprzętów kuchennych, pozwala też gotować z ustawieniami - każdy przepis zawiera instrukcje prowadzące użytkownika krok po kroku przez proces gotowania, a to olbrzymie ułatwienie, szczególnie podczas pandemii, gdy chcemy gotować kreatywnie i różnorodnie. Pomaga też w tym zintegrowana z urządzeniem platforma Cookidoo®, zwierająca ponad 4200 przepisów w języku polskim, pozwalająca w kilka chwil znaleźć ulubione danie, zaplanować menu na cały tydzień, obliczyć wartość kaloryczną posiłku i sporządzić listę zakupów.

W czasie pandemii dostosowaliśmy też standardy sprzedaży tak, zapewnić klientom poczucie bezpieczeństwa: urządzenie i jego najważniejsze funkcje można poznać podczas Thermowizji – spotkania online bez wychodzenia z domu, a zakup sfinalizować przez internet. Na prośbę klientów, możliwe jest oczywiście zorganizowania prezentacji w domu, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

O firmie Lotte Wedel sp. z o.o.

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Wedel od ponad 170 lat dostarcza konsumentom przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku czekolady i jest podziwiany za kunszt tworzenia produktów najwyższej jakości. W wedlowskim portfolio znajdują się m.in. takie słodycze jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle, praliny, batony oraz Torcik Wedlowski. Oferta produktowa firmy obejmuje również lody – m.in. linię E.Wedel Premium.  Misja Wedla: „Zmieniamy się nieustannie, by budzić radość w nas i w naszych klientach” odzwierciedla filozofię działania, która zakłada odpowiadanie na wyzwania współczesnego świata jako odpowiedzialny producent, pracodawca, sąsiad i partner.

Wedel należy do grupy 3 liderów, która posiada łącznie niemal połowę udziałów w rynku czekoladowym. Kultowy produkt od E.Wedel, Ptasie Mleczko®, jest obecnie liderem w segmencie pianek w czekoladzie z udziałem rynkowym na poziomie ponad 60%*.  Czekolada E.Wedel gorzka 90g to z kolei lider w segmencie tabliczek gorzkich twardych do 149g**.

O rozwoju firmy świadczy również rosnąca rola eksportu, który jest ważnym elementem strategii biznesowej.  W ramach realizacji tego kierunku, produkty E.Wedel docierają do najdalszych zakątków na świecie, aby możliwie jak najwięcej amatorów słodyczy mogło poznać smak oryginalnej wedlowskiej czekolady. Eksport Wedla stanowi obecnie ok. 10% proc. obrotu. Wedlowskie produkty można znaleźć w niemal 60 krajach m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Emiratach Arabskich, Katarze czy w Meksyku.

Źródła:

* E.Wedel za NielsenIQ - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food), sprzedaż wartościowa, udział wartościowy w sprzedaży Pianek w czekoladzie, grudzień 2020-listopad 2021, kategoria: Słodycze, Rynek czekoladowy, Praliny, Pianki w czekoladzie
** E.Wedel za NielsenIQ - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food), sprzedaż wartościowa, okres lipiec 2020-czerwiec 2021, kategoria: Słodycze, Segment: Tabliczki czekoladowe gorzkie twarde do 149g

Wypowiedź Macieja Hermana, Dyrektora Zarządzającego

170 lat działalności Wedla często skłania do refleksji na temat tego, w czym tkwi pozycja kultowego producenta słodyczy wybieranych przez miliony ludzi. Zwłaszcza w aktualnej rzeczywistości – wyjątkowo niepewnej i obfitującej w wyzwania, dotykające niemal wszystkich obszarów działalności.

Jestem przekonany, że za naszym sukcesem stoją przede wszystkim ludzie – 1300 pracowników, którzy każdego dnia z pasją i zaangażowaniem tworzą i zmieniają tę firmę i jej produkty. To właśnie dzięki ich poczuciu odpowiedzialności i elastyczności, możliwe było sprawne dostosowanie się do nowych warunków, kontynuacja bieżącej działalności biznesowej oraz wykorzystanie pojawiających się szans. Czujemy się bardzo mocni jako zespół, co istotnie pomaga w zarządzaniu trudnościami i poszukiwaniu nowych dróg rozwoju.

Kolejnym czynnikiem jest przywiązanie do najwyższej jakości we wszystkim co robimy. Najlepsze surowce pochodzące wyłącznie od zaufanych dostawców, nowoczesne urządzenia produkcyjne, bezpieczeństwo na każdym etapie, innowacyjne podejście – wszystkie te elementy składają się na zaufanie do marki E. Wedel. A to właśnie sprawdzonych produktów od zaufanych producentów, poszukują konsumenci w niepewnych czasach.

Założyciele Wedla wiedzieli, że progres nie jest możliwy bez pozostawania otwartym na zmiany. Kontynuujemy to podejście, o czym mówi firmowa misja: „Zmieniamy się nieustannie, by budzić radość w nas i w naszych klientach”, wpisana w codzienne funkcjonowanie. Kwestionowanie status quo pozwala nam stale się rozwijać m.in. w oparciu o wprowadzanie nowości, rozważne, ale i odważne otwieranie nowych biznesów (np. lody) i ekspansję zagraniczną (jesteśmy dzisiaj obecni na ponad 60 rynkach na całym świecie).

O firmie WWC

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

WWC sp. z o.o. sp.k to firma specjalizująca się w nadbudowach oraz zakupie i renowacji budynków podlegających ochronie konserwatorskiej. W wyniku naszych działań powstają niepowtarzalne lokale mieszkalne: przestrzenne penthousy w nadbudowach oraz klimatyczne, często bogato zdobione oryginalnymi detalami apartamenty w kamienicach charakteryzujących się bogatą wartością historyczną, architektoniczną i naukową.

Ideą i celami, które przyświecają Spółce - oprócz oczywistych celów biznesowych – jest chęć ratowania dziedzictwa kulturowego, zapomnianego w opuszczonych murach zabytkowych kamienic, często w rozpaczliwym stanie technicznym: zaniedbanych i od dawna pozbawionych jakichkolwiek remontów. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i profesjonalnej znajomości dziedziny w której się poruszamy, jak i ścisłej współpracy z cenionymi specjalistami: architektami, konserwatorami zabytków, inżynierami i konstruktorami przywracamy pierwotny blask kamienic i wskrzeszamy w nie drugie życie. Szczególną uwagę poświęcamy na etap poszukiwań materiałów archiwalnych oraz prowadzenia badań odkrywkowych zmierzających do odkrycia tajemnicy pierwotnego charakteru zabytku, co staramy się odtworzyć we wszelkich dalszych pracach.

Drugą dziedziną działalności Spółki są nadbudowy. Ta oferta w szczególności skierowana jest do Wspólnot Mieszkaniowych chcących – w zamian za możliwość wykonania nadbudowy - podwyższyć komfort i podnieść jakość swojego budynku poprzez pozyskanie funduszy na doposażenie budynku w windę, remont elewacji czy klatek schodowych. Jest to korzystne rozwiązanie w przypadku Wspólnot mierzących się z częstymi brakami finansowymi na zaspokojenie wszystkich potrzeb remontowych.

Spółka swoje inwestycje prowadzi w centrum Warszawy, a od najbliższych miesięcy poszerza swój zakres działalności na m.in. takie miasta bogate w zabytki jak Kraków i Łódź.

Wypowiedź Sylwii Wańskiej, Prezes Komplementariusza, Dyrektor Zarządzającej

Zacznę od jednego z moich ulubionych cytatów, z utworu amerykańskiej piosenkarki Vivian Green: "W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to by nauczyć się tańczyć w deszczu."

Pandemia nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnią burzą, z którą przyszło mi się zmierzyć w ostatnich 12 latach zarządzania firmą. Nie przeraziła mnie perspektywa gospodarczego wyhamowania i jego wpływu na działalność Spółki WWC. Dostrzegłam w tym spowolnieniu nowe możliwości, które jak się okazało przyniosły spółce wymierne korzyści. Mam tu na myśli przede wszystkim nawiązanie wielu obiecujących relacji inwestorskich z polskimi i zagranicznymi inwestorami prywatnymi oraz instytucjonalnymi, zacieśnienie współpracy z doświadczonymi w obszarze renowacji zabytków i nagradzanymi za osiągnięcia w tej dziedzinie biurami architektonicznymi oraz co dla wielu przedsiębiorców wydaje się dość kontrowersyjne – poszukiwanie obszarów wspólnych działań z firmami postrzeganymi jako konkurencyjne.

Pandemia to też czas na refleksyjno–filozoficzne rozważania i stawianie ważnych pytań oraz wyznaczanie kierunków dalszych działań i rozwoju firmy. W tym obszarze otworzyliśmy się na realizacje inwestycji zakupu i renowacji zabytków w innych miastach poza Warszawą, takich jak chociażby Kraków czy Łódź. Ponadto był to czas, w którym coraz częściej zadawałam sobie pytanie – ku jakim celom, poza biznesowymi chciałabym podążać, konsekwencją czego było umocnienie wewnętrznego przekonania o społecznej odpowiedzialności biznesu i chęci zaangażowania większej ilości czasu i środków w pomoc bezdomnym oraz starszym i samotnym, co od kilku miesięcy wdrażam z wielką satysfakcją.

Podsumowując – nigdy nie ma złych czasów na otwarcie się na nowe i dostrzeżenie nawet w najtrudniejszych momentach szansy na stworzenie czegoś pozytywnego... jak powiedział Carl Bard: "Chociaż nikt nie może wrócić i rozpocząć zupełnie nowego początku, każdy może zacząć od teraz i stworzyć zupełnie nowe zakończenie."

O firmie Zarząd Portu Morskiego Gdańsk SA

NOMINACJA DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady. W rankingu portów europejskich plasuje się na 18 miejscu, a na początku 2021 roku awansował do grona trzech największych portów na Morzu Bałtyckim. Po pierwszym kwartale 2021 r. utwierdził swoją wysoką pozycję, zajmując pierwsze miejsce na Bałtyku w przeładunkach kontenerów. W 2021 roku na nabrzeżach portu przeładowano 53,2 mln ton towarów. Port Gdańsk to obszar ponad 790 hektarów, na którym swoją działalność prowadzi ponad setka firm o różnorodnym profilu (petrochemicznej, energetycznej, rolno-spożywczej oraz budowlanej), z czego ponad 27 realizuje swoje przeładunki w relacji morskiej.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA powstał w 1998 roku jako spółka prawa handlowego i działa na podstawie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz Kodeksu spółek handlowych. Udziałowcami spółki są: Skarb Państwa, Gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy. Działalność Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA obejmuje m.in.: zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową, planowanie rozwoju portu, budowę, rozbudowę, utrzymanie i modernizację infrastruktury portowej.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA jest członkiem wielu organizacji krajowych i międzynarodowych. Współpracuje m.in. z: ESPO European Sea Ports Organization – której głównym celem jest wpływanie na politykę morską Unii Europejskiej; Cruise Baltic – popularyzującą region Morza Bałtyckiego wśród turystów, armatorów i operatorów wycieczek; a także Krajową Izbą Gospodarki Morskiej, integrującej środowiska działające w obszarze gospodarki morskiej i reprezentującej je przed instytucjami oraz administracją państwową i samorządową.

Wypowiedź Łukasza Greinke, Prezesa Portu Gdańsk

Pobiliśmy rekord przeładunków Portu Gdańsk. To historyczny wynik - 53,2 mln ton, który jest dowodem na to, że pomimo wielu przeciwności poradziliśmy sobie ze skutkami pandemii. Co ważne, rekord przeładunków udało nam się osiągnąć w trakcie procesu inwestycyjnego. Port nigdy nie zasypia. Choć inwestycje szły pełną parą, operatorzy realizowali swoje przeładunki. Wynik, który osiągnęliśmy w roku ubiegłym, cieszy nas, ale nie satysfakcjonuje. Mamy bowiem bardzo duże aspiracje, chcemy być jednym z największych portów w Europie, interesuje nas miejsce w pierwszej dziesiątce. Na razie awansowaliśmy na 18 pozycję w Europie, nadal pozostajemy na bałtyckim podium - zajmujemy 3. miejsce w przeładunkach ogółem. Jestem przekonany, że kolejne nasze inwestycje, które będziemy realizowali już niebawem, wprowadzą port w Gdańsku na nowe wolumeny. W ciągu 2-3 lat zamiast piątki z przodu, będziemy mieli szóstkę, a w kolejnych 5 latach - siódemkę.

LISTA

Nagrodzonych

DIAMENTY DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

otrzymują

  • MALOW, Loża Białostocka
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne ASTWA Sp. z o.o., Loża Białostocka
  • Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Loża Białostocka
  • Rekord SI Sp. z o. o., Loża Bielska
  • CYKORIA S.A., Loża Bydgoska
  • PIXEL Sp. z o.o., Loża Bydgoska
  • Hegelmann Transporte Sp. zo.o., Loża Częstochowska
  • ZPAS S.A. (Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A.), Loża Dolnośląska
  • ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp. k., Loża Dolnośląska
  • Mirosław Wróbel Sp. z o.o., Loża Dolnośląska
  • SITECH Sp. z o.o., Loża Dolnośląska
  • Vorwerk Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k, Loża Dolnośląska
  • ARGO S.A., Loża Gdańska
  • DRUTEX SA, Loża Gdańska
  • GDAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ Sp. z o.o., Loża Gdańska
  • Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o., Loża Gdańska
  • TRANS POLONIA S.A. / GRUPA KAPITAŁOWA TRANS POLONIA, Loża Gdańska
  • Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Loża Gdańska
  • BETAMED S.A., Loża Katowicka
  • EMT-Systems Sp. z o.o., Loża Katowicka
  • ESAB SPÓŁKA Z O.O., Loża Katowicka
  • Główny Instytut Górnictwa, Loża Katowicka
  • STALPROFIL S.A., Loża Katowicka
  • Meden-Inmed Sp. z o.o., Loża Koszalińska
  • Delfarma Sp. z o.o., Loża Łódzka
  • JTI Polska Sp. z o.o., Loża Łódzka
  • Kandy Dariusz Socik, Loża Łódzka
  • Austrotherm Sp. z o.o., Loża Małopolska
  • Tobacco Trading International Poland Sp. z o.o., Loża Małopolska
  • Szynaka-Meble Sp. z o.o., Loża Olsztyńska
  • MULTISERWIS SP. Z O.O., Loża Opolska
  • NUTRICIA ZAKŁADY PRODUKCYJNE SP. Z O.O. w Opolu, Loża Opolska
  • Weegree Sp. z o.o. S.K., Loża Opolska
  • PHUB Łucz Bud Sp z o.o., Loża Radomska
  • ANKOL Sp. z o.o., Loża Rzeszowska
  • Targi Kielce S.A., Loża Świętokrzyska
  • Mentor S.A., Loża Toruńska
  • MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI W TORUNIU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Loża Toruńska
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, Loża Toruńska
  • INTER EUROPOL SPÓŁKA AKCYJNA, Loża Warszawska
  • MEDIM Sp. z o.o., Loża Warszawska
  • Pruszyński Sp. z o.o., Loża Warszawska
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz, Loża Warszawska
  • TECHNOKABEL SA, Loża Warszawska
  • TSC sp. z o.o., Loża Warszawska
  • OPAL sp. z o.o. sp.k., Loża Wielkopolska
  • Zakłady Magnezytowe "ROPCZYCE" SA, Loża Rzeszowska
  • TFP sp. z o.o. Dziećmierowo, Loża Wielkopolska

 

NOMINACJE DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

otrzymują

 • Kotrak SA, Loża Małopolska
 • WKG sp. z o.o., sp. k., Loża Częstochowska
 • SAFETY LOGISTICS sp. z o.o., Loża Dolnośląska
 • Volkswagen Motor Polska sp. z o.o., Loża Dolnośląska
 • VOTUM SA, Loża Dolnośląska
 • Grupa Progres sp. z o.o., Loża Gdańska
 • Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Loża Gdańska
 • HANSPED Transport i Spedycja Anna Hanusiak S.J., Loża Katowicka
 • Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych "Pro Novum" sp. z o.o., Loża Katowicka
 • RISER sp. z o.o., Loża Katowicka
 • DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych sp. z o.o., Loża Lubelska
 • STARMEAT Katowicz, Ignatowicz Sp. J., Loża Łódzka
 • ERBET sp. z o.o., Loża Małopolska
 • Thermoplast Permanent Development SA, Loża Małopolska
 • Cementownia "ODRA" SA, Loża Opolska
 • FILPLAST sp. z o.o., Loża Opolska
 • PB BAUMAR sp. z o.o., sp. K., Loża Opolska
 • PRO SENTIUM sp. z o.o., sp. k., Loża Opolska
 • Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o., Loża Opolska
 • RAVEL LAB sp. z o.o., Loża Opolska
 • Elektro-BUD sp. z o.o., Loża Szczecińska
 • POWER - TECH Janusz Marcin Ejma, Loża Koszalińska
 • BUDREN sp. z o.o., Loża Bydgoska
 • TAURUS OCHRONA GROUP sp. z o.o., Loża Toruńska
 • BabyCam Paweł Chodkowski, Loża Warszawska
 • GrECo Polska sp. z o.o., Loża Warszawska
 • IPOPEMA Business Consulting sp. z o.o., Loża Warszawska
 • Kancelaria Ożóg Tomczykowski sp. z o.o., Loża Warszawska
 • Lotte Wedel sp. z o.o., Loża Warszawska
 • Maxi Zoo Polska sp. z o.o., Loża Warszawska
 • BJ sp. z o.o., Loża Warszawska
 • TW Plast, Loża Bielska
 • WWC sp. z o.o. sp.K., Loża Warszawska
 • Bridgestone Poznań sp. z o.o., Loża Wielkopolska

ZŁOTE STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU

otrzymują

 • BabyCam Paweł Chodkowski, Loża Warszawska
 • PB BAUMAR sp. z o.o., sp.k., Loża Opolska
 • Bridgestone Poznań sp. z o.o., Loża Wielkopolska
 • Cementownia "ODRA" SA, Loża Opolska
 • DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych sp. z o.o., Loża Lubelska
 • ERBET sp. z o.o., Loża Małopolska
 • Grupa Progres sp. z o.o., Loża Gdańska
 • HANSPED Transport i Spedycja Anna Hanusiak S.J., Loża Katowicka
 • Kancelaria Ożóg Tomczykowski sp. z o.o., Loża Warszawska
 • Lotte Wedel sp. z o.o., Loża Warszawska
 • POWER - TECH Janusz Marcin Ejma, Loża Koszalińska
 • STARMEAT Katowicz, Ignatowicz Sp. J., Loża Łódzka
 • TAURUS OCHRONA GROUP sp. z o.o., Loża Toruńska
 • Thermoplast Permanent Development SA, Loża Małopolska
 • Volkswagen Motor Polska sp. z o.o., Loża Dolnośląska
 • Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Loża Gdańska

MECENAT

Nad wydarzeniem objęli

SPONSORZY

Wydarzenia

PARTNERZY MEDIALNI

Wydarzenia

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL