Gala Liderów Polskiego Biznesu ’22

29.01.2022

W sobotę wieczorem odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Lider Polskiego Biznesu 2020. Najlepsi polscy przedsiębiorcy zostali uhonorowani Nominacjami i Złotymi Statuetkami. Laureaci z lat ubiegłych, którzy utrzymali swoją pozycję rynkową, odebrali Diamenty do Złotej Statuetki.

Wydarzenie miało formę hybrydową – dla Nominowanych i Laureatów stacjonarnie w Pałacu Lubomirskich, pozostałych gości zaprosiliśmy na transmisję telewizyjną w Biznes24 oraz transmisje online – na Facebooku BCC oraz YouTube BCC.

Galę rozpoczął punktualnie o godz. 18:00 Roman Młodkowski. Przywitał gości i zainaugurował pierwszą część uroczystości, którą było wręczenie pierwszej kategorii nagród – Diamentów do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Głos zabrała Grażyna Majcher-Magdziak, Członek Rady Dialogu Społecznego z ramienia przedsiębiorców, Założyciel BCC, Członek jury konkursu:

– Na ocenę firm ubiegających się o tytuł Lidera Polskiego Biznesu składają się nie tylko parametry finansowe, chociaż to jest kluczowe. Jest oceniana polityka zatrudnienia, to, jak firmy sobie radzą w realiach, w jakich funkcjonują. Oceniamy politykę rozwojową, czy rozwój idzie w kierunku innowacyjnych technologii, a może w kierunku znanych rozwiązań. Oceniamy politykę środowiskową i politykę socjalną. Suma tych ocen decyduje o nominacjach i wreszcie o przyznaniu samych nagród. W tym roku firmy aplikujące o ten tytuł miały jeszcze jeden istotny czynnik, z którym musiały sobie radzić – pandemia Covid-19. Dlatego to nie liderzy polskiej gospodarki – to herosi polskiej gospodarki – mówiła Grażyna Majcher-Magdziak.

Diamenty nagrodzonym wręczyli Założyciel BCC gen. Leon Komornicki oraz Wiceprezes BCC, Dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC Emil Muciński.

Tematem drugiej części Gali Liderów Polskiego Biznesu była teraźniejszość, czyli ostatnie dwa lata naznaczone pandemią COVID-19, czas transformacji technologicznej i cyfryzacji. Nagrody w drugiej kategorii – Statuetki dla Liderów Polskiego Biznesu wręczyli Założyciel BCC, Członek jury konkursu Grażyna Majcher-Magdziak i Wiceprezes BCC, Dyrektor Generalny Maciej Owczarek.

Zdobywcy Statuetek Lidera Polskiego Biznesu 2020

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów „Nominacji” (dla tych firm, które były Nominowane do Statuetki, ale jej nie otrzymały).

W finałowej części Gali prowadzący oddał głos założycielowi i prezesowi Business Centre Club Markowi Goliszewskiemu. Zobaczyliśmy i wysłuchaliśmy fragmentów przemówień Prezesa z kilku historycznych Gal. W czasie tegorocznego wystąpienia Marek Goliszewski podkreślał, że od momentu założenia BCC minęło 30 lat, czyli cała epoka. – Misja BCC pozostała ta sama – prywatny przedsiębiorca ma być numerem jeden w gospodarce rynkowej. Ciągle o tym przypominamy. Walka opiera się na was, przedsiębiorcach, dziękujemy za to. Dziś Polski Ład, który rodzi bezwład, konflikty z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi – wszystko to, stawia nam nowe wyzwania, podołamy im, bo przyszłość należy do nas – zapewnił Prezes BCC Marek Goliszewski.

Do pobrania:

Zdjęcia z Gali BCC 2022 cz. 1

Zdjęcia z Gali BCC 2022 cz. 2

MATERIAŁY DLA PRASY:

Materiały prasowe >>

Lista Liderów Polskiego Biznesu >>

Złota Statuetka LPB (grafika) >>

Banner Gali (grafika) >>

 

PARTNERZY MEDIALNI GALI LIDERÓW POLSKIEGO BIZNESU

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL