Gala Otwarcia VI edycji Festiwalu Wrażliwego 2023

08.05.2023

Loża Gdańska Business Centre Club została w tym roku po raz szósty partnerem głównym Gali Finałowej Festiwalu Wrażliwego „Zostaw swój ślad”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Festiwal jest platformą do promocji wartości takich jak wrażliwość, empatia, zrozumienie i tolerancja. Ideą wydarzenia jest promowanie twórców, którzy znajdują i opowiadają prawdziwe historie, dla których prawda, etyka dziennikarska, warsztat i wrażliwość są nadrzędnymi wartościami w pracy. W konkursie startują reporterzy, którzy zmieniają nasze widzenie świata, otwierają nam oczy, prowokują do działania. Organizatorzy Festiwalu od samego początku starają się pokazać spektrum istotnych tematów i perspektywy ich spojrzenia. Nie wszystkie zgłoszone prace biorą udział w konkursie, ale na pewno zasługują na nasz czas i uwagę.

Podczas Uroczystej Gali Otwarcia VI. Festiwalu Wrażliwego z udziałem przedstawicieli biznesu, organizacji społecznych, psychologów i socjologów, odbył się panel dyskusyjny o tematyce „Bliskość i empatia w biznesie – spektrum emocji w procesie rozwoju organizacji i życia osobistego”. Jak co roku, udział w festiwalu potwierdziło wiele firm członkowskich Gdańskiej Loży BCC, którzy jako partnerzy biznesowi wydarzenia pomagają zorganizować i zrealizować tak ważne wydarzenie.

Nagrody VI edycji festiwalu zostały wręczone w Muzeum Emigracji w Gdyni 21 kwietnia br. Wśród 267 zgłoszonych prac, wskazano 34 nominowanych, nagrodzono 14 laureatów. Dochód z Festiwalu przekazany zostanie podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad oraz Dziecięcym Hospicjom Domowym

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL