Gdańska wystawa THE BRIDGE

23.10.2020

Loża Gdańska BCC została oficjalnym partnerem otwartej wystawy uznanych, młodych, polskich artystów – absolwentów ASP w Gdańsku – pn. THE BRIDGE, udostępnionej do zwiedzania w dniach 16-18 października br. w prywatnej rezydencji przy ulicy Technicznej 37 w Gdyni.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w regionie, Członkom Loży Gdańskiej BCC, jak i pozostałym odwiedzającym, umożliwiono indywidualne zwiedzanie w bezpośredniej formule “sam na sam ze sztuką” w preferowanym dniu trwania wystawy, o dogodnej godzinie.
THE BRIDGE – projekt stanowiący pomost pomiędzy sztuką a architekturą, zadedykowany został przede wszystkim osobom zainteresowanym inwestowaniem w sztukę oraz doceniającym luksusowe nieruchomości.

 

Podczas wystawy, we wnętrzach prywatnej nieruchomości zaprezentowano prace – zarówno rzeźby i obrazy – wykonane przez uznanych zarówno początkujących, jak i już rozpoznawalnych na świecie artystów, także trójmiejskich. Twórczości m.in. Tomasza Radziewicza, Marcina Kowalika, Filipa Kalkowskiego, Joanny Rusinek, Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej, czy Piotr Palucha zostały wyeksponowane w każdym pomieszczeniu rezydencji. Niewykończone, puste pomieszczenia zamieniły się tym samy w prawdziwe sale wystawowe.

 

Otwarciu wystawy towarzyszyło również interesujące wystąpienie Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej z Art in Architecture dotyczące łączenia sztuki z architekturą. Prelegentka, zachęcała do bycia wrażliwym na sztukę, zwracała uwagę na emocje, jakie może ona wywołać, nakłaniając, by chodząc po mieście zwracać uwagę na perspektywy oraz na budowanie atmosfery miejsca. Kuratorami wystawy THE BRIDGE zostali Art in Architecture oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, mecenasem zaś Partners International – najstarsza agencja specjalizująca się w sprzedaży i najmie nieruchomości premium w Warszawie, od kwietnia posiadająca swój oddział także w Trójmieście.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL