I Brydżowe Mistrzostwa Mediów i Biznesu

30.05.2022

W siedzibie BCC rozegrane zostały I Brydżowe Mistrzostwa Mediów i Biznesu (21 maja). Impreza, nawiązująca tradycją do Turniejów Przyjaciół Brydża czy Mistrzostw Polski Dziennikarzy, została zorganizowana wspólnymi siłami Business Centre Club, Bridge2Sucess oraz PZBS i mazowieckiego WZBS. Chodziło oczywiście o popularyzację tej wspaniałej karcianej gry umysłowej, a także integrację ważnych społecznie środowisk, w których granie w brydża – niekoniecznie w sportowym wymiarze – zawsze należało do dobrego tonu.

W warszawskim Pałacu Lubomirskich wystartowały 23 pary. Zwyciężyli Anna Hinckfuss i Leszek Niemyjski przed Markiem Gaszyńskim i Piotrem Nawrockim oraz Eduardem Foranem i Michałem Klichowiczem.

Warto podkreślić znakomity wynik 82-letniego Marka Gaszyńskiego – nestora radiowych prezenterów muzycznych i autora tekstów (m.in. „Sen o Warszawie” w wykonaniu Czesława Niemena), którego partnerem był Piotr Nawrocki (Fundacja Bridge24.pl). Sportowa walka o zwycięstwo trwała do ostatniego, dwudziestego rozdania, w którego trakcie prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie – zadecydowało ostatecznie zaledwie 19 setnych procenta!

Pierwsza trójka zawodników:

  1. Anna Hinckfuss, Leszek Niemyjski 65,75 %
  2. Marek Gaszyński, Piotr Nawrocki 65,56
  3. Eduard Foran, Michał Klichowicz 63,25

Szczegółowe wyniki

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL