ICAN Institute wydał pod patronatem BCC pierwszą w Polsce książkę o kulturze dobrostanu

13.01.2022

Ewa Stelmasiak, pionierka wellness w Polsce, wydała pod patronatem BCC swoją pierwszą książkę „Lider dobrostanu. Jak tworzyć wspierającą kulturę pracy w hybrydowym świecie”. To pierwsza taka pozycja na rynku polskim, która zawiera wiedzę oraz doświadczenia praktyków biznesu, a także analizę zjawisk związanych z wellbeingiem, wellness oraz dobrostanem. Publikacja jest szczególnie przeznaczona dla osób, które w swojej organizacji są liderami i mają realny wpływ na budowanie dobrostanu.

To pierwsze takie opracowanie, które nie tylko dostarcza liderom wiedzy, dobrych praktyk oraz inspiracji, ale również udowadnia, że dbanie o firmowy wellbeing w świadomy sposób to klucz do sukcesu pracowników, ich liderów i całej firmy. Ewa Stelmasiak, szukając wiedzy oraz wskazówek dotyczących dobrostanu w biznesie, postanowiła zapytać u źródła i na potrzeby swojej książki przeprowadzała wywiady z menedżerami, ekspertami, praktykami biznesu, kadrą zarządzająca oraz pracownikami z różnych krajów.

Szczególnie cenne dla kadry zarządzającej jest zrozumienie perspektywy pracowników, co pozwoli jej wyciągnąć wartościowe wnioski do zarzadząnia kulturą oraz budowania dobrostanu w organizacji. Dzięki wywiadom autorka zyskała nowy punkt widzenia na kwestię dobrostanu, wellbeingu i środowiska naturalnego. Książka jest skierowana do wszystkich osób, którzy dbają o zaangażowanie, motywację, zdrowie i satysfakcję pracowników.

Jak stać się lepszym liderem?

Autorka wskazuje, jak należy zarządzać dobrostanem w organizacji oraz wyjaśnia, od czego należy zacząć. Przedstawia pytania, które warto sobie zadać, jeśli zależy nam na dobrostanie własnym, rozwoju naszych organizacji i zrównoważonym rozwoju świata. Jak pisze: „Odpowiedzi to drogowskazy na drodze do wellness.”

Kluczową myślą książki jest przekonanie, że organizacje, które odniosą sukces to te, których liderzy potrafią zadbać o dobrostan pracowników. W najnowszym raporcie Aonu stwierdzono, że kultura dobrostanu nie jest „inicjatywą”, ale trwałą zmianą sposobu prowadzenia pracy. W związku z tym wspieranie liderów w rozwijaniu wellbeingowych kompetencji przyszłości pozwoli współtworzyć nowe kultury pracy oparte o wartości dobrostanu. Dzięki nim przywództwo wspierające dobrostan może się dalej rozwijać i stawać się coraz lepszym. Lider dobrostanu dostarcza liderom unikalnego know-how i narzędzi, które pomogą im zadbać o wellbeing w organizacji – zarówno swój jako lidera, jak i swoich zespołów.

Dobrostan to nie tylko dbanie o wellbeing pracowników

Prawdziwy postęp zaczyna się od tego, czego nie może dać sama wiedza ekonomiczna, czyli od mądrości mówiącej nam, co znaczy żyć dobrze – Rutger Bregman

Taką myślą swoją książkę rozpoczęła Ewa Stelmasiak zauważając, że dobrostan nie odnosi się jedynie do kultury wellbeingu w organizacji, ale również do Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dobrostan w ujęciu Ewy Stelmasiak, rozumiany jest holistycznie, zarówno w odniesieniu do człowieka, jak i jego otoczenia.

Książka jest dostępna w sklepie internetowym ICAN Institute >>>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL