Jak chronić rodzinny biznes? Warsztaty BCC dla firm rodzinnych z prof. Adamem Mariańskim

20.03.2023

Już w maju br. wejdzie z życie ustawa o fundacji rodzinnej, która ma na celu wsparcie rodzinnych przedsiębiorstw i ich właścicieli w międzypokoleniowym zarządzaniu majątkiem, jego akumulacji i zabezpieczeniu przed sprzedażą na rzecz podmiotów zewnętrznych.

Przekazanie majątku, w tym firmy rodzinnej, fundacji rodzinnej ma chronić go przed podziałem, umożliwić jego pomnażanie, a więc także czerpanie z niego korzyści, które będzie można przeznaczyć na pokrycie kosztów utrzymania osób wskazanych przez fundatora. Kluczowe jest bowiem zapewnienie ciągłości przedsiębiorstwa prywatnego, w szczególności dla celów zabezpieczenia rodziny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w stacjonarnych warsztatach w Warszawie i w Katowicach, podczas których nasz ekspert – prof. Adam Mariański odpowie na Państwa pytania związane z powstaniem tej nowej instytucji. 

Agenda spotkania >>

 

Daty i lokalizacje:

 

Warszawa

24 marca 2023 r., godz. 10:00

siedziba BCC, Plac Trzech Krzyży 18

link do wydarzenia >>

 

Katowice

12 kwietnia 2023 r., godz. 9:00

siedziba Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Teatralnej 17a w Katowicach

link do wydarzenia >>

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do naszego kalendarza wydarzeń regionalnych, gdzie znajdą Państwo informacje, w jaki sposób i w jakim terminie należy zgłosić chęć uczestnictwa w warsztatach w wybranej lokalizacji.

 

Prowadzący:

PROF. ADAM MARIAŃSKI – przewodniczący Komisji Podatkowej BCC, ekspert BCC ds. sukcesji biznesu i restrukturyzacji, doradca podatkowy, adwokat. Profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Myśli Podatkowej UŁa. przewodniczący Komisji Podatkowej Business Center Club, prezes Polskiego Instytutu Analiz Prawno-Ekonomicznych, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych V Kadencji, członek Rady Nadzorczej polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (International Fiscal Association). Założyciel Instytutu Księgowości i Doradztwa Podatkowego (www.IKiDP.pl) oraz partner w Mariański Group.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL