Jak chronić rodzinny biznes? Warsztaty w Katowicach

13.03.2023

Loża Katowicka Business Centre Club oraz Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink i Miasto Katowice zapraszają na warsztaty, na których przedstawione zostaną założenia ustawy o fundacji rodzinnej.

Już w maju wejdzie z życie ustawa o fundacji rodzinnej! Nowe prawo ma na celu wsparcie rodzinnych przedsiębiorstw i ich właścicieli w międzypokoleniowym zarządzaniu majątkiem, jego akumulacji i zabezpieczeniu przed sprzedażą na rzecz podmiotów zewnętrznych.  Przekazanie majątku ma chronić go przed podziałem, umożliwić jego pomnażanie, które będzie można przeznaczyć na pokrycie kosztów utrzymania osób wskazanych przez fundatora. Kluczowe jest bowiem zapewnienie ciągłości przedsiębiorstwa prywatnego, w szczególności dla celów zabezpieczenia rodziny.  Serdecznie zapraszamy do udziału w stacjonarnych warsztatach dla firm rodzinnych, podczas których nasz ekspert – prof. Adam Mariański przedstawi założenia ustawy i odpowie na pytania.

REJESTRACJA >>

Prof. Adam Mariański – przewodniczący Komisji Podatkowej BCC

Ekspert BCC ds. sukcesji biznesu i restrukturyzacji, doradca podatkowy, adwokat. Profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Myśli Podatkowej UŁa. prezes Polskiego Instytutu Analiz Prawno-Ekonomicznych, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych V Kadencji, członek Rady Nadzorczej polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (International Fiscal Association). Założyciel Instytut Księgowości i Doradztwa Podatkowego oraz partner w Mariański Group.

Kto powinien wziąć udział w spotkaniu?

Do udziału w warsztatach zapraszamy właścicieli i prezesów firm rodzinnych, a także osoby zainteresowane pozyskaniem wiedzy na temat zmian w przepisach dotyczących fundacji rodzinnej.

Termin

12 kwietnia 2023 roku (środa), w godzinach od godz. 9.00 do 13.00

Miejsce 

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, ul. Teatralna 17a, 40-003 Katowice

Zakres warsztatów

  • Jak zaplanować skuteczną ochronę rodzinnego biznesu i dlaczego sukcesja biznesu to za mało?
  • Polska fundacja rodzinna – jakie problemy rozwiązuje i w jaki sposób?
  • Aktualne prawo spadkowe i jego wpływ na plany sukcesyjne firm rodzinnych
  • Rozwiązania spadkowe ustawy o fundacji rodzinnej – co oznaczają w rzeczywistości?
  • Majątek fundacji – co kryje się pod pojęciem mienia, które można wnieść do fundacji?
  • Prowadzenie działalności przez Fundację – jakie możliwości inwestycyjne zapewniają nowe regulacje?
  • Podatki w fundacji rodzinnej – czy fundacja rodzinna jest narzędziem podatkowo atrakcyjnym?
  • Jak nie zakładać fundacji rodzinnej?
  • Rozwiązania zagraniczne
  • Pytania do prof. Adama Mariańskiego

Zapisy

Spotkanie jest bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia wysyłamy wyłącznie z adresów firmowych z podaniem imienia, nazwiska, nr telefonu, NIPu i adresu www firmy.

Kontakt

Eugeniusz Budniok, kanclerz Loży Katowickiej BCC, + 48 601 430 404, eugeniusz.budniok@bcc.pl  lub MIP Rawa.Ink: (32) 705 47 47 oraz (32) 705 47 46.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL