Komponujmy świat z myślą o pokoleniach

01.10.2021

Każdego dnia zastanawiamy się, jaki mamy wpływ na nasze życie, nasze przedsiębiorstwa i cały świat. Czy nasze działania są pozytywne, jaką korzyść z nich mamy, ale przede wszystkim,  jaką korzyść będą z nich miały przyszłe pokolenia. Zastanawiamy się jak będzie wyglądał świat i nasze firmy w przyszłości, nad szybkością naszego życia, szybkością życia przyszłych pokoleń. Myślimy o tym, czym jest ekologia w życiu i biznesie, który prowadzimy. Czy ważniejsza jest ekologia w biznesie czy biznes w ekologii?  Na te i inne pytania chcieliśmy znaleźć  odpowiedź spotykając się z przedstawicielami środowisk biznesowych, społecznych i samorządowych w dniach 24-25 września 2021 roku w Olandii.

Głos w debacie zabrali: Ryszard Balcerkiewicz – prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Wojciech Kruk – prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo Handlowej, Zbyszko Pawlak – kanclerz Loży Wielkopolskiej, wiceprezes Zarządu Business Centre Club, Jędrzej Solarski – wiceprezydent Poznania, Krzysztof Wolny – burmistrz miasta i gminy Międzychód, Tadeusz Czajka – wójt gminy Tarnowo Podgórne, Jacek Bogusławski – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Następnym punktem programu była prezentacja samochodów elektrycznych oraz póki co jedynego auta w Polsce napędzanego wodorem. Wśród prezentowanych aut znalazł się również Fiat 126p przerobiony na auto elektryczne. Popularny „maluszek” jest zarejestrowany i porusza się po naszych drogach. Pierwszy dzień zakończył się kolacją i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu MEZO. Kolejny dzień wydarzenia obfitował w atrakcje z ekologia w tle np. warsztaty kulinarne, jogę, pokaz wioski ekologicznej oraz przejażdżki autami elektrycznymi.

Violetta Adamowicz

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL