Kongres Gospodarka i Zdrowie

06.04.2023

 

 

18 kwietnia 2023 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Kongresu Gospodarka i Zdrowie. Organizatorami konferencji są: SGH, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej (Open Eyes Economy Summit) i Miasto Warszawa. Patronat nad Kongresem objął Business Centre Club.

Pandemia COVID-19 dobitnie unaoczniła powiązanie bezpieczeństwa zdrowotnego i bezpieczeństwa gospodarczego. Konieczne są interdyscyplinarne badania i analizy, które ujawnią wciąż pomijane następstwa epidemii i jej długofalowe konsekwencje: zdrowotne (np. dług zdrowotny) i ekonomiczne (np. zerwane łańcuchy dostaw, inflacja). Stąd m.in. wziął się pomysł zorganizowania Kongresu Gospodarka i Zdrowie.

Ta bolesna lekcja nadal wymaga analitycznego i intelektualnego przepracowania, aby przygotować się do zachodzących i prognozowanych na przyszłość zmian. Niezbędna jest ekspercka dyskusja wokół popełnionych błędów w polityce publicznej i sposobów zapobiegania ich wystąpieniu w przyszłości, a także zwiększenia efektywności polityki zdrowotnej, w tym w szczególności w ramach działań zdrowia publicznego. Konieczne są też interdyscyplinarne badania i analizy, który ujawnią wciąż niedostrzeżone i pomijane następstwa pandemii i jej długofalowe konsekwencje – zdrowotne (np. dług zdrowotny) i ekonomiczne (np. zerwane łańcuchy dostaw, inflacja).

Na kryzys wywołany pandemią COVID-19 nakładają się inne długoterminowe i średnioterminowe wyzwania związane z konsekwencjami zmian klimatycznych i demograficznych, a także wojny w Ukrainie (kryzys energetyczny, humanitarny, gospodarczy). Jeszcze ważniejsze staje się więc ponowne pogłębione przemyślenie wielostronnych i skomplikowanych relacji między gospodarką i zdrowiem.

Na kongresie zostaną poruszone kwestie dotyczące powiązań między zdrowiem a gospodarką z punktu widzenia miast, zdrowego życia w miastach jak i wyzwań pojawiających się w związku z  kryzysami w turbulentnych czasach.

 

Uczestnictwo w Kongresie Gospodarka i Zdrowie jest bezpłatne i wymaga jedynie rejestracji >>

Program Kongresu Gospodarka i Zdrowie >>

 

Kongres można także śledzić online na kanale YT SGH:

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL