LOŻA OPOLSKA W FABRYCE POLARIS PRODUKUJĄCEJ POJAZDY OFF-ROAD I MOTOCYKLE INDIAN

20.11.2023

16 listopada 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie zespołu dyrektorów produkcji Loży Opolskiej BCC. Tym razem w opolskiej fabryce POLARIS POLAND – światowego lidera w produkcji innowacyjnych pojazdów off-road oraz motocykli marki Indian.

Temat wiodący tego kolejnego, benchmarkingowego spotkania, dotyczył Narzędzia RTLS (Real Time Location System), wdrażanego przez firmę POLARIS –  pierwszą i aktualnie jedyną fabrykę w Opolu, która wykorzystuje technologię UWB do monitorowania procesów produkcyjnych.

Dlaczego tak ważne jest monitorowanie procesów technologią UWB (ultra wideband)? Dlatego, że (m.in.) daje ona rzeczywisty obraz procesów zachodzących w fabryce, zbieranie obrazu PRZED i PO dla projektów KAIZEN, pomaga rozwiązywać problemy oparte o dane i fakty z rzeczywistego procesu. Dostępna technologia pozwala monitorować wózki widłowe oraz sekwencje materiałowe, zapewniając większe bezpieczeństwo poruszania się w fabryce oraz docelowo zapewnia JIT (just in time). Jednocześnie jest to system rozwiązywania problemów przeznaczony do pracy w nowoczesnym środowisku produkcyjnym, opartym o zarządzanie poprzez dane i fakty, dostosowanym do potrzeb nowych pokoleń Pracowników (takich jak „Generacja Z”). W szczególności dostosowujemy się do transformacji pokoleniowej, wychodząc z przysłowiowej „ery kartki i ołówka”. Chcemy, aby pracownicy mogli realnie ocenić w łatwy i szybki sposób czy zmiany wprowadzane w obszarze produkcyjnym przynoszą pożądane efekty.

W ramach spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnego już i wnikliwego zwiedzania zakładu.

Bardzo dziękujemy zarządowi firmy POLARIS POLAND, naszym przewodnikom po zakładzie, a w szczególności dyrektorowi Marcinowi Osowskiemu i Magdalenie Kupczyk za przygotowanie tego wyjątkowego i wartościowego spotkania! To było kolejne spotkanie, wpisujące się w niezmienne – od wielu lat – motto Loży Opolskiej BCC: DOSKONAŁE RELACJE I TRANSFER WARTOŚCIOWEJ WIEDZY.

POLARIS w Opolu jest jedynym oddziałem marki poza Ameryką. W przyszłym roku będzie obchodził swoje 10-lecie otwarcia fabryki. Laureat wielu nagród. Firma aktywnie wspierająca lokalne inicjatywy oraz wydarzenia. Sporo informacji znajdą Państwo na stronie https://praca-polaris.pl/#historia

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL