Loże regionalne BCC dla Ukrainy

28.02.2022

W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę i trwającej tam wojny w akcję pomocy uchodźcom angażują się kolejne Loże Business Centre Club.

Loża Warszawska organizuje dzisiaj nadzwyczajne spotkanie. „Solidaryzując się z ukraińskimi obywatelami, jednoznacznie potępiamy rosyjski atak na Ukrainę, który naraża życie cywilów i zagraża stabilności w Europie. Wobec wybuchu wojny na Ukrainie spotykamy się w gronie członków Loży Warszawskiej Business Centre Club, aby omówić potrzeby, oczekiwania i możliwe wspólne działania. Zapraszamy członków Loży do wspólnej dyskusji na temat wydarzeń za naszą wschodnią granicą i jej wpływu na nasze życie, przedsiębiorstwa, interesy”.

„Musimy być solidarni, aby przeciwdziałać złu.” Udział w spotkaniu można zgłaszać TUTAJ

Kanclerz Loży Małopolskiej i Częstochowskiej Katarzyna Woszczyna jest w ciągłym kontakcie z Polską Akcją Humanitarną. „Podjęliśmy dziś rozmowy z Polską Akcją Humanitarną o możliwych formach wsparcia ze strony firm członkowskich z Business Centre Club Częstochowa i Business Centre Club Małopolska. Możemy pomóc na wiele sposobów – przekazując środki finansowe, pomoc rzeczową, zapewniając pracę i dach nad głową dla uchodźców z Ukrainy. Wiele firm już podjęło akcje pomocowe. Będziemy w codziennym kontakcie z PAH i będziemy reagować na konkretne potrzeby. Jak wszyscy – chcemy pomóc” – napisała w piątek Katarzyna Woszczyna.

Szczegóły wsparcia dostępne są na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej.

O wsparciu Katowic i całego Śląska informuje Loża Katowicka BCC. „Pracownicy Urzędu Miasta Katowice nieustannie odbierają telefony od osób, które w jakiś sposób chciałyby wspomóc w tej trudnej sytuacji obywateli Ukrainy. Jestem dumny z tego, że katowiczanie są tak bardzo empatyczni w stosunku do naszych sąsiadów. Uruchamiamy cały szereg rozwiązań, dzięki którym wszelkie formy zadeklarowanej pomocy trafią do osób tego potrzebujących” – napisał prezydent Katowic Marcin Krupa.

„Nasza firma członkowska będąca ekspertem w tych sprawach i ekspertem przy WRDS jest na granicach i działa cały czas. Wraz z innymi przygotowujemy strategie działania dla naszego i kilku innych samorządów po piątkowym nadzwyczajnym spotkaniu sztabu kryzysowego na Śląsku” – zapewniają władze Loży Katowickiej BCC.

Od dzisiaj zbiórki niezbędnych artykułów prowadzone są przez wszystkie szkoły na terenie Katowic.Szczegóły pomocy na specjalnie uruchomionej stronie miasta Katowice.

Władze i członkowie Loży Opolskiej również działają od czwartku. Kilka firm włączyło się w akcje pomocy, ściągają rodziny zatrudnionych pracowników z Ukrainy, dają im mieszkania, organizują zbiórki itp.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL