LW BCC i KIKB: Ochrona płynności firmy przy kontroli skarbowej

10.02.2022

Dzisiaj Loża Warszawska Business Centre Club wraz z Krajowym Instytutem Kontroli Biznesowej zaprosiła swoich członków oraz sympatyków Klubu na spotkanie z ekspertami, którzy omówili zagrożenia, jakie niesie dla firmy nieświadome uwikłanie w oszustwa VAT.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Lorenc, wicekanclerz Loży Warszawskiej i Wiceprezes BCC. W roli ekspertów ds. kontroli biznesowej, minimalizującej zagrożenia wynikające z kontroli państwowych organów skarbowych wystąpili:

    • Marek Zieliński, Prezes Krajowego Instytutu Kontroli Biznesowej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletni pracownik kontroli skarbowej, były dyrektor UKS, ekspert do spraw kontroli biznesowej,
    • dr Janusz Makarowski, wieloletni pracownik administracji skarbowej na różnych stanowiskach kierowniczych również w Ministerstwie Finansów specjalizujący się w przestępczości podatkowej. Biegły sądowy w zakresie wyłudzeń podatku VAT oraz nieprawidłowości w obrocie towarami akcyzowymi. Prowadzi zajęcia z przestępczości podatkowej i bezpieczeństwa ekonomicznego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkole Policji w Szczytnie,
    • Krzysztof Wojtczak, ekspert KIKB. Zajmuje się systemem kontroli biznesowej a przede wszystkim standardem i audytami tego systemu.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in., w jaki sposób poprzez wdrożenie odpowiednich procedur w przedsiębiorstwie można minimalizować zagrożenia wynikające ze zdarzeń mogących doprowadzić do oszustwa podatkowego. A także jakie czynności dostarczają dowodów dających pewność fiskusowi, że podatnik dołożył należytej staranności, a jego działania charakteryzowała dobra wiara, co pozwoli na uniknięcie podejrzeń o uwikłanie przedsiębiorstwa w karuzelę podatkową.

Uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno osobiście w Pałacu Lubomirskich, jak i w formie online, łącząc się przez aplikację.

Osoby zainteresowane dostępem do nagrania ze spotkania prosimy w tej sprawie kontaktować się pod adres: bartosz.bulski@bcc.pl

Serdecznie dziękujemy ekspertom oraz gościom za udział w spotkaniu, a także zachęcamy do brania udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Lożę Warszawską BCC, które zapowiadamy w comiesięcznym kalendarium.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL