Małopolska Noc Naukowców w Szpitalu na Klinach – NEO Hospital otwiera się na gości

21.09.2022

30 września w Szpitalu na Klinach, Kraków w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców na wszystkich zainteresowanych czeka szereg pokazów i wykładów na temat technologii wykorzystywanych w medycynie.

Noc Naukowców to wydarzenie popularno-naukowe, które w 2005 roku powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej. Co roku w ostatni piątek września, w kilkuset europejskich miastach organizowane są spotkania naukowców, pasjonatów nauki, studentów z młodymi osobami, w których drzemie naukowa pasja. Małopolska Noc Naukowców organizowana jest już od 16 lat i jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy z różnych dziedzin nauki, jak również aktywnego uczestnictwa w organizowanych pokazach, czy warsztatach. To również dobry moment dla organizatorów na popularyzację nauki i zachęcenie młodzieży do wyboru kariery naukowej.

– Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, przybliżamy zainteresowanym osobom naszą pracę i staramy się pomóc zrozumieć fascynujący świat medycyny i nowoczesnych technologii w niej wykorzystywanych. 30 września każdy z uczestników będzie mógł się przekonać, że medycyna jest ciekawa i pasjonująca. To doskonały moment dla naszych specjalistów aby oderwać się od swoich codziennych obowiązków i wcielić się w rolę mentorów, a dla uczestników aby poznać perspektywę pracy lekarza czy chirurgia. To również świetna okazja aby zobaczyć to co zazwyczaj jest niedostępne, ponieważ znajduje się na bloku operacyjnym – podkreśla Joanna Szyman, Prezes Zarządu NEO Hospital.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL