Na żółto i na niebiesko

12.05.2022

Aukcja na rzecz artystów z Ukrainy. Kup jedno z kilkudziesięciu dzieł i pomóż artystom poszkodowanym przez wojnę.

Organizowana pod patronatem BCC aukcja sztuki pod hasłem „Na żółto i na niebiesko” to inicjatywa studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Włączyli się oni w szerszą akcję wsparcia dla artystów poszkodowanych przez wojnę. Dzięki ich inicjatywie, prace na licytację przekazali studenci i dydaktycy krakowskiego ASP, a także stażystki i dydaktyczki z Ukrainy.

Aktualnie, w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP trwa wystawa przedaukcyjna, na której można zobaczyć część prac. Wśród nich są między innymi dzieła Mariana Koniecznego, Andrzeja Bednarczyka, Moniki Waniury-Kurosad, Michała Zawady, Dariusza Vasiny i innych.

Aukcja odbędzie się w dniach 21-29 maja na platformie internetowego domu aukcyjnego OneBid (onebid.pl). Bezpośredni link do Aukcji opublikujemy wkrótce.

Środki finansowe pozyskane w trakcie aukcji prac, zostaną przekazane jako wsparcie Studentek i  Studentów uczelni artystycznych z Ukrainy, cierpiących wskutek konfliktu zbrojnego z Rosją. Władze Akademii są już po ustaleniach z przedstawicielami Narodowej Akademii Sztuki we Lwowie oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Otrzymamy kontakty do konkretnych instytucji i artystów, którym pomoc jest teraz potrzebna.

Obok Business Centre Club wydarzenie jest objęte patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzeja Bednarczyka, Krakowskiego Salonu Ekonomicznego oraz Bractwa Kurkowego w Krakowie.

Wystawa przedaukcyjna w budynku Oddziału krakowskiego NBP przy ul. Basztowej 20 czynna jest od 10 do 27 maja, w godzinach 7:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku (poza terminami 13, 18, 19, 20 maja).

Aukcja na portalu OneBid będzie trwała od 21 do 29 maja.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem prac i aktywnego udziału w aukcji.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL