Nowe władze Loży Bydgosko-Toruńskiej BCC oficjalnie przedstawione przez prezesa BCC

26.06.2024

Loża Bydgosko-Toruńska Business Centre Club ma nowe władze. Dyrektor Daniel Kubiak i kanclerz Tomasz Laskowski zostali oficjalnie przedstawieni przez prezesa BCC Jacka Goliszewskiego, który odwiedził Bydgoszcz i Toruń. Jego wizyta była okazją do spotkania z władzami samorządowymi, dziennikarzami i przedsiębiorcami.

Nowi liderzy zostali oficjalnie przedstawieni przedsiębiorcom, władzom samorządowym i dziennikarzom podczas konferencji prasowych zorganizowanych w Toruniu i w Bydgoszczy oraz podczas otwartego spotkania z przedsiębiorcami regionu. Prezentacji dokonał dr Jacek Goliszewski, prezes BCC, który odwiedził Lożę Bydgosko-Toruńską.

– Celem BCC jest podejmowanie działań na rzecz przedsiębiorców oraz prowadzenie w ich imieniu rozmów z rządem i parlamentarzystami. Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed biznesem i chcemy być busolą wskazującą właściwy kierunek legislacji. Rozwój sztucznej inteligencji, brak rąk do pracy, z którym zmierzy się wkrótce Polska, starzejące się społeczeństwo to tylko niektóre tematy, z którymi musimy się mierzyć. Warto wspólnie analizować te problemy – mówił Jacek Goliszewski.

Dziennikarzy interesowały kwestie możliwej współpracy pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i temat nieoficjalnej rywalizacji pomiędzy tymi miastami w ocenie przedsiębiorców. – Mieszkam w Toruniu od dwunastu lat i szczerze powiem, że zupełnie mnie nie interesują jakiekolwiek spory pomiędzy miastami. Co więcej, nie dostrzegam ich i prowadzę biznes niezależnie od granic administracyjnych – podkreślał Tomasz Laskowski. – Fakt, że zostałem kanclerzem Loży Bydgoskiej, podczas gdy moja firma ma siedzibę w Toruniu, właśnie na to wskazuje. Dowodzi też otwartości BCC.

Obecny podczas toruńskiej konferencji prasowej zastępca prezydenta Torunia Adam Szponka wskazywał na możliwości wsparcia przedsiębiorców, jakie posiadają samorządy. Kwestie dostępności, szybkiego załatwiania formalności, pomocy w znajdowaniu odpowiednich gruntów to podstawy dobrej współpracy na linii władze gminy – biznes. Prezydent mówił, że uproszczeniem jest nazywanie Torunia miastem kultury, nauki i sztuki w odróżnieniu od Bydgoszczy, nazywanej miastem przedsiębiorców. – Biznes działa niezależnie od etykiet – zauważał prezydent. – Menedżerowie sami decydują, w jakie branże czy dziedziny inwestować.

Łukasz Szarszewski, dyrektor toruńskiego Centrum Wsparcia Biznesu, zapewniał natomiast o gotowości instytucji do kompleksowej pomocy przedsiębiorcom. W tym spotkaniu uczestniczył również Maciej Kanabaj z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, który reprezentował marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Druga część wizyty dr. Jacka Goliszewskiego w regionie odbywała się w Bydgoszczy. Obecny na spotkaniu wiceprezydent Łukasz Krupa w kontekście współpracy swojego miasta z Toruniem zwracał uwagę problemy komunikacyjne w regionie. – Bydgoszcz i Toruń geograficznie oddzielają Puszcza Bydgoska i Wisła, a dodatkowo brakuje bezpiecznej, szerokiej drogi łączącej oba miasta. Są gałęzie przemysłu, dla którego nie stanowi to bariery, ale są i takie, które czekają na nową drogę szybkiego ruchu. Na szczęście, w 2026 roku trasa S-10 ma być gotowa – mówił Łukasz Krupa.

Wiceprezydent Bydgoszczy przekazał nowo mianowanemu dyrektorowi Loży i nowemu kanclerzowi listy gratulacyjne od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Kulminacyjnym punktem pobytu prezesa BCC w województwie było spotkanie z przedsiębiorcami regionu. Biznesmeni zrzeszeni w klubie, a także ci zainteresowani członkostwem, zgromadzili się w hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy, aby wysłuchać wystąpienia dr. Jacka Goliszewskiego. Prezes mówił o zmianach, jakie zachodzą w BCC, o tworzonym portalu do współpracy między firmami, o rozwoju akademii wiedzy funkcjonującej w ramach BCC. Opowiadał również o pracach członków klubu w Radzie Dialogu Społecznego oraz o opiniowaniu projektów ustaw i rozporządzeń przygotowywanych przez władze państwowe. Sporo uwagi prezes poświęcił również problemom ekonomicznym Polski i sposobom ich zaradzenia. – Bez Państwa wiedzy i zaangażowania dalszy rozwój Klubu, niosący za sobą poprawę sytuacji przedsiębiorców, nie będzie możliwy. W konsekwencji, gospodarka naszego kraju zwolni i dogonienie najbardziej rozwiniętych państw pozostanie w sferze marzeń – wyjaśniał Jacek Goliszewski.

W trakcie konferencji prezes BCC oficjalnie przedstawił nowe władze Loży Bydgosko-Toruńskiej BCC: dyrektora Daniela Kubiaka i kanclerza Loży Bydgoskiej Tomasza Laskowskiego. – Będę dążył do współpracy wszystkich lóż oraz zacieśnienia kontaktów pomiędzy członkami BCC. Chcemy się lepiej poznać, aby wiedzieć, jak możemy poszerzać naszą działalność. Stawiam na relacje i networking oraz deklaruję pełną współpracę z kanclerzem Zbigniewem Wyszogrodzkim i dyrektorem Danielem Kubiakiem – mówił Tomasz Laskowski.

W spotkaniu uczestniczył były kanclerz dr Krzysztof Matela, któremu podziękowano za dotychczasową pracę na rzecz lokalnego biznesu.

Następnie głos zabierali przewodniczący komisji branżowych działających przy BCC: dr Małgorzata Rejmer, przewodnicząca Komisji ds. Firm Rodzinnych i Partnerskich, Karolina Ciastko, przewodnicząca Komisji ds. Transportu, Michał Borowski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki oraz Michał Modro, przewodniczący Komisji Podatków. Przewodniczący mówili o zadaniach swoich komisji i możliwościach wspierania przedsiębiorców.

Podczas konferencji był czas na zadawanie pytań, networking i wymianę poglądów. Wykwintna kolacja sprzyjała nawiązywaniu relacji. W spotkaniu udział wzięło ok. 50 przedsiębiorców reprezentujących niemal wszystkie branże.

Echa medialne wizyty prezesa BCC w Regionie:

https://tvtorun.pl/34675/bcc-o-animozjach-bydgosko-torunskich

 https://nowosci.com.pl/konferencja-bcc-najwiekszym-problem-w-komunikacji-pomiedzy-bydgoszczanami-a-torunianami-sa-drogi/ar/c1p2-26486203

https://pomorska.pl/konferencja-bcc-najwiekszym-problem-w-komunikacji-pomiedzy-bydgoszczanami-a-torunianami-sa-drogi/ar/c1p2-26486203

https://kujawy-pomorze.info/artykuly/w-bcc-o-bydgosko-torunskich-animozjach-i-o-wspolnym-interesie

 https://bydgoszcz.tvp.pl/78808020/animozje-spotkanie-business-center-club?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1d6RAZf2HuncRAHhXiXD7z1isZvuyEdY47Ay8wf5lTjTD98M7Qjcl9Nq8_aem_PtAr6HAidVMp-MUQ40UtWQ

https://www.radiopik.pl/5,121221,w-kraju-zabraknie-rak-do-pracy-o-tym-problemie-d&s=2&si=2&sp=2

 https://expressbydgoski.pl/konferencja-bcc-najwiekszym-problem-w-komunikacji-pomiedzy-bydgoszczanami-a-torunianami-sa-drogi/ar/c1p2-26486203

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL