Nowy kanclerz Loży Koszalińskiej BCC

21.04.2023

21 kwietnia doszło do przekazania sterów Loży Koszalińskiej. Po dwunastu latach przewodzenia Loży kanclerz Wiesław Zinka przeszedł do Honorowej Loży BCC*, a nowym kanclerzem został Tomasz Święs. Podczas uroczystości w Koszalinie nominację nowemu kanclerzowi wręczył Maciej Owczarek, wiceprezes BCC, dyrektor generalny.

 

* Loża Honorowa jest organem BCC grupującym osoby, które dzięki swojej aktywnej działalności w strukturze Klubu lub w ramach wewnętrznych gremiów Klubowych przyczyniły się w największym stopniu do rozwoju i sukcesu BCC . Powołanie do Loży Honorowej stanowi zaszczytne wyróżnienie oraz podziękowanie za wieloletnią pracę, wsparcie i zaangażowanie w przedsięwzięcia realizowane przez BCC. Członkowie Loży Honorowej stanowią grono koleżanek i kolegów, znających dobrze specyfikę funkcjonowania Klubu, co umożliwia także Zarządowi BCC skorzystanie z ich wiedzy i doświadczenia przy poodejmowaniu decyzji w wyjątkowych, ważnych dla BCC sprawach. W Loży Honorowej, w której zasiadają również: Jarosław Oleksiak, Emil Muciński, Jerzy Zieliński, Marek Piwowarczyk i Jerzy Kowal.

 


 

Wiesław Zinka kierował Lożą Koszalińską BCC od 2011 roku. W kwietniu 2023 roku przeszedł do Loży Honorowej BCC. Do 1990 roku pracował w Zakładach Techniki Medycznej, gdzie przez ostatnie trzy lata pełnił stanowisko dyrektora naczelnego. Wielokrotnie nagradzany za swoje zaangażowanie w rozwój techniki medycznej w regionie i w kraju. Od 1990 założyciel i prezes firmy działającej w dziedzinie techniki medycznej Meden-Inmed Sp. z o.o. w Koszalinie, produkującej sprzęt medyczny w oparciu o własne konstrukcje. Oprócz zarządzania, aktywnie uczestniczy w opracowaniach konstrukcji – produkowanych przez firmę urządzeń medycznych. Zaangażowany w rozwój produkcji krajowej, jako skutecznego narzędzia podnoszenia prestiżu Polski na arenie międzynarodowej.

 

 

Tomasz Święs z rynkiem usług finansowych związany od początku kariery czyli od 1997 roku. W bankowości od 1999 roku. Zaczynał w Bałtyckim Banku Regionalnym SA w Koszalinie następnie w Gospodarczym Banku Wielkopolski SA Bałtyckim Oddziale Regionalnym w Koszalinie gdzie pełnił funkcje Kierownika Zespołu i Kierownika Filii Banku. W Pomorskim Banku Spółdzielczym w Świdwinie od 2006 roku najpierw jako Dyrektor Oddziału potem Członek Zarządu a obecnie Wiceprezes Zarządu. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej (specjalność ekonomia menedżerska). W kwietniu 2023 roku objął funkcję kanclerza Loży Koszalińskiej Business Centre Club.

.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL