O ESG na Podkarpaciu

26.10.2023

 

BCC był honorowym partnerem konferencji „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ESG W WALCE ZE ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI – WYZWANIE I SZANSA NA ROZWÓJ BIZNESU”. W miniony piątek (20.10) w Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego 17-tu ekspertów i 150-u liderów zrównoważonego rozwoju z branż automotive, recyklingu, ochrony klimatu i produkcji dyskutowało o kluczowych wyzwaniach praktyki ESG.

– Podczas konferencji dzieliliśmy się wiedzą i opiniami z zakresu zmian klimatu, znaczenia ESG w obszarach  środowiskowym,  standardów i zmian regulacyjnych dla biznesu podkreśla Mirosław Kasprzak, ekspert BCC z zakresu ESG, który podczas konferencji przedstawił znaczenie ESG w planowaniu strategicznym przedsiębiorstwa.

Skupiono się na praktycznych aspektach znaczenia ESG w nowoczesnych organizacjach i raportowaniu kwestii zrównoważonego rozwoju. Omówiono doświadczenia dobrych praktyk m.in. w zakresie zrównoważonych łańcuchów dostaw, pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł czy przygotowań organizacji do analizy, liczenia i ograniczania śladu węglowego, podkreślając działania na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Konferencja była pierwszym tego typu wydarzeniem na Podkarpaciu, integrując podmioty rynkowe wokół kwestii związanych z oczekiwaniami w zakresie działań na rzecz klimatu i ukierunkowanymi na zrównoważony rozwój.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL