Odszedł od nas Jacek Bąk

16.08.2022

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jacek Bąk, wieloletni członek BCC, prezes Zarządu firmy PPUH AUTOPART Jacek Bąk Sp z o.o. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AUTOPART SA.

Jacek Bąk z zawodu był inżynierem mechanikiem. Ukończył studia na kierunku Technologia i Budowa Maszyn na Politechnice Krakowskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Badawczo -Rozwojowym WSK PZL Mielec gdzie pracował jako konstruktor. W 1982 roku założył własne przedsiębiorstwo które obecnie zalicza się do czołowych producentów akumulatorów w UE. Jacek Bąk był wizjonerem obdarzonym niezwykłą intuicją biznesową, człowiekiem, który słowo „rozwój” odmieniał przez wszystkie przypadki i nauczył tej filozofii wszystkich z którymi pracował.

Z Mielcem związany był przez całe swoje życie, pomagał i wspierał liczne projekty, organizacje i instytucje. W 2000 roku został wybrany Mielczaninem Roku a 19 lat później otrzymał od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę przyznawany za wybitne osiągnięcia na arenie działalności zawodowej. Jacek Bąk był jednym z inicjatorów i sygnatariuszy powstania Stowarzyszenia Producentów i Importerów Akumulatorów i Baterii w Polsce. Przez wiele lat aktywnie działał jako członek zarządu tego Stowarzyszenia. Współpracował z uczelniami i instytutami naukowymi – w tym z Komitetem Badań Naukowych i Radą Naukową Centralnego Laboratorium Akumulatorów i Ogniw.

Dążył do rozwoju kompetencji swoich pracowników motywując ich do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wiedzę techniczną zdobywał m.in. podczas licznych podróży zagranicznych gdzie zapoznawał się z nowatorskimi rozwiązaniami produkcyjnymi i technologicznymi. Jego ambicją było aby park maszynowy AUTOPART był najwyższej jakości i pochodził od najlepszych producentów na świecie.

Obecnie AUTOPART jest nowoczesną firmą, która stosuje rozwiązania i wysokie standardy we wszystkich obszarach aktywności zawodowej. Akumulatory AUTOPART cieszą się dobrą renomą na rynku i są sprzedawane do około 50 krajów z różnych regionów świata. Jacek Bąk był wspaniałym mężem, ojcem i dziadkiem. Od 40-tu lat z sukcesem prowadził firmę angażując w jej rozwój i funkcjonowanie członków swojej rodziny. Dzięki takim działaniom, doświadczeniu oraz wysokim kwalifikacjom Zarządu obu spółek wchodzących w skład grupy AUTOPART, zapewniona jest kontynuacja działalności firm na dotychczasowych zasadach.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL