OPEN FORUM 2024

08.02.2024

 

 

21 marca w Warszawie odbędzie się organizowane pod patronatem BCC kolejne  wydarzenie dyskusyjne z cyklu Open Forum. Tegoroczna edycja zaprasza do rozmów biznesu o przyszłości technologii i tym jakie znaczenie w tym procesie ma świadomość. Open Forum to wydarzenie unikalne z dwóch powodów. Po pierwsze jest realizowane w pełni w formule dyskusyjnej, co oznacza, że wszyscy uczestnicy biorą aktywny w nim udział, po drugie Open Forum przyciąga różnorodne grono liderów z całej Polski, z różnych branż i środowisk. Open Forum łączy przedsiębiorców, liderów biznesu, HR-owców i naukowców.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi “Przyszłość technologii. Potęga Świadomości”. Temat ten został wypracowany przez Radę Programową do której w tym roku zostało zaproszone interdyscyplinarne grono przedsiębiorców, naukowców i konsultantów. Tematem konferencji w 2024 chcemy zwrócić uwagę na to, że to my ludzie tworzymy technologię i to my decydujemy jak chcemy i możemy z niej korzystać. To my wyznaczamy granice pomiędzy technologią i człowieczeństwem, a to gdzie je postawimy zależy od naszej ŚWIADOMOŚCI! Tym tematem chcemy skończyć ze strachem przed technologią. Chcemy otworzyć przestrzeń do refleksji i zastanowienia się nad tym co Technologia ma nam dać, w czym pomóc, w czym wyręczyć, a co chcemy zachować dla siebie. Nie zrobimy tego bez gruntownego wglądu w siebie, w nasze serca i umysły. Bo rozum i wolna wola jest naszym przywilejem i to my zdecydujemy jak z nich skorzystamy!

Formuła Open Forum

Na szczególną uwagę zasługuje formuła Open Forum, która z założenia zaprasza wszystkich uczestników do zaangażowania i aktywnego udziału w wydarzeniu. Na scenie odbywają się jedynie panele dyskusyjne otwierające kolejne moduły tematyczne, które mają za zadanie poszerzyć perspektywę uczestników i zwrócić uwagę na różne punkty widzenia. W drugiej części każdego modułu następuje  godzinna sesja dyskusji stolikowych, których tematy zgłaszane są przed wydarzeniem przez uczestników.

Dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość brać udział tylko w dyskusjach, które go interesują, które są dla niego ważne w aspekcie osobistym i biznesowym.

Po wydarzeniu powstaje obszerny Raport podsumowujący wszystkie dyskusje stolikowe, po to by każdy uczestnik  miał możliwość skorzystać z najważniejszych wniosków pozostałych dyskusji. W każdym module odbywa się średnio 10-15 dyskusji stolikowych na różnorodne tematy.

Program Open Forum 2024

Tegoroczny program wydarzenia głównego podzielony został na 4 moduły z czego pierwsze 3 zawierają sesje stolikowe. Na Open Forum 21 marca rozmawiać będziemy o:

  • Świadomości Zmian i tego jak nowe technologie zmieniają dziś gospodarkę i rynek pracy (moduł 1.)
  • Świadomości Rozwoju – czyli tym czy psychologia dotyczy tylko człowieka czy już dziś możemy mówić o psychologii sztucznej inteligencji (moduł 2)
  • Świadomości Odpowiedzialności – czyli o tym z jaką odpowiedzialnością i zagrożeniami wiąże się rozwój sztucznej inteligencji i nowych technologii (moduł 3)
  • Świadomości Wpływu – czyli o liderach i tym jak ogromny wpływ mają na biznes, ludzi i społeczeństwo i jak ich świadomość może świat zmieniać lub niszczyć. (Moduł 4.)

Do udziału w panelach otwierających zaproszenie przyjęli między innymi: Anna Streżyńska, Prawniczka, ekspertka w dziedzinie cyfryzacji i regulacji, Sebastian Jakubiak, CEO Sensonar.com; dr hab. Tadeusz Bartoś, filozof, teolog, publicysta; Prof. dr hab.Paweł Łuków, filozof, etyk. Na zgłoszenia tematów do dyskusji przy stolikach czekamy do 15 marca. Wydarzenie odbywa się 21 marca 2024 roku w Warszawie w Hotelu Arche Krakowska przy ul. Krakowskiej 237/U1.

 

Szczegółowy program i możliwość dołączenia do wydarzenia >>

UWAGA! Dla członków Business Centre Club  obowiązuje 20% rabatu  (z kodem „BCC”).

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL